• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Poezi humoristike.....

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
'Te shkami i Kavajës....

Te shkami i kavajes
t'djelen kam shku ne plazh
kur te bregu i detit
turinin ta pash

Me trupin si njal
ma hoqe trunin fare
O zot na i hudh syt
o zocka lozonjare

Me ca rrobe banje
si drane kopliku
po u rrotullojshe
qe t'shifte publiku

Per i xhiro te bregu
te ftova per pak kohe
por ti refuzove
gjasme se nuk do

Po un e di
se ti per mu vdes
dhe un s'te ndahem
o ylli lalit t'vet

Ajo plaka jote
me inat me pa
kujdes mi dreq kujdes
se gocen nuk ta ha

Per drek i fute
domate me qep
dhe tasin e llalltes
e rrujte komplet

Per t'hy ne muhabet
te kerkova nje kaptin qep
po ti s'me dhe gja
se nje gjysem kishe vet

dallget bejne shkum
dielli rrezaton
po ti o yll bote
plazhin po terbon

O zot falemnderit
qe yllin tim kam pa
qe ja hongsha buzen
e tgjitha ca ka

Per ne cunat e rinj
o zot bej bismilah
se si rrushi lalit
ne kete dynja s'ka
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Poezi nga krahinat...

Vlore
Kemi brigjet plot me skafe
turist' plot nga gjithe bota
det si yni s'ka Evropa
lum si ne qe na ka Vlora.

Mirdite
Kena pula qe hane gur
kena shkrepa me ba mur
kena pisha me ba drite
lum per na qe rrim' n'Mirdite.

Sarande
Kemi Jonin per tu lare
prane Greqise per pazar
shtepi bosh e me verande
lum si ne per k'te Sarande.

Shkodra
Kena Bunen e Liqenin
kem' Rozafen dhe humorin
kem' gjakmarrjet e shoqnine
s'ka si Shkodra per Shqipnine.

Korca
Kemi fjalet, pastertine
nikoqire e besimtare
arsimdashes e shtegtare
Korca jone nuk ke te share.

Tirana
Kemi Dajtin edhe Lanen
Parlament , aeroportin
njerez plot ,pluhur e zhurme
o Tiron te duam shume.

Durresi
Kemi portin me te madh
kemi plazhe te pamate
korridorin tete, si dhe autostrade
Durrsi i refugjatve e Teutes me varke.

Gjirokastra
Kemi keshtjellen, shtepite muze
ish- udheheqsin, te madhin Kadare
konsullaten, tregtare me shumice
Gjirokaster guri, kursen pa teprice.

Fieri
Kemi fushat myzeqare
kemi Benz-a kemi pare
bejm' kanabis e duhan
Fieri yne qe je me nam."
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
1
Jemi ulur ne lendina
kapim peshqit me dore
marrim 10-ta ne mesime
babin e kam minator.

2.
Partizani ne muze
ai luftoi per atdhe
per liri ai dha jeten
o c'me vodhen bicikleten.

3.
Doli dielli lart ne male
edhe treni po vrapon
puntoret hapin kanale
na mungonte nje vagon.

4.
Sec kalova nje kanal
dallge dallge u be liqeni
ne humnere u ngrit nje mal
qenin tim e shtypi treni.

5.
Babi im eshte minator
e ka gjoksin plot me lesh
edhe sikur minator mos jesh
gjoksin prape me lesh do ta kesh.

6.
Doli marsi hyri prilli
atij i celi fytyri
celi dardha celi ftoi
ne arra vrapon langoi
une ty te dashuroi.

7.
Filloj bora zbardhi sheshi
edhe mua me ngriu veshi
kam veshur corape leshi
kemba ime 43-shi.
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
çka po ban vaki me mua
s'po e marr vesh dot.
t'tana vajzat fort em duan,
t'mirat dhe ma fort.
do po m'thirrkan casanova
t'tjerat don juan,
thon qe zemren un ja'u vodha
se jam kush jam e kam çka kam.

