• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Postoni Libra per historin e Balkanit

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
16,811
Pikët
113
Përgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
16,811
Pikët
113
Përgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
16,811
Pikët
113
Përgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
52,890
Pikët
113
Përgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit

...............................................
 

Attachments

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,467
Pikët
83
Përgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit

Flm per ndarje.

Ato libra nga Tim Judah dhe Miranda Vickers i kam pas shiku pak ma por personalisht nuk me kane pelqy.

Sidomos nuk folin per mitet Serb dhe Nacionalizmin e tyne qe eshte bazuar prej shume mite dhe qe ka lujt shume rrol ne politiken e tyne por ne fakt i justifikojn do here me doket. As nuk folin per zgjarimin Serb. Nuk hin fell sikur Noel Malcolm apo qato qe i postova.
 

Braveheart

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,467
Pikët
83
Përgjigje e: Postoni Libra per historin e Balkanit

Dhe kjo Miranda Vickers me doket shume qesharak, sidomos kur thote qe nuk beson qe ka pas Shqiptar me emer ''Radinha'' ... ne ate kohe ka pas plot Shqiptar me emra Sllav , e shef ne Kosove ket edhe e shef prej Katunit Arbanas ne Bulgari .. ka qene Katun Ortodoks Shqiptar dhe shumica kane qene me emra Slav edhe pse jane kane Shqiptar.

Gjithashtu ka pas Shqiptar me emer Radinha ne Kosove sikur pershembul Radinha Arbanas ... Arbanas eshte emer Slav per Arbereshe apo Shqiptar.

Kjo Miranda nuk eshte historiane por thjesht nje shkrimtare dhe ne plot aspekte nuk di qka eshte ka flet.
 
Top