• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Piercing dhe Tattot....

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

1-Piercing me pelqejne kur i shikoj tek te tj,te vetja nuk i kam qef ndersa tattoo-t me pelqejne shume...
2-Gjithkush eshte padron i vetvetes,dmth nuk i gjykoj as per mire as per keq.
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

kam 5 vjet qe du me bo i tatto po sdi ca me bo :D
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

Piercing kam 3, ne buz, kerthiz, llap. Kurse tatto nuk kam por shum shpejt do ta kem 1 nga dora e vllait tim, da ta boj ke koma.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

Do doja tkisha 1pircing ke kerthiza..se duket buku kur shkon ne plazh mmmm ke rrobat e banjos :d po sme len ..fis fanatikesh :D
Sa per tatto..si dua si kam qejf...ose maxi ,maxi 1...do doja psh..2inicialet e emrit te tim vellai qe e adhuroj ;) dhe 1zemer te vogel..kismet :)
 

tina-RTM

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
45
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtine
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

Po me pelqejne shume tatton do e bej nje me 2 iniciale emrash ndersa pircing nuk ma lejon profesioni...pavarsisht se i kam qef
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

mu ne fakt sme pelqejne asnjera nga ata...megjithate ka njerez qe i pelqejne sidomos tatute por kam vene re se pas nje fare moshe dojne qe ti hekun se si pelqejne pra do thoja cdo gje lidhet me moshen...
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

mu ne fakt sme pelqejne asnjera nga ata...megjithate ka njerez qe i pelqejne sidomos tatute por kam vene re se pas nje fare moshe dojne qe ti hekun se si pelqejne pra do thoja cdo gje lidhet me moshen...
Eshte me tipe njerezish. Une kam bere tattoo qe ne moshen 13 vjecare, ishte i pari dhe qejfi dihet. Realisht jo qe nuk me eshte merzitur, po sa te ngrohi koha une do iki ti bie dhe njehere persiper, se pas kaq vitesh i ka rene pak shkelqimi. Une kam shume tattoo ne trup, kush me njeh ne realitet e di mire sesa kam :D

Piercing, i kam pasur qejf dikur, nga mosha 17 - 18 - 19 vjec. Ndersa tani dhe te dua, nuk ma lejon posti i punes. Kerkon seriozitet dhe jo te dukesh si adoleshent. :D
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

Vellai im eshte 23 vjec, ka 8 tatto dhe po bon te 9-in. Deri tani nuk eshte penduar per tattot qe ka. Madje 7 nga tattot qe ka i ka bo vet.
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

Nuk jam askush per ti paragjykuar te tjeret nese i praktikojne por personalisht nuk kam asnje te tille !!!Asnjehere nuk kam pasur nje deshire te tille,me perjashtim te nje periudhe te shkurter kohe qe do te doja nje tatuazh te vogel fare ne dore por qe tashme nuk e deshiroj me :)! Ndoshta ka qene thjesht nje deshire e moshes ...
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

Vellai im eshte 23 vjec, ka 8 tatto dhe po bon te 9-in. Deri tani nuk eshte penduar per tattot qe ka. Madje 7 nga tattot qe ka i ka bo vet.
Nje vite me i vogel se mua, me nje ndryshim se une kam 15 cop :D

Vellai ka ndonje art studio tattoo? Se shumica e atyre qe bejne tattoo te tjereve, kane shume te tilla dhe ne trupin e tyre. :)
 

Lela

shiraz
Anëtar
Feb 2, 2010
Postime
105
Pikët
0
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

Te rinjve dhe u shkon, por te moshurave qe duhet tu "hekurosesh" lekuren t`u shohesh se c`figure tatu kane...dic s`ka lezet.
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

the enforcer ate po thoja dhe un ka tipe te ndryshme njerezish por me shum do e lidhja me moshen...pasi si pircing si tatu ne moshe te re vendosen me sa kam pa un si ve kush 35 vjec e siper lol
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

Per mua vetem sa e shemton veten me tatoo pasi bukuria natyrale e njeriut nuk krahasohet me bojrat e vizatime/karikaturat qe i ben vetes :p
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

Mbas 7-muajsh që kam shkruar unë, kam shtuar gati dy-fishin e tattoo-ve që kam vendosur.

P.s Daniel, të gjithë mendojm ndryshe, vishemi ndryshe, dëshirojm gjëra të ndryshme. Dhe unë parapëlqej të vizatojë gjëra të ndryshme. E kam kthyer trupin si një ditarë, që shtojë në të pjesë nga jeta ime. Të cilat mund ti kujtojë më vonë. Asnjëherë s'më kanë vendosur përpara gjykimeve apo humbje të vendit të punës. Mundohem mos ti ekspozoj shumë, pasi nuk më duket etike në një vend pune ku ke të bësh në marrëdhëniet me klientin. :)
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

O Subz , per mua shume mire ke bere , dyfishoi akoma , une thjesht thashe per shijet e mia , nuk thashe per te gjykuar njeri .

Per mendimin tim nuk eshte se e zbukurojne trupin vizatimet , njerezit me trup me te bukur nuk cilesohen ato qe kane me shume tatuazhe po ata qe e kane me te mbajtur me ushtrime .
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Piercing dhe Tattot....

Per mendimin tim nuk eshte se e zbukurojne trupin vizatimet , njerezit me trup me te bukur nuk cilesohen ato qe kane me shume tatuazhe po ata qe e kane me te mbajtur me ushtrime .
Këtë mos e thuaj, nga Cia Fact Book, parapëlqehen trupat e bukur me tattoo të ndryshme nga femrat.

Por nuk e kam si qëllim që të pëlqehem nga seksi ndryshe, po nga qejfi dhe dëshira ti bëj.


P.s Nuk përmenda gjykim nga ty. Mua nuk më ka ndodhur të gjykohem për tattoo-t, në ç'do ambjent që kam qënë i pranishëm.
 
Top