• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pjatë me mël

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Për 500 gr mëlëi duhen
dhjamë derri ose vaj për skuqje 4-5 lugë gjelle, qepe 2-3 kokrra,
gjalpë 100 gr, kaëkavall 50 gr kripë,
piper.


Mëlëitë shpëlahen, pastrohen nga cipa dhe damarët
kryesorë, priten në copa dhe vendosen në tigan me yndyrë
të nxehtë. Skuqen 2-3 minuta, pastaj shtohen 4-5 luge
ujë, mbulohen me kapak dhe lihen për 5 minuta. Në një
enë tjetër skuqet qepa derisa të zverdhet, pastaj mëlëitë
bashkë me qepët kalohen në makinën e mishit. Në purenë
e formuar shtohet gjalpë i freskët, kaëkavall i grirë
në rende, kripë, piper dhe të gjitha së bashku punohen
mirë me lugë druri. Në qoftë se pureja është shumë e tra-
shë hollohet me lëng mishi. Për këtë pjate mund të për-
doren dhe mëlëi derri, të cilat kanë vlere ushqimore te
njëllojtë me mëlëitë e tjera.
 
Top