• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Prince: Interneti është jashtë mode

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113

“Besoj në zbulimin e mënyrave të reja të shpërndarjes së muzikës sime, por interneti ka mbaruar përfundimisht”. Kështu është shprehur Prince në një intervistë për “Daily Mirror”.

Këngëtari përjashton mundësinë të shesë online albumin e tij të ri “20Ten”.

“Nuk shoh asnjë arsye përse duhet të japë muzikën time për iTunes apo ndonjë tjetër. Nuk më paguajnë paraprakisht dhe pastaj zemërohen përse nuk mund ta kenë”, shprehet ai.

“Interneti është si MTV-ja. Në një farë periudhe ishte në modë dhe papritur nuk është më”, theksoi ai.
 
Top