thon qe dashuria troket veç pak here
troket neper zemra qe kan çels le ne dere,
por nga anet e mia thone qe ka dhe njerez
qe dine te bejne magjira e s'kane nevoje per çels.
s'ka tjeter shpjegim qe jam kaq i etur,
dikush ndoshta thote e keqja te ka gjetur
se te gjitha vajzat embel i shikoj
me sy te zgurdulluar trupin ja'u pershkoj.

ngadale kur afrohen, horizontet zbardhen
fjalet e ngaterruara neper vargje ndahen.
te dehur nga pasioni dhe nga eksitimi
perfundojme ne shtrat nga ku vjen terbimi.
fama ime hapet shume shpejt neper femra,
fliten sa t'verteta po ashtu dhe rrena.
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Kisha ngelur keq,
Beqare e pa martuar.
Kush me kishte ardh'
I kisha refuzuar.

Jo per gje
Po kisha pretendime
Vij nga der e madhe,
Me nam rraca ime.

Tani ta vazhdoj ,
Atje ku e lash.
Shum keq kisha ngelur,
Sic jua thash.

Te tere fshatit ,
I kish hyre halli per mua.
"Ngeli vajza ne dere,
U rrit u be grua."

Kushuri te panjohur
Filluan te dalin,
Nje te milte lopen
Nje te milte kalin.

Filluan te me cojne
Ne Xhami e Kisha,
Isha 18,
Magji than qe kisha.

Kur pane qe nuk nxorren
Dot qime nga qulli.
U hodh halla,t'me cojne
Ne Tiran te Luli.

S'lane njeri te shenjte
E harixheshk pa me cuar,
Por me ne fund u martova
Te 60-at sa i kisha kaluar.

Lumturi e madhe,
U mbush shtepia plot.
E levdonin dhendrin,
Qe na ish poliglot.

Te Shtunen,naten e dasmes,
Lumemadhi burri im,
Beri bishtin pyk,
Dje isha ne varrim.
 

