• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Polaket ndertojne “Jezusin me te madh ne bote”

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Nje prift polak njoftoi te premtem se ndertimi i statujes me te madhe te Jezu Krishtit eshte afer perfundimit, statuja e Jezusit ne qytetin Swiebodzin do te jete me e madhe se statujat ne Bolivi dhe Brazil.

Ati Sylwester Zawadzki i tha agjencise se lajmeve AFP se statuja do te jete e larte 58 metra, ndersa e gjere 24 metra. Do te vendoset ne qytetin qe gjendet ne perendim te Polonise, 50 kilometra larg kufirit me Gjermanine.

Perfundimi i statujes pritet te jete ne 21 nentor. Pastori i kishes katolike filloi te punoje mbi kete ide para pese vitesh. Bleu token nga shtetit dhe gjeti sponsoret. “Ambicia ime e pare ishte qe te behesha prift. Ambicia ime e dyte ishte ta ndertoja kete statuje”, tha ai. Statuja do te jete e dukshme nga autostrada A2, qe lidh Varshaven me Berlinin.
 

Barnaba

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 26, 2010
Postime
83
Pikët
0
Vendndodhja
Tirone
Përgjigje e: Polaket ndertojne “Jezusin me te madh ne bote”

Lum si kto qe ndertojn , se ne vetem prishim :p hahaha
 

kebjana

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 31, 2010
Postime
7
Pikët
0
Përgjigje e: Polaket ndertojne “Jezusin me te madh ne bote”

me duket fare dicka pa vlere ndertimi i kesaj statuje........rizorsa ekonomike te hedhura poshte per dicka TE PADOBISHME.......ate fond financiar mund ta perdorni shume mire duke ndihmuar boten e trete .............( bote e cmendur me njerez te lajthitur )
 
Top