• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Planeti Mars

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,676
Pikët
113
Pas 10 viteve te blesh apartamentin ne Mars. 

ciarli

V.I.P
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,116
Pikët
83
ku ka jete ne Mars, me! prane Marsit, pak me larg ka disa planete me uje dhe gjallesa inferiore karshi njerezve, por te bllokuara nga Zoti dhe nuk duken me teleskopet e tokes! do ishim kenaq me gjueti dhe peshkim gjithe diten!
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
10,253
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
ku ka jete ne Mars, me! prane Marsit, pak me larg ka disa planete me uje dhe gjallesa inferiore karshi njerezve, por te bllokuara nga Zoti dhe nuk duken me teleskopet e tokes! do ishim kenaq me gjueti dhe peshkim gjithe diten!
Ka jete ne Mars, qysh nuk ka.
Atje vajten amerikanet dhe gjeten ca amerikan.
Nuk thon kot amerikanet qe jeta e ka prejardhjen nga Marsi, se ata vete qe andej kane ardhur.
 

ciarli

V.I.P
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,116
Pikët
83
ne Mars cfare nuk ka. thone se kane gjetur rrenojat e nje teatri te lashte te krijuar nga zoti ku luhej pjesa klasike 'Eva e Ademit'
 

ciarli

V.I.P
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,116
Pikët
83
kush te garanton ty qe je njeri dhe nuk je kafshe majmun pak me inteligjent se kafshet e tjera. Darvini? por darvini po ta shohesh nga turinjte duket si majmun dhe nuk besonte te pershtypjet fetkare mbi njerezimin.
 

ciarli

V.I.P
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,116
Pikët
83
po mos kujto se je e bukur se i prish mendjen 1 djali apo 10 te tilleve. bukuria ishte nje iluzion qe njeriu genjente veten per te shpetuar nga e peshtira, e pista. iken ato kohera dhe nuk shetit me neper karroca perandoresh duke u shtirur si e dashuruar, vetem e vetem per te vene cik pasuri.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
12,152
Pikët
113
po mos kujto se je e bukur se i prish mendjen 1 djali apo 10 te tilleve. bukuria ishte nje iluzion qe njeriu genjente veten per te shpetuar nga e peshtira, e pista. iken ato kohera dhe nuk shetit me neper karroca perandoresh duke u shtirur si e dashuruar, vetem e vetem per te vene cik pasuri.
Meqe i shtove fjalet si skuth qe je, po te citoj. Kam karrocen time dhe Perandorin ne shtrat 😁

PS: ik meso notin doga se do mbytesh
 
Last edited:

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
6,500
Pikët
113
Ju qe do shkoni me pare na zeni i ven afer noi gjermani a suedezi ose norvegjez mos boni gabimin e te pareve ktu ne toke 😁😁
 

ciarli

V.I.P
Anëtar
Apr 25, 2018
Postime
1,116
Pikët
83
pale cfare perandori qe ke ne shtrat. si puna e atij perandorit romak, mik te shqiptareve, Titusit, qe ishte impotent dhe ia q.. grun shoket derisa vrau veten me helm. ndryshe s'kishe pse te rrije gjithe diten ne forum duke gjujt per cuna te rinj si puna ime.
 
Top