SnAke

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
87
Pikët
0
Miresevini,kjo eshte klasa 3/1-shi
Ku te gjithe synojne drejt nje finishi.
Zeri i kujdestares te trondit ne korridor
Po hyri ne klase,mbaj veshet me dore.
Kercenueshem afrohet me letren e lagur
Lapsin e zi jashte per te ta flakur.
Ne senat na perfaqeson presidentja jone
Nga posti perfiton e cdo ore mungon
Jemi klase shkencore,me kuptonië
Nejse,s’eshte e thene qe te mesoni!
Me nota s’eshte se kemi shkelqyer
Por edhe mungesat s’i kemi kursyer!
Nga t’ia nis,nga t’ia filloj
Me thene te drejten,jemi nejsoj.
Po filloj nga cunat qe te mbaroj pune
Se te shkretet s’kane shume gune
Renditjen po e filloj nga alfabeti
Qe askujt hatri mos ti mbeti.
Ja dhe Aldo nga Tepelena
Shyqyr nje lab me zor e kena.
Ky eshte shoku jone Anton
Vec ne banke rri mediton
S’e mos bie ne sy Ardiani
Pishtarin s’di se kujt ia mbani.
Kalon rradha tek Arditi
Si Drumbaja na habiti.
Shoku Bruno,cun i urte
Dhe po qeshe nuk te ngut.
Ne terezi e ka ky Fredi
Ne Rinfest e prova mbeti.
N’banke te pare rri Gert Koxha
Ngrehu prift te ulet hoxha.
Henri i qete,i shrtuar,
Nga trute si i demtuar.
N’dere shfaqet Holgeri
I vogel si top sheqeri.
Pas tij vjen Ilmiu
Vec n’kimi na e griu.
Nxenesi Jurgen,shpirt njeriu
N’fund rri sin e vrime miu.
Mr Bicaku eshte gallata vete
Po s’i fole,te flet vete.
Erdhi dhe Marko,cun simpatik
Mendon vetem matematike e fizike.
Obobo ky Muhameti
Si cdo here,grindavec mbeti.
Turi,sybukri i klases,
Perhere e di kufirin e mases.
Valmiri klases i rri prane
Por ka frike se mos e hane.
I fundit Xhuljo,goxha cuni
Cuni-cuni gushpellumbi.
Ktu ka ardh femra n’pushtet
Edhe numri e mbeshtet.
Cunat i kena thy ne mes
Qe asnje mbi ne mos mbes.
Marrim Aiden si fillim
Eh,kjo vajze s’ka mbarim!
Alba,Nene Tereza jone
Kushedi,per cfare mendon!
Alketa-Anjeza gjithmone bashke
Sikur ngrohin veze per Pashke.
Dhe Albiola marshalla
Vec si bebe qe hije s’ka.
Ana-Anisa ne katror
Prane i sheh 24-ore.
Prit se kemi dhe Anen tjeter
Fjalet mesa duket i hedh vetem ne leter.
E fundit nga A-te ngeli Anita,
E shkreta meson sa nata dhe dita!
Blerina sikur ecen ne pasarela
Harron qe cunat jane dembela.
Ec aty,rrusho im Brissi
T’gjithe rregullat e etikes grisi.
Dona,topmodelja jone
Vec per poza qe s’ta perton.
Edia,nazistja e vogel
Ne kte rast e kam si moter.
Ne banke rri me Egersin
E pa folur jo nuk mbesin.
Elena e vetmja me dhjeta
Per te provimet jane te lehta.
Nga Skrapari vjen Elira
Shoqe banke me e mira.
E gezuar eshte Fjora:
“Plot 2 dhjeta sot i mora!”
Nga tualeti s’heq dore Inga
I mungojne ca xhingla-mingla.
Vasjelen kemi presidente
Qe na ben si kompetente.
Rradha i erdhi dyshes sone
Qe te bertitura hane gjithmone.
Eh,moj Xhoi,je si e mete
Por ke lindur per kete jete!
Me te qeshuren e saj
S’te ve ne gaz,por ne vaj.
Eshte rob i papam komplet
Naten,se diten duket.
Per vete c’te them,s’ka rob te me kuptoje
Dhe psikologu do thoshte”kjo shkalloi”
Jam shume fare,e pranoj
Asnjehere nuk flas njesoj.
Po fillova s’di te pushoj qejf do bej sa kohe te jetoj.
Po prit se ka pune-puna
S’jena vetem goca e cuna!
Kena dhe zysha marshalla
Nga mesimi te lene gjysem budalla.
Zysh Albana e sinqert
Nder te vetmet e vertet
Me zysh Anen,5 here ne jave
T’ia kepusesh vetes ne balle.
Ky eshte Titi,presori per cuna
Per te s’flas se si duket puna.
Kolege Teuta rri neper oda
Si prishet puna ne je me perioda.
Presor Andi rroker i vjeter
Dikur jetonte ne “bote tjetr”
Me Doniken pak mesim
Se cdo ore vec provim.
Gjergji i fizikes urren cimcakizat
Na ngre ne mesim kur ne bejme si mizat.
Welcome in 3/1 zysh Klara
Per mua kujdestare ngelesh e para.
Zysh Kozeta na i shtyn provimet
Dhe kur ia kerkojme,na i jep shenimet.
Zysh Liljana tash merr stafeten,
Jo n’klase,por n’kinema mbetem.
Madame Liria na fiksoi
Nga gjumi naten na zgjoi.
Presor Londoni goxha burre
Duke folur s’lodhet kurre.
Zysh Vali lozonjare
Gjeografia pa stress fare.
Po prisni se s’kam mbaruar
Se Dhuraten s’kam komentuar.
E papame vec ta dije
E lezetshme me rob shpie.
Shan sot e bertet mot
Por pa folur nuk rri dot.
Letersi zor se ben,se ne kafshet nuk e leme!
Eshte zysh e adhurueshme
Deri ne detaj e respektueshme.
Keta jemi ne,te pelqejme apo jo
Te drejten per qejf,mos na e moho!
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Poezi humoristike. :d


