• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pink Floyd fiton betejen me kompanine muzikore Emi

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Grupi legjendar britanik i muzikes rock, Pink Floyd ka fituar betejen ligjore me kompanine muzikore Emi per te penguar qe kenget e tyre te shiten vecmas ne dyqanet virtuale.


Gjykatesi i ka dhene te drejte grupit ne baze te nje kontrate te nenshkruar mes paleve shume vjet me pare. Kjo kontrate detyron kompanine te ruaje integritetin artistik te albumeve.

Emi duhet te paguaje rreth 40 mije sterlina kosto ligjore dhe nje gjobe te majme qe do te shkoje per grupin e albumit legjendar “The Wall”.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top