• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

Me pelqen abstraktja...Ne nje fare menyre duket sikur te "intrigon"..si lexova diku me lart..me te vertete te le te lire te imagjinosh....te fikson, sikur perpiqesh te gjesh nje perqasje sadopak me c'ka ka dashur te shprehe artistikisht autori i vepres..te ndodh te ngulitesh syte..e pse jo me ka ndodhur te "bej edhe vete perputhshmerine me nje gjendje momentale shpirterore"...
ndodh qe nuk e kuptoj fare nje pikture te tille..dhe perpiqem perseri qe t'i jap liri fantazise sime..
ama, me ndodh qe, duke mos qene profesioniste, madje madje, out ne kete fushe...ndoshta ndonjehere behem dhe snobe*...dhe them : eshte e bukur ! ehhh....:S
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
68,604
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

jo...une menjen nuk e kam te shterrur nga fantazia.

Tani nese ti ke nderment te tallesh by*then...:p vazhdo une sdo te marr pjese me tej. Kaq kisha per te thene;)
E ke gabim unë nuk tall "thybën".:D

Ajo frazë është shkruar nga ti dhe aspak nga unë, ti ishe ai që shkruajte: (abstragizmi dhe surealizmi) Për mëndjen e shterur dhe pa pikë fantazie nuk është asgjë më tepër se një zhgaravinë...."

Nejse unë thjesht të thash mos na etiketo neve që nuk na pëlqen surealizmi, kaq dhe pikë.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,890
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

Akrep, ti i fut hundet vend e pa vend. Une nuk fola si nje kritik ose artist i ansji lloji dhe aq me teper i piktures. Vesh shpreha mendimin perreth temes dhe faktit qe shumica e njerezve duke perfshire ketu edhe veten nuk paramarrin vesh nga pictura abstrake ose surreale. Ne fakt keto te dy stile jane aq subjektive saqe vetem autori ne disa raste mund te shpjegoj. Une thash thjesht se nje artist i vertet qe krijon per te shprehur ate qe ai ndjen, ne menyre abstrakte apo figurative duhet te perballoj kritikat. Kritikat do te vine nga lloj lloj shtrese e shoqerise. Ne fakt persa i perket pictures se stilit abstrakt dhe surreal kritikat duhet te perballohen ashtu sic mirepriten vleresimet. Mund te merren parasysh apo, eshte dikca tjeter. Qe te dyja keto vijn me shumice nga simpatizante te artit, jo domozdoshmerisht nga kritiket kompetent. Kjo esht dicka qe ndodh me te gjitha artet, pa perjashtim.

Perfundimisht: une nuk jam piktore por sy dhe shije kam. Artisti duhet te kete niminumin e sencit te mirenjohjes ndaj simpatizanteve te artit te tij/saj.
:D..goxha gazmor je ti Maqe.
Sikur ti te dije vetem pak, po vetem pak, se ç'do te thote te jesh artist apo te dije rendesine e artit dhe forcen qe ka, ti, do e falenderoje, nje artist, per ate qe te ka lene dhe jo te prisje qe ai te falenderonte ty sepse po i pelqen nje veper.
..ideali i artit eshte shume, shume, shume me lart se çdo parim, detyre apo faj qe mund te mbarti ne vetvete nje qenie njerezore ..eshte ndjenje shume e forte..eshte mendimi i njeriut ne stadin me te larte qe ekziston..nuk di si t'ua shpjegoj..:S
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

Me pelqen abstraktja...Ne nje fare menyre te "intrigon" dhe si lexova diku me lart..me te vertete te le te lire te imagjinosh....te fikson, sikur perpiqesh te gjesh nje perqasje sadopak me c'ka ka dashur te shprehe artistikisht, autori i vepres..te ndodh te ngulitesh syte..e pse jo me ka ndodhur te "bej edhe vete perputhshmerine me nje gjendje momentale shpirterore"...
ndodh qe nuk e kuptoj fare nje pikture te tille..dhe perpiqem perseri qe t'i jap liri fantazise sime..
ama, me ndodh qe, duke mos qene profesioniste, madje madje, out ne kete fushe...ndoshta ndonjehere behem dhe snobe*...dhe them : eshte e bukur ! ehhh....:S
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,931
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

E ke gabim unë nuk tall "thybën".:D

Ajo frazë është shkruar nga ti dhe aspak nga unë, ti ishe ai që shkruajte: (abstragizmi dhe surealizmi) Për mëndjen e shterur dhe pa pikë fantazie nuk është asgjë më tepër se një zhgaravinë...."