SHKRUANI KTU TE GJITH KRIJIMET E JUAJA HUMORISTIKE MBI ANTARET
E FORUMIT ETJ..
HAJT SHPREHNI SHPIRTIN E JUAJ KRIJUES..haha``8````bravo``
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Poezi humoristike. :d

Iku paranvera bashk me veren
erdhi vjeshta e po afron dimri
bashk me vitin e ri
do ndjehemi si njeri,
qe te dalim per pak shopping
dhurata lojra e ponping..

Mbetem ne chate e forume
meten ty me then oj fatlume.
Po shyqyr kemi mandin
na ben tema e sajime
qe dhe ne te bejm disa krijime.

Chocollata esht mendjemadhe
me lexus ne xhiro ste hedh as syt
na ka punsu anen segretare
me i numru ato pare..

Erdhi dhe alien
ja don chpise
i shkoi jeta
poker e goca
i thot stealth
ë"kemi o poca..

Meri duket goca mir
poston gjith embelsir
ka mendime te bukura
tem me tem i ndalet si flutura..

Mos harrojm goddes e vogelushen
se i kemi si molla me lepurushen
jan sexy goca njeshe nam fare
po ce do sjan per shpi e per pun
dun vetem xhiro disko
e se cna i pergjun..

I pa geri e romanisti
ty vjedh rroba qender tregtare
hajde goca na flliqet fare..

Firewell esht cun puntor
cdo dit mjel lopet medor,
ska nevoj per makineri
i bien arave me i poce raki
ne kazem e lopat
shko ke njera shko ke tjetra
na meti that..

E kshu kshu puna jon
nuk di me ce me thon
sa llafe aq e te mira
ju le rradhen tek hapesira..
Dhe ju poesi krijoni
se ty qesh jeten na shtoni..
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Poezi humoristike. :d

hahahahaha funnyyyyyyyyyyy
 

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Poezi humoristike. :d

INTERNETI

NGa HOTMAILI KUR Te LSHOVA SYT,
KUR TE PASH PASWORDIN NE FYT
THASH U MYT KUKU PER MU
SHPEJT WINDOWSIN E KAM RISARTU

JA PO HAP MESSENGERIN ME SHUM DESHIR,
PER ME GJET NJE VAJZ TE MIRE,
KAM VENDOS DHE MOS E ZGJAT
DHE U NJOFTOVA ME NJE SHAL GJAT

C`KEMI I THASH CA JE TU BO
UNE JAM BACA SHABON
C`KEMI ME THA ME DASHURI
UNE JAM DADA SELVI

UNE VDES PER DASHURI
KAM DESHIR QE T`KEM PES FEMI
AJO ME THA, O BABALOK LARGOHU SE TA FUTA BLOK

OK I TASH NUK TE LUS
PO TE FUS NJE VIRUS
NUK ESHTE PROBLEM THA PER MU
KAM ADRES EDHE NE YAHOO
 

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Poezi humoristike. :d

Poezia >> djali dhe zogu << ne versionin e ri >> djali dhe vajza :)

nje vajz te vogel zuri nje djale
ajo po dridhej dhe i thosh ca fjale:
te shkretat ne perse na ngini
ne punet tona perse s'na linië
e degjonte djali gjithe mallengjim
ne fjalet e vjazes kish shume kuptim,
por cfar te bente djali i vendosurë
dashuria per vajzen e kish marrosur.
e ndiqte kudo ne shkolle ne rruge
mengjes, dreke, pasdite e muzg.
e thosh ai gjithe deshperim:
pse valle se pranon propozimin timë
une dua vetem te me dashurosh
po me the "te dua" do te le te shkosh.
me thuaj te dua o engell o yll
dhe une biseden shpejt do ta mbyll.
u trondit vajza, shume u hutua
hapi paksa buzet e shqiptoj "te dua".
fjalet e vajzes djali i degjoj
e puthi mire e mire pastaj e leshoj ...
 

