• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Poezi dashurie

Fierake_Omel

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
40
Pikët
0
Poezi Dashurie

Me vjen te vras, te mallkoj, te gervish, te kafshoj
Se te kam e s'te puth dot
Se te shoh e s'te prek dot
Se te flas e s'ta them dot
Se sa te dua o shpirt, o zot

ëëëëëëë

Nese prej meje mendja sëte hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

ëëëëëëë

Tëkam dasht me zemet tëkam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

ëëëë

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

ëëëë

Nje zemer
nje shpirt
nje dashuri.
Te gjitha i kam
me mungon vetem ti
te te kem pran.

ëëëë

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

ëëëëëë

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,
Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

ëëë-

Dashuria u jep mend
Ayre që sëkanë
Ndërsa u merr mend
Atyre që kanë

ëëëëëë

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

ëëëëëë

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe tëa largoj ket merzi.

ëëë-

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkrië

ëëëëë

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se nëjeten time me mungon me mungon
Jo sëte harroj kurre sëmundem ty tëmos dashuroj

ëëëëëëë-

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

ëëëëëëë-

Me pelqen kur ankohesh,
me pelqen kur zemerohesh,
me pelqen kur ke inat
edhe kur nuk me len rehat.
Me pelqen kur s'ke besim,
sepse te dua o shpirti im!!

ëëëë

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

ëëëëëë

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo tëkthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur tië.!!

ëëëë

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

ëëëëëëë-

Nuk jam poet,
të shkruaj poezi
Por fjalën të dua,
E shkruaj vetëm për ty
Bilbili në degë
Sa bukur këndon
Ti puthsha buzët
Ti që e lexon

ëëëë

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

ëëëëëë

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

ëëë

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinë e parë
do ta kujtoj edhe në varrë.
Do te bëhem shkrumb e hi
do te tretem nga një dashuri
zemra me thot të dua
pse me ben kaq shumë të vuajë

Gjithmone kan thënë
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

ëëëë-

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

ëëë

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

ëëëëë

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshë
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e më kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
98
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Re: Poezi Dashurie

Pa ty

Pa ty bota e humb kuptimin,
pa ty dielli e humb shkëlqimin,
pa ty dita më erësohet,
pa ty nata nuk kalohet,
pa ty ëndra nuk ëndërohet,
pa ty zemra më helmohet!!!
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,620
Pikët
113
Vendndodhja
Titulli: Poezi Dashurie

Jeten time do e mbyll,
Me dhimbje dhe me brenga,
Kurre mos me harro,
Ke qen gjithmon ne zemren time brenda.
Sa shum kam per te thene,
Por fjale nuk gjej dot,
Nuk dua te jetoj me,
Dua te zhdukem nga kjo bot.
Te vdes e te fle i qete,
Ty me mos te te besdis ,
Zemra ime pac fat ne jete,
Rrugen time asnjehere mos e nis.
Ne qofte se te kam merzitur,
Apo te kam lenduar,
Te lutem me fal,
Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.
Kur mos jem me ne kte bote,
Dhe ti kerkon te me flasesh,
Gjithmon do jem afer teje.
 

invisible

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
101
Pikët
0
Vendndodhja
tirane
Re: Poezi Dashurie

kur jeta nuk jetohet,kur i dashuri te fejohet,kur zemra rrjedh gjak te zi,ashtu
ndjehem un pa ty.

Lere lotin tim te pikoj i qete,mos me kerko ne enderr se smund te me gjesh,mos me
kerko me se gjithcka ka mbaruar,jeto i lumtur me ate qe je fejuar.