Nejse unë thjesht të thash mos na etiketo neve që nuk na pëlqen surealizmi, kaq dhe pikë.
Akrep une nuk kam dore per pikture, se per fantazi te kisha bere nje pikture me stile origjinal Abstro-Surreale, qe ti bej syte cakerr fare deri sa ti gjesh kuptimin:d

Nese e lexove me vemendje shkrimin time te tere, do te kishe ven re se theksova "...sidomos ajo e para..." e para ishte Abstraktizmi. E kisha fjalen per abstraktizmin me teper se surrealizmin. Akrep si gjithmone juve pertypni vetem ato qe iu duhet te tjerat i hidhni ne kosh te plerave.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

.......ideali i artit eshte shume, shume, shume me lart se çdo parim, detyre apo faj qe mund te mbarti ne vetvete nje qenie njerezore ..eshte ndjenje shume e forte..eshte mendimi i njeriut ne stadin me te larte qe ekziston..nuk di si t'ua shpjegoj..:S

Talenti eshte dhunti.....
Te gjykosh "dhunti-ne" eshte kulmi i mediokritetit.
Per me teper nje Talent qe ushtrohet, zhvillohet, persoset...nepermjet "displines kulturore - arsimore"...

Te jesh Artist, eshte privilegj...qe nuk mund ta "gezoje" kushdo.

E vete Arti qe beni, arti qe eshte mbi te gjitha, nje pasuri Ndjenjash, nje shfaqje ne format me superiore, Ju Larteson.

Suksese Robbery (meqe je ne temen e fushes tende) !
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,931
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

:D..goxha gazmor je ti Maqe.
Sikur ti te dije vetem pak, po vetem pak, se ç'do te thote te jesh artist apo te dije rendesine e artit dhe forcen qe ka, ti, do e falenderoje, nje artist, per ate qe te ka lene dhe jo te prisje qe ai te falenderonte ty sepse po i pelqen nje veper.
..

Robbery...me duket se ti e ka marr personalisht ate qe shkruajta une me siper. Une te jam drejtuar dy here ne kete forum, nje her bera nje koment, dhe tu drejtova ty direkt, perreth nje pikture tenden qe me pelqeu. Dhe nje here tjeter te jam drejtuar ne nje teme te poezive. Ti nuk denjove te me ktheje pergjigje ne asnjerin raste. Kjo eshte e drejta jote. Megjithate kur ti mu drejtove ne temen e "vjerres" edhe pse ndjeva pak cinizem ne shkrimin tende prap u pergjigja per njerzillek.

Sa i perket temes ketu, nese une kisha dicka per te then dy direkt do te isha drjetuar. Por nuk kisha azgje per te then. Ato qe une shkruajta ishin te pergjithshme dhe ishin mendimet dhe opinioni im. Me qe ti kerceve pa tu drejtuar, me le te kuptoj se dicka qe une kam shkruar nuk te pelqeu dhe e ke marr personalisht.

Kam ven re tek ty se ne thellesi ti strehon nje lloj arrogance, munges miresjellje me te panjohuri/en. Nuk e di nese kjo eshte nje Shtirje e e dikujt qe mundohet te jet i/e vecant apo mendje lehtesi, cilado qe te jete per mua ka pak rendesi. Efekti esht i njte.

Une falenderoj Ato artiste qe kan lene pas dicka me vlere te vertet, te cilet jane shume pak ne krahasime me ata qe mundohen te bejn te njejten gje. Fatkeqesisht arti sote ngaterrohet me ekstravagancen dhe paraqitjen koaragjoze e atyre qe deshirojn ose luajn pjesen e artistit.

...ideali i artit eshte shume, shume, shume me lart se çdo parim, detyre apo faj qe mund te mbarti ne vetvete nje qenie njerezore ..eshte ndjenje shume e forte..eshte mendimi i njeriut ne stadin me te larte qe ekziston..nuk di si t'ua shpjegoj..:S
As mos u harxho fare...si mund te kuptoj nje i paditur si une dicka kaq komplekse, iluminante?;)

Une nuk thash se artisti duhe te falenderoj simpatizantin, thash se duhet te jete mirenjohes.