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Poezi humoristike. :d

Lexojeni Poezin MEMEDHEU ne versionin e jeteses se sotme 2009 :)

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ME IKEN PER LESH KOKA.

KU KAM DASHUR MEM E AT.
KU TE GRIJNE FAJDET, PARATE.

KU KAM FIS E KU KAM FARE.
KU S'KA DRITA POR PISHTARE.

KU TE MBYT PLUHURI TALLASHI.
KU KERCET E PRET KALLASHI.

KU KA DIAMANT E AR.
KU S'GJEN UJE PER TU LARE.

KU KA PLEHRA TOGJE -TOGJE.
DHE QINDRA PARTI PLOT LOQE.

MEMEDHE, ESHTE NJE COPE TOKE.
QE TE BEN ME DHIMBJE KOKE.

KU PO SHEMBEN KOMBINATE.
DHE HAJDUTET NGRENE PALLATE.

KU BEN LIGJIN KONTRABANDA.
DHE NJE POLITIKAN KA 10 BODYGUARDA.

KU PO Q**EN ME DOLLARE.
VARRET E GJYSHERVE TE PARE.

KU KA RRUGE E TROTUARE.
JO PER NJEREZ PO PER GOMARE.

KU PIPINE E BEN NE BREKE.
SE ME SHUMICE GABI I SHETE.

MEMEDHE, QUHET TOKA.
KU ASNJERI, SHQIP S'KUPTOKA.

KU BEJNE C'MOS SHESIN DHE DHEMBET.
VEC TU IKIN NGA SYTE KEMBET.

KU BEJNE PARADA BUKURIE.
VAJZA TE C'DO KATEGORIE.

KU DHE DJEMTE KONKUROJNE.
''MISS ALBANIAN'' TE FITOJNE.

KU NJE MISS, PRISH VIRGJERINE.
VEC TE NDERROJE NENSHTETESINE.

MEMEDHE, QUHET KY VEND.
QE KA DEPUTETE ME MEND.

QE PERLESHEN E BERTASIN.
DHE SE DINE AS VETE SE C'FLASIN.

KU KA LIGJE EDHE REND.
VEC PER FORME JO ME GJITHEMEND.

KU POLICET JANE TRUTHARE.
DHE S'KANE PATENTE AS PER GOMARE.

KU MBI PRONEN QE ME LA IM AT.
PA LEJE ESHTE NGRITUR NJE PALLAT.

E TANI PUNOJ SI SHKERDHAT.
NE PRONAT E NJE GREKU PLAK.

KU PER KUNJ TJETRI TE ZHVESH.
DHE POLICI RRI E QESH.

KU TE TREDHIN DUKE QARE.
SIC TREDHIN GOMERIN ME DARE.

DHE KU TUA DISH PER NDER.
QE TE VENE TRITOL NE DER.

KU RROJ ME GAZ E ME SHPRESE.
QE TE GDHIHEM GJALLE NE MENGJESE.

KU BLIHET BUKA VERESI.
DHE MIJERA FAMILJE PE SHTEPI.

KU NJE VRASES A GOMAR.
KA ME VLERE, SE NJE PUSHTETAR.

KU NGROH VEZE REVOLUCIONI.
ME DIPLLOME PROSTITUCIONI.

KU NE MUAJ MERR 100-MIJE LEKE.
DHE S'BLEN DOT AS NJE PALE BREKE.

MEMEDHE, ESHTE SHQIPERIA.
KU SE PYT NENEN E BIJA.

KU SHUME PREMTIME BEN PARTIA.
DHE VEC SHTOHET VARFERIA.

KU GJITHCKA LIND NGA ASGJEJA.
KU TE MERR SHPIRTIN TVSH-ja.

KU S'TA MBAN TE SHKOSH NE GJYKATE.
SE TE GRIJNE TE BEJNE SALLATE.

