• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pica më e gjatë në botë gatuhet nga Polakët

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Polakët kanë vendosur të bëjnë picën më të gjatë në botë. Aktualisht, pica më e gjatë nuk është as 500 metra, ndërsa polakët ambiciozë i vunë vetit qëllimin që ta bëjnë 1 000 metra.


Banorët e qytetit Krakow vendosën të thyejnë rekordin botëror, duke bërë picën më të gjatë në botë.

Rekordi aktual është 407 metra, transmetojnë mediet britanike.

Guinness akoma nuk ka konfirmuar nëse kanë arritur këtë synim.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

MarsS

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 20, 2010
Postime
244
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Pica më e gjatë në botë gatuhet nga Polakët

e pasken ba normen per sot..
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Pica më e gjatë në botë gatuhet nga Polakët

si e paskan pjekur Picen, LOL
 
Top