P.S. Mos mirenjohja e atyre qe te rrespektojn dhe vecanerist ne rastin e artistit, pra mos mirenjohja e simpantizanteve, eshte shenje e kompleksit te inferioritetit ose cmendurise.
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,890
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

Robbery...me duket se ti e ka marr personalisht ate qe shkruajta une me siper. Une te jam drejtuar dy here ne kete forum, nje her bera nje koment, dhe tu drejtova ty direkt, perreth nje pikture tenden qe me pelqeu. Dhe nje here tjeter te jam drejtuar ne nje teme te poezive. Ti nuk denjove te me ktheje pergjigje ne asnjerin raste. Kjo eshte e drejta jote. Megjithate kur ti mu drejtove ne temen e "vjerres" edhe pse ndjeva pak cinizem ne shkrimin tende prap u pergjigja per njerzillek.

Sa i perket temes ketu, nese une kisha dicka per te then dy direkt do te isha drjetuar. Por nuk kisha azgje per te then. Ato qe une shkruajta ishin te pergjithshme dhe ishin mendimet dhe opinioni im. Me qe ti kerceve pa tu drejtuar, me le te kuptoj se dicka qe une kam shkruar nuk te pelqeu dhe e ke marr personalisht.

Kam ven re tek ty se ne thellesi ti strehon nje lloj arrogance, munges miresjellje me te panjohuri/en. Nuk e di nese kjo eshte nje Shtirje e e dikujt qe mundohet te jet i/e vecant apo mendje lehtesi, cilado qe te jete per mua ka pak rendesi. Efekti esht i njte.

Une falenderoj Ato artiste qe kan lene pas dicka me vlere te vertet, te cilet jane shume pak ne krahasime me ata qe mundohen te bejn te njejten gje. Fatkeqesisht arti sote ngaterrohet me ekstravagancen dhe paraqitjen koaragjoze e atyre qe deshirojn ose luajn pjesen e artistit.As mos u harxho fare...si mund te kuptoj nje i paditur si une dicka kaq komplekse, iluminante?;)

Une nuk thash se artisti duhe te falenderoj simpatizantin, thash se duhet te jete mirenjohes.

P.S. Mos mirenjohja e atyre qe te rrespektojn dhe vecanerist ne rastin e artistit, pra mos mirenjohja e simpantizanteve, eshte shenje e kompleksit te inferioritetit ose cmendurise.
Gezuar!
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,738
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

sa shum shkronja keni per ART-in , a une "budalla" , mendojsha se ART-i asht per tu shiku e shijue , e jo per te folur mbi të ...

P.S. ju kerkoj falje per ndrhyrje ..
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe NISTA protiv KINA.
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,035
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

NJE ARTIST NUK I DETYROHET ASGJE ASKUJT, NUK BEN ART PER DIKE TJETER, POR SHPREH ATE QE NDJEN. KUSH KUPTON MIRE, KUSH NUK KUPTON, PAQE! ESHTE NJELLOJ SI SJELLJA, NUK MUND T'I PELQESH TE GJITHEVE.

-mendon- ...nje artist e di qe 3/4 e njerezve nuk do e kuptojne vepren e tij, por do bejne sikur..artistit te vertete as nuk ia ndjen per kritiken se beson shume tek ajo qe ben, kshuqe s'ka nevoe fare t'a perballoje kritiken, thjesht i le te flasin dhe i thote mire, mire.. po, po.
Ne kete rast po i thoja Bato-s qe te mari nje pozicion me neutral sepse nuk ka elementet e duhur per te kritikuar ARTI-n ne pergjithesi...
Sorry Bombbery qe po te citoj sjam artist por cshkruan Frojd per artistat(disa pjese te shkeputura).