KU KRIMINELI QE S'ARRESTOHET.
ME BURG TE PERJETSHEM DENOHET.

DHE AI QE ESHTE NE QELI.
NGA SJELLJA E MIRE, FITON LIRI.

KU TE RJEPIN SI GJEL DETI.
MIRE HAJDUTET, PO DHE SHTETI.

KU DOKTORET JANE KASAPE.
PO S'PATE LEKE TE THERIN PRAPE.

KU NE SPITAL, S'KA NARKOZE.
DHE KUR PJERDHIN, NXJERRIN BLOZE.

KU KANDIDOJNE EDHE GRATE.
PER NJE POST NE ADMINISRATE.

MILITANT, ISH SEKRETAR.
PER KOLLTUK NE VIJE TE PARE.

KU PER DJATHE, E HAN SAPUNIN.
DHE TE PAFAJSHMIT, I RRASIN HUNIN.

KU JANE RRUGET GROPA-GROPA.
DHE TA LENE MAKINEN PA RROTA.

MEMEDHE, ESHTE DHE MILIONI.
BENCI, VILA E TELEFONI.

FEMRAT, WISKY, REHATIA.
VEC PER ATO QE I KA XHAN PARTIA.

KU KE FRIKE TE ECESH NATEN.
SE PADASHJE, ZEN PUSETEN.

KU KENGETARI VJEDH MUZIKA.
DHE DHJETET POLICI NGA FRIKA.

KU REGJISORI NXJERR NE SKENA.
VAKJZA, NE MBATHJE E SUTJENA.

KU NE MBREMJE THONE MIREMENGJESE.
KU VENDI ESHTE MBUSHUR ME KINEZE.

MEMEDHE, ESHTE DHE VATANI.
KU KULLOT BAGETINE COBANI.

KU NUK MUNGOJNE QEVERITE.
QE NDERROHEN PER C'DO VIT.

KU C'DO SEANCE NE PARLAMENT.
LEHIN DEPUTETET SI QENTE.

KU NJEREZIT, TERHEQIN KAROCA.
KU KA FRIKE TE DALE JASHTE GOCA.

KU POLICI S'KA PISTOLETE.
DHE HAJDURI HEDH SHURREN PERPJETE.

KU NGROHET MILETI NEN DIELL.
SE S'KA ENERGJI PER KALORIFERE.

KU PER TE HYRE NE UNIVERSITET.
S'TE DUHET TRURI, PO PATE LEKE.

KU NE DISKO, PUB E BARE.
NUK SHEH FEMER PA CIGARE.

KU KA BINGO E LOJRA FATI.
INTERNET E DHOME CHATI.

KU USHTRIA NUK TE MBRON.
POR PO QE FEMER, TE PERDHUNON.

KU NE GAZETA, ZOTERON POLITIKA.
DHE USHTRIA LUFTON ME THIKA.

KU NISEN NJEREZIT PER JASHTE SHTETIT.
DHE PERFUNDOJNE NE FUND TE DETIT.

KU NE MATERNITET, LINDIN FEMINE.
DHE NENAT MARRIN ARRATINE.

MEMEDHE PRA, ESHTE GJITHCKAJA.
KUR NUK TE MUNGON PARAJA.

KKA XHAMIJA EDHE EDHE KISHA.
KU NDESHET NANO DHE BERISHA.

KU NE KISHE PREDIKON HOXHA.
DHE TJETRI PO MBYTET NGA BORXHA.

KU IKIN NE SHTEPI PUBLIKE.
DHE PERSONAT TE LART ME KARIKE.

KU S'DEL DOT NE PAZAR.
SE TE SHESIN PER GOMAR.

KU S'TA HEQ KUSH LITARIN PREJ FYTIT.
KU SE MERR VESH I PARI TE DYTIN.

MEMEDHE, ESHTE KY DHE.
KU FEMIJET PA SHKOLLE I LE.

