• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pezë Helmës

Youu

V.I.P
Anëtar
May 22, 2020
Postime
714
Pikët
93
Vendndodhja
Tirane
ne te gjitha rastet ishte nje vend i lezecem, por pa rruge dhe pa pike infrastrukture. rrofshin nja 2 lokale qe kishin hap vendasit qe hengrem noi gjo bio :)
Me mire qe nuk ka rruge se ndryshe do ishte më keq. Do kishte mbipopullim. Ne jemi akoma ne tranzicion dhe nuk e kemi fituar ende kulturen e te qenit turist i pergjegjshem. Do kishe mbeturina kudo. Madje gjysma e atij liqeni do kishte ngelur tashme.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
35,820
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
E perse do te ngriheshin njerezit per te vizituar nje tip rezervuari te vogel vadites bien fjala ? 🤔

Eshte ndryshe per njerezit qe jetojne aty dhe mund Ta perdorin per nevojat e tyre meqe jane edhe vendas ...por nuk shikoj ndonje hapesire per turiste dhe turizem ne k’te rast .
 

ToNi

Anëtar
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
59
Pikët
18
Vendndodhja
41.1533° N, 20.1683° E
E perse do te ngriheshin njerezit per te vizituar nje tip rezervuari te vogel vadites bien fjala ? 🤔

Eshte ndryshe per njerezit qe jetojne aty dhe mund Ta perdorin per nevojat e tyre meqe jane edhe vendas ...por nuk shikoj ndonje hapesire per turiste dhe turizem ne k’te rast .
Nje nga arsyet te pakten per mua, ishte te beja dicka ndryshe dhe jo shume larg Tiranes, se kur e mendon qe lind e rrit nkte vend dhe nuk di cte rrethon eshte mekat. Tjeter kush nuk e pelqen "nje pellg" me uje qoft ky liqen, rezervuar apo det. Uji te jep nje ndjesi qetesie Zana
 

ToNi

Anëtar
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
59
Pikët
18
Vendndodhja
41.1533° N, 20.1683° E
Me mire qe nuk ka rruge se ndryshe do ishte më keq. Do kishte mbipopullim. Ne jemi akoma ne tranzicion dhe nuk e kemi fituar ende kulturen e te qenit turist i pergjegjshem. Do kishe mbeturina kudo. Madje gjysma e atij liqeni do kishte ngelur tashme.
eh ne fakt tani qe e permend ti kam parasysh liqenin e Farkes, sa mbeturina lene njerzit dhe te mendosh qe hedhin vec kanocet e birres/freskueseve dhe vec qeset, me i kombinuar te dyja sbehet fjale :rolleyes:
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
35,820
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Nje nga arsyet te pakten per mua, ishte te beja dicka ndryshe dhe jo shume larg Tiranes, se kur e mendon qe lind e rrit nkte vend dhe nuk di cte rrethon eshte mekat. Tjeter kush nuk e pelqen "nje pellg" me uje qoft ky liqen, rezervuar apo det. Uji te jep nje ndjesi qetesie Zana
Te kuptoj por nuk shikoj ndonje gje te vecante qe te ngrihesh e te udhetosh me makine pshm e te vershosh ne mase ne nje vend/hapesire aq te vogel dhe Ta mbi popullojne/shkaterrojne.... ajo ja vlen per njerezit lokale qe jetojne aty rreth e rrotull ...aty rrezik kur vadisin tokat bien edhe niveli i ujit.. e per c’fare do te shkosh per ato 2-3 kodra qe e rrethojne? Me mire ik lart ne Dajt ka hapesire sa te duash .
 

ToNi

Anëtar
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
59
Pikët
18
Vendndodhja
41.1533° N, 20.1683° E
Te kuptoj por nuk shikoj ndonje gje te vecante qe te ngrihesh e te udhetosh me makine pshm e te vershosh ne mase ne nje vend/hapesire aq te vogel dhe Ta mbi popullojne/shkaterrojne.... ajo ja vlen per njerezit lokale qe jetojne aty rreth e rrotull ...aty rrezik kur vadisin tokat bien edhe niveli i ujit.. e per c’fare do te shkosh per ato 2-3 kodra qe e rrethojne? Me mire ik lart ne Dajt ka hapesire sa te duash .
Zana ideja ishte ti shkelim njehere te gjitha vendet.
 
Anëtar
Feb 29, 2012
Postime
4,758
Pikët
83
Tre liqene natural ka Shqiperia . Prespa Ohri dhe liqeni i Shkodres.
Keni zbuluar ndonje te ri?
Mos ia mbyt kotnasikoti! Po liqejt e Lures, Belshit, etj ...? Apo nuk bejn si atraksione turistike?!?
T'esht bo gjithajo kohe ia ke mbath per n'Alemone!:eek:
 
Top