• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
nejse mund edhe te jesh me e qart dmth fol pa dorashka se dashuria nuk gjykohet kurre ne asnje vend te botes :)
nese e kishe fjalen per jeten seksuale te femres e cila gjykohet ne shqiperi ateher kjo ka te beje me shum arsye dhe detaje te jetes e kultures se shqiptareve e shoqeris shqiptare ne pergjithesi
por mendoj qe sa po vjen e po largohet si realitet social me hyrje daljen neper evrope e bote me marjen e njohurive me te sakta neper shkolla kjo lloj tabuje po rezohet me kohen
 

Heily

BuRreLse
Anëtar
Jan 16, 2010
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
Ku tme doje e bardha zemer
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

kjo ndodh per shkak te pabarazize qe eshte dhe do jet gjithmone midis femres dhe mashkullit. E kaluara e femres gjykohet shume, por nqs ka dashuri ne kte mes pse duhet te ndodh kjo gje?
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,280
Pikët
113
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

E kaluara mashkullit falet se eshte femra qe e fal, dhe e kunderta per te kaluaren e femres. Gjithe problemi qendron te mashkulli me nje fjale. Eshte ai qe i nderlikon gjerat.:p
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,298
Pikët
113
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

Jepni mendimin tuaj...
Pasi jetojme ne nje shoqeri patriakale dhe eshte e veshtire te ndryshoje 100 %.
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
shoqeri patriarkale tha dikush ketu
mos valle shoqeria liberale qenka me e mire ?
 

Jolene

🪢
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,135
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

Si se paskam ven re kte temen un... :O
Jam dakort qe shqiperia esht vend i vogel...neper qytete ose fshatra te gjithe njifen ne nje fare menyre, kam pershtypjen qe edhe kjo ndikon qe te vihet ne dukje me shume e kaluara e femres.
Sic e ka theksuar edhe Stealth kjo gje esht drejt zhdukjes edhe me vjen mire. Mua me vjen inat, se ajo e kaluara e femres nuk esht se ska qen prodagonist mashkulli, qe tu ngelet faji vetem femrave...kshuqe zgjidhja esht pak e veshtire.
 

Diellza

Super Anëtar
Anëtar
Jan 20, 2010
Postime
202
Pikët
28
Përgjigje e: Re: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

Kjo gja do te zhduket plotesisht atehere kur vete femrat te mos vazhdojne me kte inferioritet karshi meshkujve. Asht ma e theksume femra shqiptare qe mendon se po paragjykohet se ne fakt vete akti i paragjykimit.

Dakort me mendimin e meposhtem persa i perket temes.

nejse mund edhe te jesh me e qart dmth fol pa dorashka se dashuria nuk gjykohet kurre ne asnje vend te botes :)
nese e kishe fjalen per jeten seksuale te femres e cila gjykohet ne shqiperi ateher kjo ka te beje me shum arsye dhe detaje te jetes e kultures se shqiptareve e shoqeris shqiptare ne pergjithesi
por mendoj qe sa po vjen e po largohet si realitet social me hyrje daljen neper evrope e bote me marjen e njohurive me te sakta neper shkolla kjo lloj tabuje po rezohet me kohen
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

Nese e kaluara e mashkullit apo e femres eshte e perdale ne rradhe te pare secili duhet te pendohet ne jeten e vet dhe te ndryshoje jete qe te fitoje sadopak dinjitet per me vone .

Ne te kundert personalisht nuk e ndaj femren nga mashkulli per sa i perket moralitetit qe te dy jane njesoj .
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

E kaluara mashkullit falet se eshte femra qe e fal, dhe e kunderta per te kaluaren e femres. Gjithe problemi qendron te mashkulli me nje fjale. Eshte ai qe i nderlikon gjerat.:p
Pse thua qe gjithe problemi qendron tek mashkulli!? Jane dhe femrat e fisit te mashkullit (kur vjen puna per martese) qe hapin gjithe arkiven e nuses se ardhshme.
 

