• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Polanski fiton çmimin për regjisorin më të mirë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Roman Polanski ka fituar Ariun e Argjendtë për regjisorin më të mirë në Festivalin e Filmit në Berlin për melodramën e tij të re, The Ghost Writer.


Polanski nuk mund të pranojë çmimin, pasi që është në arrest shtëpiak dhe po lufton kundër ekstradimit në SHBA, me akuzën se ka pasur marrëdhënie seksuale me një të mitur në vitin 1977.

Ndërsa filmi turk, Bal (Mjalti), ishte fituesi i papritur i Ariut të Artë si filmi më i mirë në festival.

Me regji të Semih Kaplanoglu, filmi tregon historinë e një djaloshi 6-vjeçar, i cili fillon kërkimin për babain e tij, një bletar që grumbullonte mjaltë për të siguruar mbijetesën.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top