KU MESUESI SHKUMES S'KA.
DHE NXENESIT QESHIN HAHAHA.

KU NE SHKOLLE PERDORET DROGA.
DHE DREJTORIT I NGRIHET RROGA.

KU PER PLEQTE, QE KANE TENSIONIN.
SHTETI IU NDERPRET PENSIONIN.

KU ATIJ QE ESHTE FUKARA.
SHTETI I THOTE: TI RRI MOS HA.

KU VJEDHEN E SHKEPEN ME LEKE NDIHMAT.
QE KANE ARDHUR PER JETIMAT.

KU TE ZHVESHIN NE MES TE QYTETIT.
PERPARA ZYRES SE DEPUTETIT.

KU NE SHKALLET E PALLATIT TE KULTURES.
TJETRI HEQ BREKET, E IA KEPUT SHURRES.

KU PRESIN BURRAT TEK USHTARI.
QE TE VIJE TI MARRE PRONARI.

KU NENA, PER TE RRITUR FEMINE.
E SHET NDERIN PER 20-MIJE.

KU NUK KA NGA T'IA MBAJE MILETI.
I BIEN KOKES PREJ SIKLETI.

KU KERKON, E S'TE JAPIN PUNE.
PO TE TRAJTOJNE ME DHUNE.

KU POLITIKANET VETEM LLAPIN.
DHE PREMTIME TE KOTA JAPIN.

MEMEDHE, ESHTE FORMULA E PUNES.
KU GJITHKUJT I KA ARDHUR NE MAJE TE HUNES.

MEMEDHE, ESHTE FUKARALLIKU.
QE TE C'DO GJE E BEN HORRLLIKU...

Shenim:
Jam mese i sigurte qe ne fillim do te qeshni me te madhe,
por mos harroni se keto vargje te tregojne jeten aktuale,
qe behet tani per tani ne MEMEDHE !!!!!
 

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Poezi humoristike. :d

MENDOJ PER TY

Kur vjen mengjesi
nuk me haet buke se mendoj per ty,
kur vjen dreka
nuk me haet buke se mendoj per ty,
kur vjen darka
nuk me haet buke se mendoj per ty,
kur vjen ora per gjume
nuk me ze gjumi se me haet buke.
 

Firewall

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
124
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Titulli: Poezi humoristike. :d

Poezi e Matematikanit


Ty po të drejtohem,vajzë moj syzeze
me do a sme do,kjo është hipoteze

Pamja jote e ëmbël,posi teoreme
kur te shoh përpara,sikur zgjidh probleme

Ti je elegante si ekuacion
mesi yt i holle posi ypsilon

Supet delikate,pika infenksioni
qafa si cilinder,koka si trung koni


hunda si segment,posi reze drite
veshet simetrike balli si orbite

Buzet si elips,mjekra si kupole
sytë si dy vatra,vetull parabole

Cmi ke ndare aq bukur floket si spirale
oj tu thafte dora si me simetrale

reze rezatojne syt e tu te qeta
njeri reze alfa,tjetri reze beta

për ty psheretimat qe dalin rethore
hapen vale-vale si rathe bashkqendrore

unë e ti një thyese lidhur ne një bosht
ti numerusi sipër,unë emerusi poshte

po s'të bëra jetën diell si pranvera
cvite me janë taksur mi shumezofte zerua

dashurisë për ty mos ti shuhet vapa
çdo fjale qe të thuash do ta fus ne kllapa

dhe oh si do ritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore mot fuqi kubike

bukuria jote bukuri limit
mi perndau mende gjer ne infinit.

me tretë formule,me shkrive te gjallë
si një copez akull ne plus njeqind shkalle

folme shpirti im,shpirt ne maximum'
se pa ty skam gjume as ne minimum
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Poezi humoristike. :d

``gozilla````bravo``hahahahahaahha bravo FIREWALL
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Poezi humoristike. :d