Saura

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 25, 2010
Postime
2,644
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

Amon se po falin te tashmen ,e jo me te kaluaren ...
sa çifte e dredhin e bejne sikur nuk kuptojne :p
sa pislleqe ka ne kete bote ....
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

sepse ky eshte mentaliteti shqiptar. tek nje popull ku gjithmone ne shekuj ka mbizoteruar patriarkia dhe ku roli i femres ka qene gjithmone ai qe te plotesonte, nevojat, deshirat dhe tekat e nje mashkulli dhe ku femra nuk vleresohej kurre si nje qenie njerezore por si nje vegel ne sherbim te mashkullit, eshte me se normale qe te mos i falet e kaluara..femra nuk duhet te kete nje jete te sajen , duhet te kete vetem ate qe mashkulli i lejon.. per fat te mire keto gjera po ndryshojne, njerezit e kane kuptuar qe dhe femra eshte njeri dhe ka te drejtat dhe lirite e saja.ashtu sikurse nje mashkull qe ka nje jete edhe femra e ka nje te tille..
mendimi im eshte se nuk mund te gjykohen njerezit per te kaluaren e tyre, njerezit i shoh per ate qe jane ne momentin qe une i njoh..
cdonjeri nga ne e ka nje te kaluar dhe duam sduam ne ajo egziston dhe do ishte idiotesi e madhe qe une te pretendoja qe e kaluara e dikujt te jete ashtu si dua une
 

Perla

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 10, 2010
Postime
104
Pikët
0
Vendndodhja
Città Alta
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

Vura re diçka tek nje çift, miq te mi, ne shaka e siper ajo rikujtoi nje histori te vjeter te vajzerise se saj, dmth qe shoqerohej me dike, e ne ate moment shakaja mbaroj aty per bashkeshortin, ju ngriten nervat ne menyre te tille sa qe filluan duke debatuar rreth kesaj . Ai hiqej sikur nuk e dinte edhe pse e shoqia kembengulte qe ja kishte thene, por ai ndoshta se kujtonte. Dhe e bukura ishte , se dhe ai po tregonte per historite e tij te shkuara, madje qeshte me to, nderkohe qe e shoqia tha dicka te veten dhe qe realisht ishte per te qeshur, tema u nderrua komplet dhe nga nje shaka perfundoj ne nje sherr tendencioz :D

Burrat... nejse :D
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

espse ne akoma hapim edhe diskujotme te tilla tema :)
Buadllallik
Cafre fal ne fund te fundit ???
ti do falesh dhimbjen time ncncnc
thjeshte meshkujt druhen nga frika e krahaimist :)prandaj preferojne te kene perkrah nje femer pa nje eksrepience
kaq!!!!!!!!!!!!
Sa me i kompletuar te jete mashlluki ( si intelekt dhe aftesi ) aq me pak paragjykues eshte !!!!!!!!!!!!!!!
 

Lea

Sdua tja di !!!
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
14,883
Pikët
113
Vendndodhja
Ku zemra e saj rreh💖💖
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

Ndoshta eshte paksa banale por te vjetrit kan pas then mashkulli te bej cte bej lahet me nje got une, kurse femra nuk lahet as me nje oqean!

Mua me duket budallik, me brir madje, si mashkulli dhe femra jan te barabart ! Edhe pse ende sot kjo gje egziston akoma qe nusja duhet te jet e paster deri né diten e marteses gjithmon né shqiperi ! :)
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,981
Pikët
113
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

sepse qashtu, tek femrat nuk ka te kaluar, duhet te jete e tanishme ne present dhe future I + future II nuk guxon te kete past form, se ngelet aty :D
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

As e fal, as me fal...
As dua.

Mbetet duke bere teorira !
E re`, rrefeni, keni falur, s'ju kane falur, s'keni falur e kshu me radhe te gjata, deri neser !
Vetem bla bla bla...


:S
harrova temen kryesore ...per cfare ishte ?!


``sleep``
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
14,599
Pikët
113
Përgjigje e: Pse e kaluara mashkullit mund te falet, ndersa e femres jo ?

Kohe te shkuara. Kane ndryshuar gjerat.

Por nga perpunimi i trurit varen te gjitha.
 
Top