• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
24,605
Pikët
113
Interesant, qe s'e gjeti askush. Hajde se po ju ndihmoj. Ndodhet ne Shqiperi. 😎
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
9,041
Pikët
113
Vendndodhja
Interesant, qe s'e gjeti askush. Hajde se po ju ndihmoj. Ndodhet ne Shqiperi. 😎
Tirana e viteve 30 eshte ? Vetem ajo xhamia dallohet, te tjerat ec meri vesh 😊
 
Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
9,809
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Jo, lagjja n.3 jam. :)
heu… une e di qe treshi kap gjith stacionin e vjeter te trenit, Banka, Shkolla Muzikes, e gjith ate pellgun aty, ndersa njishi fillon tek Xhamia (ish Pallati Rinia), pjesa e Amfiteatrit, zbret poshte ne bulevard, gjith pjesen e Nish Cigares, e keshtu me radhe. Nejse s'jemi shume larg... :)
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,647
Pikët
113
Une e kam tek bashkia ne te djathte, ku eshte pub-i The Wall.
Sa per temen @YOKO nuk do e kisha kuptuar pa ndihmen.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
24,605
Pikët
113
Amfiteatri i durrsit..ato pallatet me catija do prishen se i ka demtuar termeti..tani ka shancin qe te rizbulohet .

Po ju dolet te gjithe kushurinj mer jau!
Ne mos kusherinj, krushqi do dalim se s'ben. Lol
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
9,791
Pikët
113
po shoh nje emision per piktorin german Gerard Rihter. Merr telajo dhe hidh boje permbi boje dhe voila. piktor i madh. Bukur i ka ngjyrat, por cfare mund te kuptosh me shume prej tyre?BD87623C-A59B-4777-B0FD-DFC5D580D34C.jpeg
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
32,473
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Jam ul tani diku e po shoh kete pikturen. E gjen ndonjeri se cfare ka pikturuar autori? Lol

Une per vete e di. 😊

View attachment 39591

Mua me duket sikur ka percjelle me devotshmeri pamjen nga lemi i fshatit....ndertesa plote dhe bile arrij te diktoj me pak kurreshtje edhe nje si kupole me nje minaret andej nga siper djathtas piktures.

Kjo pikture duket si nje shkrepje e nje aparati fotografik ne levizje.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
24,605
Pikët
113
Mua me duket sikur ka percjelle me devotshmeri pamjen nga lemi i fshatit....ndertesa plote dhe bile arrij te diktoj me pak kurreshtje edhe nje si kupole me nje minaret andej nga siper djathtas piktures.

Kjo pikture duket si nje shkrepje e nje aparati fotografik ne levizje.
Ka ca piktura te bukura ky Sallaku i Durresit, por kjo me amfiteatrin nuk eshte my fav. 😊
 
Top