• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pole dance

Delirium Mind

No connection
Anëtar
Sep 1, 2013
Postime
2,908
Pikët
113
Vendndodhja
Candy Mountain 🍭
Pole Dance eshte nje sport intensiv dhe i plote qe kombinon gjimnastiken akrobatike me vallezimin: perfshin perdorimin e te gjithe muskujve, duke u perqendruar ne menyre te vecant ne supet, krahet dhe barku.
Ndihmon per te fituar, me praktike te vazhdueshme dhe te rregull, fleksibilitet te madh, force, koordinim, durim dhe shkathtesi; cilesi thelbesore per te kryer figurat akrobatime qe karakterizojne kete disipline.
Mos e ngatarroni me lap dance, qe ne vend te kesaj eshte nje aktivitet argetues i praktikuar neper klube streptie.
Pole dance eshte vertet nje sport: ne 2010 u zhvillua kampionati i pare italian ne Rome, kurse ne 2005 ne Amsterdam.

Ketu mund te hidhni ndonje qe ju ka lan te mahnitur ? un po e filloj me ket 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
54,331
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Kur isha femi, ne behar shkoja tek gjyshrit ne fshat. Tek shtepia e tyre kishin nje shtyll (kujtoja qe ishte me e trash deri sa e pash si dukej tani pas shume vjetesh). Nejse mbaj mend hidhesha nga veranda dhe rretullohesha. E benim kete shpesh dhe benim gare. Vij ne amerik dhe shokohem se perdoret per kercime egzotike 🤦‍♀️
kjo ishte shtylla 🙃
FE301944-FA2C-4063-A648-A93B6B17B707.png
 

Eba

V.I.P
Anëtar
Jan 19, 2021
Postime
2,462
Pikët
113
Kur isha femi, ne behar shkoja tek gjyshrit ne fshat. Tek shtepia e tyre kishin nje shtyll (kujtoja qe ishte me e trash deri sa e pash si dukej tani pas shume vjetesh). Nejse mbaj mend hidhesha nga veranda dhe rretullohesha. E benim kete shpesh dhe benim gare. Vij ne amerik dhe shokohem se perdoret per kercime egzotike 🤦‍♀️
kjo ishte shtylla 🙃
View attachment 107586
Po ky eshte hekur moj nuçe. Pa pare foton mendova “kush e linte kte ne shtylle kalamo pastaj shtylla eshte edhe e gjere”.
 

Eba

V.I.P
Anëtar
Jan 19, 2021
Postime
2,462
Pikët
113
nje nder hipotezat e origjines eshte kjo. Pra qe eshte nje sport antik me preardhje nga India por ka disa hipoteza. Gjithsesi komponenti sensual u perfshi ne shekullin e shkuar ne USA dhe u be mik/konkurent i kercimit burlesque.
Pulli, polli, stripin.
Stripi ishte goce e ngathet.
Najtet nuk ishin palestra dhe Stripi bashke me pasardheset e saj nuk kishte nevoje te harxhonte kohe duke u stervitur per akrobacira.
ABC-Ja qe i kish mesuar mamaja mjaftonte te levizte bokserat.
Koha eshte xhixha.
So, we love xhixhat, Stripin edhe Pullin me kolone zanore “te dyqoni te selvija (per mu)”
 
Top