Ka nje rruge te kundert nga fantazia ne realitet,qe eshte arti.Tek artisti struken deshira teper te fuqishme dhe e zhvendos interesin ne figurat e deshiruara te fantazise se tij.Me sa duket konstitucioni i tij ka aftesi te madhe per sublimim dhe nje dobesi te caktuar per shtypje qe zgjidhin konfliktin.Se pari,artisti di ti perpunoje enderrat e veta ne ate menyre qe ato humbasin gjithcka teper PERSONALE qe e largojne tjetrin dhe behen te kapshme per te kenaqur te tjeret.Artisti di gjithashtu ti zbuse ato aq shume sa qe nuk eshte e lehte te gjendet origjina e tyre nga burime te ndaluara.Pastaj artisti ka aftesine misterioze per ti dhene forme nje lende te ushtruar derisa ajo te behet pasqyrim i sakte i PERFYTYRIMIT te tij FANTASTIK,dhe pastaj di te lidhe me kete pasqyrim te fantazise se vet te pavetedijshme perfitimin e nje kenaqesie aq te madhe saqe fale kesaj shtytjeje te pakten perkohesisht,kapercehen dhe eleminohen.N.q-se kryen gjithe kete artisti u jep edhe te tjereve mundesine(si puna jone ne shumes) dhe lehtesim per te gjetur perseri ngushellim dhe lehtesim nga burimet e kenaqesise se te pavetedijshme te tyre(jona) qe jane bere te kapshme(neser kjo)duke fituar mirenjohjen dhe habine e tyre.
Porrrrrrrrrrrrrr per nje joartist(si puna jone,prape ne shumes) mundesia per te perfituar kenaqesi nga burimet e fantazise eshte e KUFIZUAR.Vazhdimesia e shtypjeve e detyrojne ate(NE veta e trete) te kenaqet me endrra te mjera,qe mund te mbeten ende te vetedijshme.
PS: pra si puna ime ose ndonje tjetri ketu duhet te mesojme nga Robbery dhe jo te japim leksione IDIOTE per komplex inferioriteti.
EC BUMMMMMBA.
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,036
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

Sorry Bombbery qe po te citoj sjam artist por cshkruan Frojd per artistat(disa pjese te shkeputura).

Ka nje rruge te kundert nga fantazia ne realitet,qe eshte arti.Tek artisti struken deshira teper te fuqishme dhe e zhvendos interesin ne figurat e deshiruara te fantazise se tij.Me sa duket konstitucioni i tij ka aftesi te madhe per sublimim dhe nje dobesi te caktuar per shtypje qe zgjidhin konfliktin.Se pari,artisti di ti perpunoje enderrat e veta ne ate menyre qe ato humbasin gjithcka teper PERSONALE qe e largojne tjetrin dhe behen te kapshme per te kenaqur te tjeret.Artisti di gjithashtu ti zbuse ato aq shume sa qe nuk eshte e lehte te gjendet origjina e tyre nga burime te ndaluara.Pastaj artisti ka aftesine misterioze per ti dhene forme nje lende te ushtruar derisa ajo te behet pasqyrim i sakte i PERFYTYRIMIT te tij FANTASTIK,dhe pastaj di te lidhe me kete pasqyrim te fantazise se vet te pavetedijshme perfitimin e nje kenaqesie aq te madhe saqe fale kesaj shtytjeje te pakten perkohesisht,kapercehen dhe eleminohen.N.q-se kryen gjithe kete artisti u jep edhe te tjereve mundesine(si puna jone ne shumes) dhe lehtesim per te gjetur perseri ngushellim dhe lehtesim nga burimet e kenaqesise se te pavetedijshme te tyre(jona) qe jane bere te kapshme(neser kjo)duke fituar mirenjohjen dhe habine e tyre.
Porrrrrrrrrrrrrr per nje joartist(si puna jone,prape ne shumes) mundesia per te perfituar kenaqesi nga burimet e fantazise eshte e KUFIZUAR.Vazhdimesia e shtypjeve e detyrojne ate(NE veta e trete) te kenaqet me endrra te mjera,qe mund te mbeten ende te vetedijshme.
PS: pra si puna ime ose ndonje tjetri ketu duhet te mesojme nga Robbery dhe jo te japim leksione IDIOTE per komplex inferioriteti.
EC BUMMMMMBA.
Wow! SystemA lexon Froyd? Jo, po kot nuk i them Landit qe ti je shume here me i zgjuar nga c'mendon mileti ketu ne forum.

Sorry Bombbery ....haha
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,931
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?i

sa shum shkronja keni per ART-in , a une "budalla" , mendojsha se ART-i asht per tu shiku e shijue , e jo per te folur mbi të ...

P.S. ju kerkoj falje per ndrhyrje ..
Eshte shum e vertet ajo qe shkrun Busavat! Arti figurative nuk mund te shprehet me fjale. Artisti i vertet qe ka dicka per te then me artin e tij ka per "detyr" ti qendroj votes besnik duke e paraqitur ate qe shikon ashtu sic shikon dhe e ndjen. Duke mos u merakosur shume se si do te interpretohet.

Fatkeqesisht meqe stili i abstraktizmit eshte kaq subjektive dhe e me forma te papercaktuara i jep mundesine cdokujt per te quajtur zhgarravinat e veta Art!