Nje dite dielli me pa dhe me pyeti:nese kaq shume te mungon,pse se harronë,kurse une
iu pergjigja:A mund ti diell te jetosh pa qiellë
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Sms dashurie

TE DUA I DASHUR TE DUA VETEM VDEKSHA UNE PER TE BUKRIT Sy
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Re: Sms dashurie

per nate e errta ti je drita per zemren ti je shpirti per zemren time ti je gjaki pa ty smund te jetij aspak
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Re: Sms dashurie

Nese Me Pyet Ndo Kush Kend e Don Me Se Shumti Ne Bot Un Do Ti Them Jeten e Ti Do Te Shkosh Me Lot Ne Sy Duke Mos e Dit Qe Jeta Ime Je ti ......
 

ariannn

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
34
Pikët
0
Titulli: Sms dashurie

kur yjet shendrritin,
shiko lart ne qiell,nese shikon nje yll qe bie,mos u brengos fare ,mendo nje deshire.besom se do te plotesohet,sepse un e bera dhe te gjeta TY
 

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Sms dashurie

Nat e Embel Dhe Afer Ste Kam , Po Te Kisha Afer Nuk Do Te Leja Rehat , Pak Do Ishim Puth , Pak Do Ishim Kafshuar , Deri Ne Mengjes Do Ishim Sakatuar :D
 

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Titulli: Sms dashurie

Zemra ime tull, zemra jote llaç, te dyja bashke bejne pallat 5 kaç :p
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,620
Pikët
113
Vendndodhja
Titulli: Sms dashurie

Nje tjeter muaj,
nje tjeter vite,
nje tjeter buzeqeshje,
nje tjeter puthje,
nje tjeter dimer,
nje pranvere gjithashtu...
po ne asnje nuk do kete...
nje si ty!
-------------------------------
Po të më kujtosh mua
Dil e shiko Hënën Po
Të më ëndrrosh mua
Ndiz një Cigare
Po të më Duash mua
Falma një Dashuri
Po të më tradhtosh mua
Hapma varrin ti
------------------------------
Nese nje dite
ti nuk deshiron
te degjosh as kend,
thirme....

Do te jem pa as nje fjale,
nje soj sikur ti te ishe vetem,
e jo ne te dy,

Po nese nje dite me theret,,
dhe nga une nuk mer pergjigje
eja ti shpejt te me shikosh ne sy,
ndoshta une kam nevoje per TY ....
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,620
Pikët
113
Vendndodhja
Titulli: Sms dashurie

Nje cigare ndize ne oret e vona
kujto te kaluaren , kujto ditet tona,
pyete njehere veten ,puthjet ku i lame
por te lutem mos kujto ,
diten kur u ndame.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,620
Pikët
113
Vendndodhja
Titulli: Sms dashurie

Naten tek flije te cova nje engjell te te ruante por engjelli mu kthye mbrapsht dhe me tha qe engjijt nuk ruajne engjej naten e mir e vogla ime.
(me mungon kaq shume dora qe ka shkrujt kete sms)
 

borana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
78
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Re: Sms dashurie

Mandi edhe ne e kuptojme dhimbjen tende .....totalisht.
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,300
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Re: Sms dashurie

Du Te Behem Lot Te shetis Neper Fytyren Tende
Te Vij Deri Te buzete E Tua
Dhe Te Them Fjalen TE DUA
 

ariannn

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
34
Pikët
0
Titulli: Sms dashurie

jam nje bime qe do rrezet tua,
jam nje i cmendur qe do perkdheljet tua,
jam nje i varfun qe do perkrahjen tende,
jam nje i burgosur qe do meshiren tende,
jam nje i plagosur qe do fashat tua,
jam nje i dashuruar qe do puthjet tua.
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,300
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Sms dashurie

Te dua dhe te cmoj me gjithe sinqeritetin e zemres sime, te PERGJIGJEM ne Tel me te skajshem te mundesive te mia.....
Nese je ne shtepi,Te uroj gjume te embel ..
Nse je jashte Te ndjek si hije kudo qe te jesh .......!!!

TE KAM ZEMER ...!
 

clizia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 17, 2009
Postime
298
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e dikujt
Titulli: Sms dashurie

n.q.s me do, jeto me mua ne kete dhimbje qe me do, nese te dua aq sa me do ti mua, duhet te te le te ikesh nga kjo gje :( :( :(
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,300
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Re: Sms dashurie

Ste Desha Dje Se e Djeshjma Sesht me
Ste dua Sot se e sotja sdo jet per shume kohe
Do te dua Neser se e nersermja Kurr S'mbaron
:):):)
 
Top