• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Premier League 2019-20

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,178
Pikët
113
Sonte e nisi me kembe te mbare Liverpool.

Liverpool 4 - 1 Norwich

Favorit per titull e shof Man City edhe kete sezon.

Pastaj Liverpool, Tottenham, Arsenal, Chelsea dhe Man Utd.
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Une vjet isha skeptik per liverpoolin per titull dhe e kam shpreh edhe me postime. Ndersa kte vit kam besim qe Liverpooli fiton titullin , ska asgje qe ta ndali. Trajnerin e ka te mire , grupin e ka shume cilsor dhe e njohin mire njeri tjetrin , dhe futbollin e ben atraktiv.

City eshte shume Ok , por nuk eshte i uritur si Liverpooli , kjo do e beje te humbase pike rruges.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,178
Pikët
113
Une vjet isha skeptik per liverpoolin per titull dhe e kam shpreh edhe me postime. Ndersa kte vit kam besim qe Liverpooli fiton titullin , ska asgje qe ta ndali. Trajnerin e ka te mire , grupin e ka shume cilsor dhe e njohin mire njeri tjetrin , dhe futbollin e ben atraktiv.

City eshte shume Ok , por nuk eshte i uritur si Liverpooli , kjo do e beje te humbase pike rruges.
Sikur nuk e boni asnje blerje ne kete sezon Liverpool.

Ekipi i pare eshte ok por me dy tre demtime te lojtareve kryesor dobesohet shume.
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
7,075
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Edhe une mendoj qe ky ndoshta eshte viti i Liverpool. Ekipin e kane shume te mire e City kete vit do fokusohet me shume ne Champions.
 
Last edited:

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,218
Pikët
83
Sikur nuk e boni asnje blerje ne kete sezon Liverpool.

Ekipi i pare eshte ok por me dy tre demtime te lojtareve kryesor dobesohet shume.
Liverpoolit i rikthehen pas demtimeve Lallana dhe Chamberlain , dhe Kloppi ne nje interviste pat thene qe per mua jane si blerje te reja.
Organiken e ka t'mire , te shohim tani.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,392
Pikët
113
Perse Kuqezinjtë i përkasin Përsëri majës së botës ? Gjithashtu edhe trajneri Jürgen Klopp ka një pjesë të konsiderueshme(MAKSIMALEN-sipas meje) Shumë njerëz e shohin Jürgen Klopp dhe mendojnë se e dinë se për çfarë bëhet fjalë, ose se e njohin atë. Por ata nuk dinë gjithçka. Ritmi me të cilin luajmë, pamëshirshmëria, është një produkt i... Etikës së PUNES që AI dhe stafi i TIJ praktikojnë çdo ditë. Cdo ditë të vetme(apo ne 24-er ore) Ai ka qenë këtu për ca kohë dhe ne nuk dimë asgjë tjetër. Ajo që e veçon ATE nga trajnerët e tjerë është, për mendimin tim, mjaft e thjeshtë: AI sigurohet apo na FLET(dhe niks LLAPAQENERON) që.... të luajmë për tifozët. E di, kjo mund të tingëllojë klishe, por në të vërtetë nuk është kështu. Kështu krijoni një UNITET të vërtetë .

Alexander-Arnold qe perfundon: Anfield është një fortesë(apo KESHTJELLE) për shkak të..... mbështetësve të tij.

Dhe nuk e pushton dot(shenimi im).
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,178
Pikët
113
Edhe city e united e filluan bindshem.

Do te jete kampionat interesant.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,392
Pikët
113
Pashe gjithe neshjen......
Ne ANGLI.....FUGOJNE 95 MINUTA,ndersa ne Itali LODHEN pa fillu neshja.
AproPO...
I UROJ=SUKSES,se ne Napoli jane JEVGJ.
Kaq.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,178
Pikët
113
Nuk po e kuptoj pse nuk po e shpallin akoma Liverpulin kampion.

Veshtire te vazhdoje kampionati por edhe nese vazhdon s’ka cfare te ndryshoj ne tabele.
 

Angel69

DUA
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
3,259
Pikët
63
Vendndodhja
Allianz-Arena
Nuk po e kuptoj pse nuk po e shpallin akoma Liverpulin kampion.

Veshtire te vazhdoje kampionati por edhe nese vazhdon s’ka cfare te ndryshoj ne tabele.
Duhet te vazhdoje per biznes, e drejta televizive e ndeshjeve, marketingu i markave adidas, nike... Etj etj
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,178
Pikët
113
Duhet te vazhdoje per biznes, e drejta televizive e ndeshjeve, marketingu i markave adidas, nike... Etj etj
Stervitjet i paskan leju por me 100 kushte mbrapa. Jane keq me kohen se kane mbet edhe 10 xhiro deri ne fund. Nejse te shofim.
 

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,178
Pikët
113
Zyrtarisht ndeshjet ne Angli fillojne me 17 qershor, pa tifoz dhe me nje varg masash per futbollistet. Njera nder to... kush peshtyen ne fushe perjashtohet direkt. Lol
Vetem kush luan futboll e kupton sa e veshtire do te jete kjo. Ndodh pa vetedije.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,392
Pikët
113
Zyrtarisht ndeshjet ne Angli fillojne me 17 qershor, pa tifoz dhe me nje varg masash per futbollistet. Njera nder to... kush peshtyen ne fushe perjashtohet direkt. Lol
Vetem kush luan futboll e kupton sa e veshtire do te jete kjo. Ndodh pa vetedije.
Do me vinte MORTJE po mos ta merrnin REDS.As per ekipin TIM nuk do merzitesha.
 
  • Like
Reactions: Rex

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,178
Pikët
113
Do me vinte MORTJE po mos ta merrnin REDS.As per ekipin TIM nuk do merzitesha.
E merr edhe Juve besoj.

Edhe pse Lazio ka qene ekipi me simpatik ne europe gjate ketij sezoni, e veshtire ta mbaj tempon deri ne fund.
 
Last edited:

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,392
Pikët
113
E merr edhe Juve besoj.

Edhe pse Lazio ka qene ekipi me simpatik ne europe gjate ketij sezoni, e veshtire ta mbaj tempon deri ne fund.
Se kam ndjekur FARE Serie A.
Edhe po se morem,nuk bohet qameti.
Ndersa per REDS do ishte zhgenjim(i DETYRUAR).
 
  • Like
Reactions: Rex

Rex

gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
14,178
Pikët
113
Fansat e Liverpool ne trans sonte. Pas 30 viteve pritje me shume merite u shpallen serish kampion.

Meritat kryesore i ka Klopp por edhe Xherdan Shaqiri qe ia shton zarin secilit ekip. Lol
 
Top