• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Poezi kushtuar anëtarëve të forumit

Status
Temë e mbyllur.

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Ajde ti shprehim , dashurin simpatine ,miqesin nepermjet vargjeve :)

Une s'di nga poezite
S'jam poete une aspak
dy rrjeshta do ti them
jo te bukur-por sakt

Jemi antare te yje e hen
shkembeni ju mendime
flisni sakte gjuhen nene
pa bere ju dallime


pa bere dallime krahinore
dallim feje e zakoni
jemi te gjithe te shqipes
me fjale te bukura, veten zbukuroni

Burimi: Ylliehana
 

gladiola

V.I.P
Anëtar
Aug 14, 2010
Postime
3,957
Pikët
113
Vendndodhja
Shqiperi...Korce
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Nuk njoh shume ne kete forum
Pak me vone do shkruaj me shume
Per alemin, PaToSaRaKuN
Gjithsekujt t`i japim hakun...

Forumi eshte simpatik
Me nje staf shume strikt
Me shume tema e bukurira
Dhe Unejsa eshte me e mira...

Ka dhe shume antare te tjere
Edhe emra shume te ndjere
Dhe belleza bukuroshe...
Poezine me tej ta cosh...
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Gladiola moj vajze
sa e mire qe je
e mbush forumin
tere gaz e hare...
e shume embelsire
kur flet me dashuri
po dhe cupe e mire
hakun s'ta ha njeri.

lum si forumi
qe anetare te ka
lum dhe si ne
qe kenaqesi na fal.
pac fat e dashur
ku do qe te jesh ti
zoti te te fal
paqe lumturi.....:)
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Belle_vie o shejton,

si omelsin je tamon.

I bo zborin gjith forumit,

per zotin je shum funny
kiss kiss kiss

E kam qa :D
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

o MARINA omelsina
te kam then te kam njishe
je omelsin e ke hak
t'hash per mjes , drek e dark

kiss lol
 

Xhenet

❤️♥️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,629
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Te rimojme se bashku!:)
Cka me shtyri te hap kete teme
eshte USA NR1 qe me dha iden
mbase ketu ka antar
qe thurin vargje hajt aman
e panjohura ja ka zakon
kur rimon ajo te ngacmon
edhe USA NR1 kur na shprehet
mua me ben cdo her te qeshem.
Mos pritoni dhe ju te tjeret
kete teme ju pasuroni
rima te bukura ju postoni
njeri tjetrit me rima te vazhdoni.
 

gladiola

V.I.P
Anëtar
Aug 14, 2010
Postime
3,957
Pikët
113
Vendndodhja
Shqiperi...Korce
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Ky USA ,shume i mire...
Nuk e di se nga ka mbire...
E kam degjuar dhe ne vend tjeter
Si nje djale te mire pa mjeker...

Se cfare thote se c`sugjeron
E per rimen cfare s`tregon
I papertuar ,shume punon
Naten e mire sa bukur ilustron...

Prandaj une e kam shume xhan
Shkruaj dhe rima mor aman
Se edhe kete kur e ilustron
Me tej rimashet e rimen con...
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Ky USA ,shume i mire...
Nuk e di se nga ka mbire...
E kam degjuar dhe ne vend tjeter
Si nje djale te mire pa mjeker...

Se cfare thote se c`sugjeron
E per rimen cfare s`tregon
I papertuar ,shume punon
Naten e mire sa bukur ilustron...

Prandaj une e kam shume xhan
Shkruaj dhe rima mor aman
Se edhe kete kur e ilustron
Me tej rimashet e rimen con...
Gladiola me avatar Lule
sa shpejte keto vargje ty i thurre
me ke lexuar ne vend te tjeter
ku pe di se skam edhe mjekerr
:d

O tu shtoft Jeta,Jeta
ishalla ty te rritet, edhe kuleta
shume fjale e jotja me vend
e panjohura me ngacmime ,spo na le vend
ani hala ska ndegju
se une me gruan jemi udhnu
:d
 

e panjohura

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Sep 2, 2010
Postime
8,015
Pikët
113
Vendndodhja
Atje ku më le!
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Kam degjua po se theme fare
Pa u hidherua nuk ka care
Tere diten e humbe n'forum
Gruaja do kujdese me shum!
Ike shpejt tani e pajtohu
Nga forumi i cik largohu
Pra une kshtu po te tregoj
Sa s'ke mbete me gishta ne goje!haha
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Qe thoni ju shok e shoqe
ketu u mblodhem te shkembejm 2 lloqe..

CHocolaten e kam vip
sa ne det duke u lar e sa ne mal me ka hip
merr rrogen java sja nxen
sa per shoping poker e qef i len..

Skemi çbejm keshtu e ka jeta
kush me lexus e kush me biciklet
por fundja shnet e jet..

Troç ktu troò atje
me e mira forumit je..

