• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pse femrat qajne?

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Pse femrat qajne?

Nje djalosh i vogel e pyeti nenen e tij, ''Pse qane?"
''Sepse kam nevoje''
tha ajo.
Nuk po te kuptoje tha ai
Nena e tij vetem e perqafoi ate dhe i tha
edhe kurre nuk do ta kuptosh
Me vone djaloshi i vogel e pyeti
baban e tij, Pse nena qane pa arsye?
''Te gjitha femrat qajne pa arsye''
babai i tij u pergjigj pa kujdes.
Djaloshi i vogel , ende duke e pyetur veten pse grate qajne me ne fund e pyeti shejhun ( nje dijetar) ''Ai me siguri e din pergjigjen'' mendoi ai .

'' O Shejh! ''Pse grate qajne aq lehete?"
Shejhu u pergjgje:
''Kur Allahu krijoi graun e beri ate shume te vecante. I beri supet e saja aq te fuqishme qe te mbajne peshen e botes.
I dha asaj fuqi te brendeshme qe te duroje lindjen e femijes edhe refuzimin qe vjen prej femijes se saj .

I dha asaj fuqi qe e mban ate te vazhdoje me tutje kur te tjeret dorezohen, dhe te kujdeset per familjen e saj pergjate semundjeve dhe lodhjeve pa u ankuar.

I dha asaj ndjeshmeri qe t'i doje femijet e saj ne te gjitha rrethanat, bile edhe kur femija i saj e lendon ate shume rende.
I dha asaj fuqi ta duroje burrine e saj per gabimet qe ben ai dhe i dha forme asaj prej brinjit te tij qe ta mbroje zemren e tij .
I dha asaj mencuri te kuptoje se burri i mire asnjehere nuk e lendon gruan e tij, por ndonjehere e ve ne prove fuqine e saj dhe vendosmerine e saj qe te qendroje prapa tij e vendosur.
Dhe se fundin , Ai i dha asaj nje lot. Kete lote jane te saj dhe ajo mund t'i perdore kurdo qofte qe ka nevoje ajo per ata ( lote).
I nevojiten pa arsye, pa sqarime, ata jan te saj (lotet)''
E sheh birin im, bukuria e gruas nuk eshte ne veshjen e saj qe ajo e vesh apo bukuria e fytyres se saj, ose menyra se si ajo krehe floket e saj .
Bukuria e gruas duhet te shikohet ne syt e saj, sepse ajo eshte rruga drejt zemres se saj -vendi ku dashuria jeton
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

Sdo e kuptonin gjithsesi!
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,826
Pikët
113
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

Sdo e kuptonin gjithsesi!
Mbase e kuptojme.
Kur isha 12 vjec me tha,ajo qe me lindi:
femra apo gruaja jote e ardhshme s'duhet ti di te gjitha....mjafton!
Kur ka dallge me stuhi,me tha nje SHOQE dhe jo mike:
kur ne qajme ju prekeni,dhe perseri po ato gabime beni????
Sa vone e morra vesh.
Instikt femeror,sgabon kurre.
Shendet.
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

SystemA me pelqeu shkrimi yt! flm
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

........................

........., ................, .............. !
 

unejsa

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 27, 2010
Postime
386
Pikët
0
Vendndodhja
Shijak
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

Kujdes kur bëni një grua të qajë,

Zoti i numëron lotët e saj.

Gruaja u krijua nga brinja e burrit,
...
Jo nga këmbët që ta shtypë,

As nga koka që të drejtojë,

Por, u krijua nga gjoksi

të jetë e barabartë.!

Pak nën krah, që të mbrohet,

afër zemrës, që të duhet…!!!
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
17,484
Pikët
113
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

Femra eshte nje univers i gjithe i mbledhur ne nje qenie te vetme. Njesoj si vesa qe vesh jeshillikun e mrekullueshem dhe i jep freski e bukuri te metejshme, ashtu edhe lotet jane kristali qe dalin nga shpirti po aq i paster dhe i bukur i qenies me te brishte te krijuar nga zoti, duke vaditur faqet dhe fytyren e embel te nje nene te perkushtuar, bashkshorteje te denje dhe bije te dhembshur.
Bota e thate s'do te kish bukuri, po aq sa edhe shpirti jo i njome sado i madh te jete ai.
Femra di te qaje pas nje shtrengimit e forte emocionesh, di te lotoje ne menyren me te bukur pas nje mosmarrveshjeje te pakuptimte, di te shohi mes lotesh gezimi rritjen e femijes se saj dhe di po ashtu qe pa folur te shkrehet ne lote gezimi .
Femra eshte ajo qe mbjell dashurine ne menyren me te bukur qe zoti sjell ne njerezim.
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,338
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

se ke mami bojn pall ariu.ke burri duhet me la ,me shpla dhe me gatu:d
haha....kan mendu qe te burrat do te knaqen -jo-,pastaj duhet DICIPLIN ne shtepi duhet me qit qaj dhe kafe,pastaj femijet mi rrit,burri eshte si sulltan!!!,don hyzmet burr!!!...-lutem-
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
17,484
Pikët
113
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

haha....kan mendu qe te burrat do te knaqen -jo-,pastaj duhet DICIPLIN ne shtepi duhet me qit qaj dhe kafe,pastaj femijet mi rrit,burri eshte si sulltan!!!,don hyzmet burr!!!...-lutem-
ja qe e hajn ate kokerr te gjitha edhe martohen -pff-
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,826
Pikët
113
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

Mbase e kuptojme.
Kur isha 12 vjec me tha,ajo qe me lindi:
femra apo gruaja jote e ardhshme s'duhet ti di te gjitha....mjafton!
Kur ka dallge me stuhi,me tha nje SHOQE dhe jo mike:
kur ne qajme ju prekeni,dhe perseri po ato gabime beni????
Sa vone e morra vesh.
Instikt femeror,sgabon kurre.
Shendet.
Ishte para pese vjetesh per llogjiken 12 vjece.
Kane ndryshuar filmat...
 

Fehmikaciu

Saratoga...
Anëtar
May 9, 2013
Postime
6,338
Pikët
0
Vendndodhja
Prishtinë
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

ja qe e hajn ate kokerr te gjitha edhe martohen -pff-
e hajn e hajn,femrat kur dashurohen jan ne gjendje boten ta rrotullojn me nje gisht!!...per burr jan ne gjendje edhe helmin ta bejn mjalt!!!!:))
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
41,172
Pikët
113
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

Ky dijetari eshte grua dhe eshte ateist
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,826
Pikët
113
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

une s'e kisha per ullinin

gjithsesi ti vet e thua, vet qesh..
lum si ti
E kishte fjalen qka ulliri brenda...:p
 

Leaf

Super Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 20, 2011
Postime
17,484
Pikët
113
Përgjigje e: Pse femrat qajne?

Le te mos shkojme tek ironizimit , pasi ju burrat e dini shume mire se sa me sy keqardhes ju shohin shkote tuaj beqare kur martoheni

Gjithsesi ne grate "bejme sikur jemi gjinia e dobet" dhe ulim syte :D
 
Top