• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Policia ndalon protestën në Himarë

Urban

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 10, 2011
Postime
208
Pikët
0
Policia ndalon protestën në Himarë
20/03/2011 11:30

Rreth 200 banorë të zonës së Dukatit u nisën sot paradite në Himarë për një tubim me karakter kombëtar.
Dhjetëra automjete u nisën me makina drejt Himarës për të protestuar ndaj helenizmit të historisë së këtij qyteti nga kryebashkiaku Vasil Bollano.

Por, policia nuk i lejoi protestuesit të shkonin në Himarë duke i ndaluar pranë Palasës.

Protestuesit deklaruan se do të vazhdojnë protestat për çështjen e kombësisë.
 

Urban

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 10, 2011
Postime
208
Pikët
0
Përgjigje e: Policia ndalon protestën në Himarë

Ju lumte banoreve te Dukatit. Duhet te bashkangjiten edhe banoret e zonave te tjera e sidomos banoret e Vlores.
T'ia bejne me dije Vasil Bollanos se mjaft eshte mjaft. Nuk duhet te tolerohet sjellja e tij prej kapadaije ne trojet shqiptare. Eshte e quditshme se si tolerohet ky idiot ta sfidoje shtetin Shqiptare sa here qe atij t'i teket. Gjithashtu eshte e quditshme se sa shume tolerohet nga Sali Berisha ky qenef.

Pse e ndaloi protesten policia?!
Bollano e ka bllokuar rrugen me protesta sa here qe ka dashur ai, pa e penguar askush. Nga ana tjeter bllokohet nje proteste qe ka per qellim t'i thuhet stop lojes se felliqur te Bollanos me ndjenjat e shqiptarit. Turp.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
15,792
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Policia ndalon protestën në Himarë

Urban...

Nuk e ke vene re qe qeveria nuk prononcohet ne asnje rast kur bie fjala per faktorin grek ne shqiperi. Ne viete e para pas 1990 e nisi me shume vrull Saliu ceshtjen kombetare, mirpo tani i ka rene koka ne m..u..t.Me pare nuk linte rast pa akuzuar greket kot e me kot, kurse tani nuk flet as per rastet me flagrante.

Qeveria jone' ose i ka shitur shpirtin "shejtanit", ose i ka shitur jugun grekut dhe ne nuk kemi marre vesh asgje. Ky pasivitet kaq anormal i qeverise per ceshtje kaq te mprehta kombetare...
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,505
Pikët
113
Përgjigje e: Policia ndalon protestën në Himarë

Urban...

Nuk e ke vene re qe qeveria nuk prononcohet ne asnje rast kur bie fjala per faktorin grek ne shqiperi. Ne viete e para pas 1990 e nisi me shume vrull Saliu ceshtjen kombetare, mirpo tani i ka rene koka ne m..u..t.Me pare nuk linte rast pa akuzuar greket kot e me kot, kurse tani nuk flet as per rastet me flagrante.

Qeveria jone' ose i ka shitur shpirtin "shejtanit", ose i ka shitur jugun grekut dhe ne nuk kemi marre vesh asgje. Ky pasivitet kaq anormal i qeverise per ceshtje kaq te mprehta kombetare...
Me fal,Sale Berisha ketyre duhet tju thy brinjte.
Besoj me kupton.
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
15,792
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Përgjigje e: Policia ndalon protestën në Himarë

E pra... ate po presim.

Une kam mbjelle nje molle qe atehere kur fillova te prese. Molla ka filluar te beje kokrra, por Saliu nuk po leviz prej vendit!
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Policia ndalon protestën në Himarë

Po per cilen arsye kane dashur te protestojne ne Himare? Ma ilustroni pak se nuk kam te dhena...ose me dergoni nje link...
Flm per mirekuptimin!:D
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Policia ndalon protestën në Himarë

Ka dhe njerez qe protestojn kot,po te shkosh deri ne Himare per te protestuar eshte dhe me kot akoma.
 

shoku_tanku

V.I.P
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
36,504
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Policia ndalon protestën në Himarë

Po pse e vrasin mendjen kot edhe keta Dukatasit.Do kaloje ndonje dite Bollanua nga lagjia e tyre,le ta kapin edhe ti shkruajne me shkumes nga prapa xhaketes,spiun,majmun,sapun!
 
Top