Per ty shoqe vargjet smbarojne
te shtoj me shum se di ku perfundojne,
je e mir je simpatike ,
e mençur dhe fisnike
e kam nder te jem mike ..

kissess choco ..
by PUPA
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Kam degjua po se theme fare
Pa u hidherua nuk ka care
Tere diten e humbe n'forum
Gruaja do kujdese me shum!
Ike shpejt tani e pajtohu
Nga forumi i cik largohu
Pra une kshtu po te tregoj
Sa s'ke mbete me gishta ne goje!haha
valla ti moter,mir e kije
gjith diten ne pune, e ne mbrembje ne forum
po thua,per gruan nuk jam kujdesur shume
por edhe ti, moter ngapak pe tepron:d
vetem mua me fajeson
ajo mua kafe ,spo me maron
edhe ti gruan time, ma shume pe mbron
ju grate shume shpejte rrotulloni,
ka tju vije me mire, menjehere edhe lakoni,:d
O ju vellezer, qe jeni pa martu
hiq mos mendoni,per me u feju
nese doni askush me ju komandu
e jete te lire ju me jetu,
mos me thuani pastaj se sju kam paralajmeru.
:d
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Dite e nate
Nate e dite
na iku koha PC.

Shkojme nga shkojme
vijme nga vijme
ne forum dihet qe do vijme.

Llap kendej
e flit andej
me asnje nuk bejme sherr.

Flet Gladiola e pret Marina
del Alemi e ulerin Danieli.

Por kemi dhe kavalorsin ton USA
qe na vjen rrotull neper forum
me kalin e vete
dhe nje xhiro nuk na jepe.

Ahhhhhhh eshte dhe shefi(Mandi) jone gjumash
i cili harron te hap goje kur ne e ngacmojme.

A forum, mor forum
me kaqe shume embelsira
qe mban te fshehura ti
mos e harrom me te miren
ta mbash ne krye gjithnji.

Ajo eshte embelsira jon
eshte Glaiola jone bukoroshe
qe me leviz qoshe me qoshe.
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Oj Unejsa bukuroshe
Une deshta nga nje xhiro kalin me ja dhane
por te tjeret per fat te keq spo na lajne
Illyriani Rex Bongon ma ka vjedhe
edhe shume shtrejte e ka shite,
edhe veten e ka korite,
Ne Finlande trimi ne pushime ka shku,
te hollat e kalin besa ka me mi harxhu,
vaj medet kuku per mu

Ops ne forum paskemi edhe Chokolate
lumi une ,shum i kam valla merake
:d
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

o bobo e o qyqe
ca ndodh keshtu e
nuk jetohet ne kete bote
ku vec kusar ka plote

ca te bej i shkreti njeri
ku ka frik se i vjedhin dhe femin


a mor Illyrian mor Illyrian
na le USA pa kal
mire ne qe xhiron nuk e berem
por ke len thate dhe grun e tij
 

gladiola

V.I.P
Anëtar
Aug 14, 2010
Postime
3,957
Pikët
113
Vendndodhja
Shqiperi...Korce
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Chokolata ,chokolata...
Tani USA jo se erdhi nata
Neser eshte dite e marta
Te vjen chokolata mbrapa.

USA,ishe me pushime?
Pyet chokolata fine
Nuk more ngjyren time?
Jepi jete kesaj rime...
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Gladiola Pershendetje
kesaj rime do ti japim edhe jete
kjo Chokolata me ra ne sy
edhe buzet tash jam ti lepi :d
po e embel qenka si sheqer
a mund ta porositi me poste, sa me te shpejt
qe kjo Pupa super moderatore
po me duket si fallxhore :d
me pyet Pupen ndoshta e di
sa me vonohet porosia e postimit,
qe der te une te m'rri
Unejsa e Namazli
Ramazani gati te ka kaperci
na erdh Bajrami e duhet me festu
duhet do embelsira me ti dergu
po besa edhe nje lule se la pa ta qu..


 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Ah kalores, kalores, kalores
vetem ti ke mbetur kalores
je i mire e je fisnik
je i dashur e xhentil
edhe une te uroj
ramazanin ta festosh
ta festosh e ta gezosh
e plot jeten ta jetosh.
 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Shyqyr me ne fund u kujtuat
poezi te me benit mua
faleminderit USA NR1 shume shume
1 milion chipsa ne dasem do te te hedh une!!!

:d-go-:d
ja per ty,ja per kend
per ty e kisha agjeru edhe nje tjeter Ramazan
ta kisha ble edhe nje Privat Aeroplan
sa per Chipsa mos ki dert,
une ti kisha maru edhe vet,
ty Chocolate mos ky dert,
se menjehere ste kisha ngrene krejt,LOOL
haha

 

USA NR1

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
1,871
Pikët
0
Vendndodhja
uhu sa larg
Përgjigje e: Poezi kushtuar Anetarve te Forumit

Ah kalores, kalores, kalores
vetem ti ke mbetur kalores
je i mire e je fisnik
je i dashur e xhentil
edhe une te uroj
ramazanin ta festosh
ta festosh e ta gezosh
e plot jeten ta jetosh.
dua jeten me jetu
e ne forum vellezer e motra me ju gezu
shaka sa te mundem me ju postu
moter Unejsa, Pershendetje prano prej mu
e cdo te mira te uroj,
edhe ne feste prape te postoj
e personalisht Bajramin ta uroj


 
Status
Temë e mbyllur.
Top