• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pirate ne kerkim te "thesarit", kerkohet ndihma e juaj!

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,968
Pikët
113
Nuk jam edhe aq i sigurte, por po e inicoj ketej dhe shpresoj ne ndihmen tuaj.

Po i bie shkurt, kam nje mike ketej - zvicerane dhe vitin e kaluar ne bisede e siper deri sa po bisedonim i erdhi radha Shqiperise dhe filluam te bisedojme... nder te tjera qe ka potencial dhe vende shume te bukura per vizita...

Javen e kaluar e takoj ne departmentin kua ajo punon dhe me lutet ti jap informata me shume per vendet ku mundet ti vizitoje dhe se perkunder Informacioneve qe ka kerkuar, te gjithe hyyyy ti kene thene se çfare kerkon ne Shqiperi ?:O

Ne fakt muaji Prill, nuk eshte ndoshta edhe muaj i sezones turistike, andaj do ju kisha lutur, cilat vende do me propozonit dhe jane atraktive per turiste te huaj, se per mua edhe tuneli i Kalimashit haha do ishte i mire per vizite.

Nuk do te deshiroja ta zhgenjeja, sepse vertete e kam mike te mire dhe punon ne nje institucion te rendesishem ketu ne Switzerland dhe do ishte me vone edhe nje flakareshe edhe per ata skeptiket, qe i thone se çfare kerkon ne Shqiperi ?

Huhu ne fakt do e shoqeroja -enderron- edhe une, ama kur do te isha kthyer ne shtepi pastaj do me mbyllnin deren ``1``

Ju falenderoj paraprakisht per ndihmen tuaj :)`thankyou`
 

Morrison

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 20, 2011
Postime
712
Pikët
0
Vendndodhja
me kembe ne toke
Përgjigje e: Pirate ne kerkim te "thesarit", kerkohet ndihma e juaj!

Vlore e Sarande nese do qe te ngelet i kenaqur ne ate periudhe. E ke parasysh, Llogara, Syri i kalter e te tilla gjera. Po ashtu mund te vesh dhe ne Pogradec tek liqeni eshte shum bukur.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,968
Pikët
113
Përgjigje e: Pirate ne kerkim te "thesarit", kerkohet ndihma e juaj!

Vlore e Sarande nese do qe te ngelet i kenaqur ne ate periudhe. E ke parasysh, Llogara, Syri i kalter e te tilla gjera. Po ashtu mund te vesh dhe ne Pogradec tek liqeni eshte shum bukur.
Te falemnderit morrison, ajo ne fakt do shkoj vehte e une mbeta ti propozoja... e kishe pare diku ne internet per Gjirokastren, i thash qe eshte qytet i vjeter e ne fakt nuk kam qene asnjehere dhe si duket gjera antike duket ti interesojne !

He, o ju shqipet tjera ku ngelet ?, he mo se nuk behet nami, ma shkruani ndonje emer ketej :))
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Pirate ne kerkim te "thesarit", kerkohet ndihma e juaj!

Karaburun, Eshte nje nga vendet me perallore te vendit tone, eksperience turistike qe te le pa fjale, :)
 

Regina

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
3,675
Pikët
113
Përgjigje e: Pirate ne kerkim te "thesarit", kerkohet ndihma e juaj!

Po, po, fantastik, vetem se duhet te marri dhe ciften me vete... :D

Vertet Morrison me cifte duhet shkuar aman, nuk e dija kam koha pa shkuar atje..


Ka vende te bukura, pse te mos themi, Pogradecin, ehu kam kohe qe nuk i vizitoj keto vende.
Le te japin mendimin e tyre forumistet e tjere:)
 

Morrison

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 20, 2011
Postime
712
Pikët
0
Vendndodhja
me kembe ne toke
Përgjigje e: Pirate ne kerkim te "thesarit", kerkohet ndihma e juaj!

Vertet Morrison me cifte duhet shkuar aman, nuk e dija kam koha pa shkuar atje..


Ka vende te bukura, pse te mos themi, Pogradecin, ehu kam kohe qe nuk i vizitoj keto vende.
Le te japin mendimin e tyre forumistet e tjere:)
Ne karaburun vene shume gjuetar, eshte zone gjuetie....
 

atrevido

edamus bibamus gaudeamus
Anëtar
Feb 13, 2011
Postime
3,082
Pikët
0
Përgjigje e: Pirate ne kerkim te "thesarit", kerkohet ndihma e juaj!

Mbyllja syte, hipe ne gomone dhe zbritni ne Bari. Ja thuaj, ky eshte Durresi. Pastaj coje ne Sardegna dhe thuja ja kjo eshte Saranda...:d
 
Top