Une nuk hedh poshte abstraktizmin , as nuk them se nuk ka vlere. Vetem se mua nuk me pelqen. Kaq eshte e gjitha.
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,931
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

Wow! SystemA lexon Froyd? Jo, po kot nuk i them Landit qe ti je shume here me i zgjuar nga c'mendon mileti ketu ne forum.

Sorry Bombbery ....haha
Ajo qe ka rendesi me shume ne kete rast eshte te kuptosh dhe te fitosh dicka nga ajo qe ka lexon, perndryshe eshte njisoj sikur te mundohesh te kapesh uje me shosh ;)
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,036
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

Ajo qe ka rendesi me shume ne kete rast eshte te kuptosh dhe te fitosh dicka nga ajo qe ka lexon, perndryshe eshte njisoj sikur te mundohesh te kapesh uje me shosh ;)

Maqo kam vene re qe je shume hakmarres, por cfare e ben akoma me te ulet veprimin tend eshte se merresh me cingerrima. Mendohu para se te flasesh, shiko thellesine dhe jo ne siperfaqe.

Te dergova nje rep. Lexoje!
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,931
Pikët
113
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

Maqo kam vene re qe je shume hakmarres, por cfare e ben akoma me te ulet veprimin tend eshte se merresh me cingerrima. Mendohu para se te flasesh, shiko thellesine dhe jo ne siperfaqe.

Te dergova nje rep. Lexoje!
Une jam hakmarres ? KITTY, me vjen keq qe me detyron te shprehem ne kete menyre, sisomos kur me ke then qe jam ende i vockel ne nje krahasim me ty, nuk me le rrugdalje tjeter kur shkruan gjera pa lidhje si kjo me lart . Nga nje here me jep pershtypjen se ti ke qef ose manin per te shprehur dicka te castit pa kurfare lidhje me rrethanat e kohes dhe te hapesires.

Nuk ka ngelur njeri qe ja vlen per te diloguar per dicka. Cdo postim ktheht ne fyerje apo akuza te paqena.

Ne kete rast me duket se hakemarresi je ti! Per arsyet qe vetem une ti dhe dikush tjeter mund ti di. Une te jam drejtuar here me pas here me shpresen se mund ti gjykosh gjerat objektivisht. Nejse ...
 

Corn

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 10, 2009
Postime
324
Pikët
0
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

abstrakt , me shume terheqes dhe nuk te behet bajat .
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

Bato qe te flisni per gusto personale jam dakort, por rolin e kritikut me fal, po nuk t'a pranoj dot!
Ku të kritikova unë ty në postimin tim të fundit që të citova? Unë nuk po kritikoj njeri, por po them mendimet e mia, se tema për këtë punë është. Në qoftë se ti nuk doje mendime ndryshe, pse e hape temën?

Dhe kritikat e ke gabim që thua se nuk i pranon. Varet se çfarë qëllimi kanë kritikat. Kur kanë qëllim të mirë, që duan rritjen tënde artisitke, kritikat dëgjohen, por nuk do të thotë se ti duhet të bësh ç'thotë kritika. E parë me këtë sy, mund të themi pa frikë se ai që të kritikon, të do ;)

Ne kete rast po i thoja Bato-s qe te mari nje pozicion me neutral sepse nuk ka elementet e duhur per te kritikuar ARTI-n ne pergjithesi...
Po ta them edhe një herë që këtu jemi për të dhënë mendimet tona. Vlerësimet i bëj sipas mendjes dhe syrit tim.
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

Tani disa fjalë për "intrigën":

Vërtet që unë e përmenda intrigën, por bëhej fjalë për Lolitën :D

Bëhej fjalë për diçka shumë të ëmbël... (ndoshta gjëja më e ëmbël në botë) dhe gjëja më e ëmbël në botë të intrigon.

Tani nëse një "artist" bën një vizë me laps ose disa shkarravina me ngjyra, kjo mua nuk më intrigon. Ai e ka bërë thjesht sepse nuk di ç'të bëjë dhe zgërdhihet në kotësinë e tij.
 

Fiore

ON/OFF
Anëtar
Mar 3, 2012
Postime
915
Pikët
0
Vendndodhja
Venus
Përgjigje e: Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

Te gjitha llojet e artit me pelqejne ne vetevete,por jo te gjitha punimet ama . :))Pra,me mjafton te jete dicka e bukur ,dicka qe me terheq,dicka qe me percjell ate qe une dua ate moment ...
kaq me mjafton ,pastaj tjeter gje ajo,se kush me shkon me ngjyrat e shtepise,me modelimin etj:D
 
Top