• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Preferoni artin abstrakt apo figurativ?

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
48,983
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ka ca piktura te bukura ky Sallaku i Durresit, por kjo me amfiteatrin nuk eshte my fav. ?

Nuk me kujtohet nese e kam pare ndonjehere punen e tij....

kam 30 vjet plot qe nuk e ndjek me artin ne Shqiperi.....por kam luksin te kem ndjekur disa nga punimet e N. Bakallit dhe A. Buzes dhe sidomos per N. Bakallin kam nje respekt te vecante per talentin e jashtzakonshem.....mund ta them me plot gojen qe eshte artist i rralle e jemi me fat.
 
Top