• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

Me gjeje njecik rezen e nje rrethi :p Ncncncnc, thjesht per EQUALS NORMAL e keni, nuk te zgjidhe thyesat, nuk mund te besh dot gje per Derivatet, Variablat, Rrenjen ne katror, per algjebren nuk keni asgje. Mos i ferkoni duart hic, Microsoft Math eshte me i kompletuari deri tani, po ka mangesi ne zberthimin e derivateve dhe sintaksave. Po ashtu te jep gabim tabelat e matricave, nuk i vendoser mire shenjuesin. :)

P.s Alien po pse kot kam bere 8 vjet shkoll Inxhinjerie, ti merrni gati ju. Shtrydhni trute aty dhe mesoni, se nuk te jep njeri gjera gati dhe te dali ne pension pastaj. :p
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

Ua sa mir Alien na zgjidhe pun...se un jam me shum Muzik e Sport ...se sa Matematik :p
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

po ce flet ti budallai mson i mencmi rri e pret :p
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

po ce flet ti budallai mson i mencmi rri e pret :p
Ja prit dhe nja dy dite se po ndertoje nje program per Fiziken dhe Biokimin, ne fizik do e kesh te thjesht te ndertosh skemat dhe te gjesh te dhenat. Ne biologji do e kesh te thjesht te shikosh ndertimin anatomik dhe zberthimin e gjerdanit ushqimor. Ne kimi do gjesh me kollaje per te gjetur reaksionet duke futur te dhenat.

Po prap, nuk mund ta realizosh 100% pasi duhet te kesh dhe njohuri, te njohesh elementet kimik, perberesit, gazrat etj... :)

P.s Ndoshta ke dhe te drejte, shume gjera po ua thjeshtojm. :p
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

pranaj si hyna ksaj shkolle ka shum gjona qe as du me i mor vesh :p jam mire aty ku jam
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

Budalli lodh trut..dmth i bie tjesht ti lol un rri e pres me qejf e shfo si lodh trut ti :d
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

Sinqerisht, nuk mund ta shikoja dote veten pa shkolle. Gjithmon e kam pare veten ne studim, edhe tani qe kam mbaruar po merrem per arritjet profesionale dhe zhvillimin pasuniversitar. Gjithcka eshte me deshirat dhe vullnetin vetiak, nuk eshte se me ben me te mire mua se sa ty. Ti apo dikush tjeter jeni te prirur me shume per dicka tjeter, qe une personalisht nuk mund ta realizoje. Prandaj eshte ngritur bota ne keto themele, kush jep ne ate qe ndjen dhe jo atje ku s'ia ndjen. :)

Belle_vie kujt i referohesh me ate shkrim lol :D
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

Sinqerisht, nuk mund ta shikoja dote veten pa shkolle. Gjithmon e kam pare veten ne studim, edhe tani qe kam mbaruar po merrem per arritjet profesionale dhe zhvillimin pasuniversitar. Gjithcka eshte me deshirat dhe vullnetin vetiak, nuk eshte se me ben me te mire mua se sa ty. Ti apo dikush tjeter jeni te prirur me shume per dicka tjeter, qe une personalisht nuk mund ta realizoje. Prandaj eshte ngritur bota ne keto themele, kush jep ne ate qe ndjen dhe jo atje ku s'ia ndjen. :)

Belle_vie kujt i referohesh me ate shkrim lol :D
Nese Alien qe hapi Temen e hapi me kunj..demek ishte i zgjut dhe na mesoi ne budallejt ta GZ :d lol
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

Nese Alien qe hapi Temen e hapi me kunj..demek ishte i zgjut dhe na mesoi ne budallejt ta GZ :d lol
Me pelqen kur flet me sarkazma. Ke nevoje per transkriptim :p
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

Jo chit chat ktu ka tema te caktuara per kto gjona !
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

Alien, mos me fol per chit-chat. Se tek tema shoqerore dhe tema te lira kam pastruar mbi 100 postime lol :p

/me Ndjek Jeten e bukur! :p
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: Program per me i zgjedh detyrat e matematikes

:d:d:d:d:d:d:d
 
Top