• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pjetër Malota Lulgjuraj

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
8,612
Pikët
113
Vendndodhja


Pjetër Malota Lulgjuraj - shqiptar nga Malësia e Madhe.
1. Instruktor i karatesë në shkollën e Chuck Norrisit.
2. Trajner privat i djalit të ish-presidentit të SHBA-së, Ronald Regan
3. Trajner i Jean Claude Van Damme si dhe bashk me të në 3 filma.
4. Koordinator i më shumë se 26 filmave aksion.


http://sq.wikipedia.org/wiki/Peter_Malota
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
8,612
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Pjetër Malota Lulgjuraj

Peter Malota, Shqiptari që trajnonte aktorin e madh J.C. Van dame!

 

Universal

Anëtar i ri
Banned
Anëtar
Jul 21, 2011
Postime
596
Pikët
0
Përgjigje e: Pjetër Malota Lulgjuraj

Peter Malota, ose ndryshe Pjetër Malota Lulgjuraj, ka lindur më 1958 në Malësi të Madhe. Ai ka luajtur në tre filma me Jean-Claude Van Damme më 1985. Aktualisht jeton në Detroit dhe u mëson të rinjve artet marciale. Laureta Meçi, aktore, por edhe këngëtare. Kënga saj e fundit "Turn Around" sapo është hedhur në treg nga "imunes". Ajo ka lindur në Kuçovë më 1977, më 1995 së bashku me familjen kanë emigruar në Greqi dhe më 1998 kanë shkuar në SHBA, ku ajo fillimisht shkoi për të përfunduar studimet e më pas ndoqi karrierën e saj si aktore dhe këngëtare. Filmi i saj më i njohur është "Shadow Kill", ku është personazhi kryesor i tij.
 
Top