Dashuria

Të dashuruarit dhe thasët me pleshta nuk ruhen

Dashuria është e verber, martesa i rikthen shikim

Dashuria është si pula e zezë, në çdo zemër bën nga një vezë
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Poezi humoristike. :d

Hall me vdek e gjygjë me rrue


Kollarisur, menderosur,
Brekëgrisur, armatosur
Po lehim në gajde t’qenit,Anës Bunës, buzë Liqenit.
Ku e lamë e ku na mbeti,
Lesh e li asht ba shteti,
Dy lëkurë na rrjep tregtari,
N’kandar të vjedh katundari,
T’rruen e t’qeth qeveritari
Në mes t’ditës t’ha zagari.

Nga Korthpula në Qafthanë.

Me rryshfet këtu blehet vorr,
Se han kot ti, plumbin qorr


Të kalon makina në shpinë,
Në xhep t’fusin ndonjë minë.
Nën dritare kioskat mbinë
çmimet rriten, rrogat n’uje hinë,
Hall me vdekë e gjygj me rrnu
Neve dreqi na ka rru !
Pak bamë se ç’na gjeti:
Zihen politikant ndër vedi,
Majmë zyrtart si gjeldeti,

Me e hangër, e ha mileti!
Keq me Salën, zi me Tosin,

Heq malokun, vër qerosin,
Hala me përshesh kosin!
Na premtoi Tosi açik,
U jap paret cik me cik
E s’na dha nji metelik.
Asht pak vetes me lëshue namën:Jan ba punet laradash:
Bje për ne bota hashash
ço na kurva e kallash,
Kurd, kinez e laluc,
Ja bamë Evropës tetë me puc !
Shumë vunë kryet në rrezik,
E n’Evropë nisen me vrik,
Me fitu nonji metelik
Shkum për lesh, e dulëm të rrum
S’ na lanë lesh as nën sumë!
Jorgo në punë, e Gani në shpi,
Lukes Zefit nga Ganjolla,
Po i thirrkan mis Fabiola
ç’na ndodh ne s’po i ndodhka kuj,
Sa vemë kamën n’tokë t’huj,

Hup shqiptari si krypa n’uj!
Kush e bani e kujt i mbeti
N’kup t’qiellit thrret mileti:
Prane detit i palarë
Se jane vu katunarët ne garë

Kush e ban m.. sa nji mullar !
Vjen Gjeloshi m’çorape t’leshit
Me nji cigare ne majë të veshit
Kryet sa nji mullar me kashtë


Tri barre lesh i ka në qafë,
Me ia shtrydh i del veç naftë !
Shtrihet në ranë si garrava,
Me nji dore djathë e nji kulaç,
Mbështet kryet mbi kallaç
Me i ndejt afër t’ban helaq !
Pranë sofrës i pangranë
Se janë çue çmimet në hanë!
Shkon me ble ti ne Parrucë
Hyn i veshun e del pa kpucë
Gropa, baltë, llom e llucë
200 lek një cope gjuhcë
Edhe portofolit i cohet pucë !
Pranë dritës i paparë
Ikin dritat pa orar
Bajmë si bajmë ne me kandila
Me bishktuk, qiri e mila,
Firoi rroga tu ble fitila !
Rroftë e qoftë zotni Hila

Tuj shit pisha, u ba me vila
Po nji za vjen nga Vraka
Luej vedit se t’lot nafaka.

T’kena gjet në lagjen “Plaka”
Nja dy pleq me fela t’thata
(bytht e tyne dy kafshta)
Po për seks digjen si flaka !
Llapaçitur, llakatosur,
Trup e shpirt i sakatosur,

Po thërras unë prej Serreqit
Zot ruajna prej të keqit.
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Poezi humoristike. :d

A e dini se cilët meshkuj janë të menqur?
Këshilla humoristikeA e dini se cilët meshkuj janë të menqur dhe cilët janë budallenj ? Budallenjët kallzojnë barcoleta për bjondina…………………Kurse të menqurit flejne me to.
 
Top