• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Prinderit padisin mesuesen pasi zgjon me zhurme djalin ne oren e mesimit

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Per ata qe jane te bindur qe prinderit e sotem jane me protektive se duhet me femijet e tyre.

Tani vjen vertet nje konfirmim per kete teze. Historia e Vincios Robacher, 16 vjec, nga Konetikat e konfirmon pa asnje dyshim. Vincios-in e kishte zene gjumi gjate ores se mesimit te matematikes. Mesuesja e matematikes per ta zgjuar perplasi pellemben e dores mbi banke.

Prinderit e Vincios menduan ta denonconin mesuesen pasi me xhestin e saj ajo kishte demtuar degjimin e djalit.

Sipas tyre, ajo e kishte perplasur aq fort pellemben ne banke, sa do jete demtuar timpani i veshit.

Por per momentin nuk eshte e mundur te behet nje analize me e thelluar e gjendjes se djalit. Robacher-at nuk e komentuan direkt faktin. Ata i kane lene gjithshka ne dore avokatit te tyre, qe sipas burimeve te gazetareve, do te marre nje te treten e shperblimit qe mund te jepet nga gjykatesi.

Sido qe te permbyllet ceshja, eshte e sigurt qe denoncimi e ka bere qe e gjithe shkolla te tallet me Vinicios. Megjithate prinderit po mendojne ta zgjidhin edhe kete.

Ata kane menduar qe te nderrojne shkollen e djalit per t'i dhene atij me shume qetesi.
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: Prinderit padisin mesuesen pasi zgjon me zhurme djalin ne oren e mesimit

Faktikisht mund te ndodh 1mbi 1000 thohet qe zgjimi direkt ose friksimi ne gjum te nje personi mund ti sjell probleme ne degjim ose shok (da risveglio) zgjimi.. me te then e te lexuar dhe un ,keshtu qe ja mund te jet e vertet dhe kjo..
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,090
Pikët
113
Përgjigje e: Prinderit padisin mesuesen pasi zgjon me zhurme djalin ne oren e mesimit

Fakt eshte ajo qe mund ti shkakton problem per degjimin pra zgjimi direkt , por edhe si ka mundesi ai te ben gjum ne klas pastje mesuesja fajet si jo , mos eshte dasht me nani nani ta zgjon
 
Top