• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Xhenet

Amoureus ❤️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,519
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Me pelqejn pikturat e Piktorve te cdo kohe,sidomos ata qe prezentojn bukurin femrore.Postimi im fillon me pikturen e .
Anne Louis Girodet de Roucy-Trioson : Mademoiselle Lange en Vénus. 1798.


Kisha lutur Moderatoret ta zmadhojn fotografin,si dhe antaret te marin pjes me komente apo me postime te pikturave.

 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

nese e mendojme se cilin vite jane vizatuar, atefere sot vizatojne vetem do vija lol (me pelqejne shume keto fotografi)
 

fegi

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 16, 2010
Postime
362
Pikët
0
Përgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

The portrait of Madame de Pompadour Fra qois Boucher abd was painted in 1758

 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Madame Adelaide nga Franca,Ludvik XV,bija.
pikturim nga J.M.Nattier.1745.Louvre Parise.
fantazi kjo fotografi, uff sa kisha deshire ta kem looool
pershendetje fegi
 

Xhenet

Amoureus ❤️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,519
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

La Jeune Fille à la perle ou La Jeune Fille au turban.
Johannes Vermeer 1665.


Nje nga me te preferuarat,ka qene e prezentuar edhe sikur film biografik piktori dhe piktura!

 

fegi

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 16, 2010
Postime
362
Pikët
0
Përgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Boucher_Marqui_de Pompadour 1756

 

fegi

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 16, 2010
Postime
362
Pikët
0
Përgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

EMBARKATION FROM THE iSLAND OF cythera

 

fegi

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 16, 2010
Postime
362
Pikët
0
Përgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

The firste skirmish of the American War of Independencen.I 1775 British redcoast dispersed a force of rebels at Lexington with a wolley of musket fire(right).The Americans at first had only local militias but they soon formed a `Continental army basically like those of Europe

 

Xhenet

Amoureus ❤️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,519
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

La Joconde, ou Portrait de Mona Lisa, est un tableau de Léonard de Vinci, réalisé entre 1503 /1506.

 

fegi

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 16, 2010
Postime
362
Pikët
0
Përgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Maria Theresa(above)ruled the vast Austria Empire from 1740-to 1780.Faced with a jealous and powerful nobility,she imitated Louis XIV by attracting them to Viena and tying their interests to those of the house of Habsburg.

 

Perla

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 10, 2010
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Città Alta
Përgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Pikturat nuk jane thjesht "fotografim" i nje pamjeje, fshehin shume ndjesi nen vete. Do ishte me interesante qe fotot qe keni postuar me siper dhe ti komentonit se perse ju pelqejne, apo çfare ndjesish ju ngjallin/perzjellin ?
 

Skydive

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 22, 2012
Postime
2,260
Pikët
0
Përgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Frida Kahlo

 
Top