• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pse gabimet e mashkullit harrohen ..........

Status
Temë e mbyllur.

LoLiTa

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
116
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Pse Gabimet E Mashkullit Shqiptar Harrohen E Te Femrave Nuk Harrohen ?:confused:

Te Ne Shqiptart Gjithmon Ka Gjen Ce Nqs Femra Ka Ber Noj Gabim Ose Ka Pas Fatkeqsi Ne Jete Nuk Harrohen .............Por Te Mashkujt No Big Deal ???

p.s very curious:rolleyes:
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Titulli: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Shume e thjeshte :
- Ne psikozen e femres shqiptare eshte ngritur prej vitesh me Shume kujdes (prej meshkujve)ideja e inferioritetit ndaj seksit te kundert,
Ti Bej C'te Duash S'ka Gje Zemer, Mjaft Te jesh me mua

Ka thene e mjera grua gjithe jeten
Tani s'besoj se qendron me i njejti Raport As gruaja S'di te fale aq lehte
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

orkidea kjo psikoz nuk esht ngritur por por ka ekzistuar si fakt dmth e shpjeguar shkencerisht dhe filozofikisht
femra=qenie inferiore nese e krahason me mashkullin
per me teper lexo shopenhauerin i cili ka qen filozof doktor shkencetar etj etj
pikerisht barizmi social i femres me mashkullin ka sjell kto drama ne shoqerin boterore te sotme ku njerzimi po shkon drejt vetzhdukjes sepse familja po zvogelohet si term e po del term jasht mode ngaqe fmit sot edhe bab edhe non kan mamin qe njiher qe mori kontrollin dhe barazin e nxjer babin ne rol figuranti lol o e veshtir ta pranosh po kjo esht natyra femres shum agresive dhe mizore
 

ida

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 10, 2009
Postime
1
Pikët
0
Titulli: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

pershendetje te gjitheve.per mu ky meendim qe gabimet e meshkujve harrohen e te fremrave jo eshte i gabu.kjo vjen se femra prej kohesh eshte konsideru me inferiore se meshkujt.kjo normalisht sduhet te ekzistoje me ne mendjet tona te pakten per ne te rinjte.femra sot esgte shume lart.ka shembuj qe tregojne se femrat jane me te forta ne karakter se meshkujt.gabime ben kushdo.ato duhet te harrohen kur nuk sjellin dem te madh per vet individin e per ata qe e rrethojne.se gabimi behet e padash.varet nga rrethanat.me e rendesishmja eshte qe secili nga ne duhet te kete te qarte konceptin "gabim"e te dije te gjykoje drejt veprimin per ta konsideru gabim apo jo.
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

lolita nice e the po per emndimin tim si femra dhe mashkulli bejne gabime po keshtu qe dhe gabimet qe bejne duhet te jene dhe duhen te konceptohen ne menyre te njellojte si te femra dhe te mashkulli une jam me mendimin se dhe po te beje mashkulli gabim se harroj njesoj si ne jane dhe ato mos me keq po he[psh kur nje goce ben gabim ai se harron kurre ate gje dhe e hedh poshte ne jete dhe sdo ta shikoje me po kur djali ben gabim shkon me 100 dhe vjen ne shpi sikur ska ndolll as gje ca do te thoje kjo se goca do ta pranoje kurrr jo se sjane me te mire po jane me keq se vajzat ]:)
 

borana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
78
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Re: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

orkidea kjo psikoz nuk esht ngritur por por ka ekzistuar si fakt dmth e shpjeguar shkencerisht dhe filozofikisht
femra=qenie inferiore nese e krahason me mashkullin
per me teper lexo shopenhauerin i cili ka qen filozof doktor shkencetar etj etj
pikerisht barizmi social i femres me mashkullin ka sjell kto drama ne shoqerin boterore te sotme ku njerzimi po shkon drejt vetzhdukjes sepse familja po zvogelohet si term e po del term jasht mode ngaqe fmit sot edhe bab edhe non kan mamin qe njiher qe mori kontrollin dhe barazin e nxjer babin ne rol figuranti lol o e veshtir ta pranosh po kjo esht natyra femres shum agresive dhe mizore
Nje pyetje per ty Stealth....Cfare te ben te mendosh ty qe barazimi ndermjet burrit dhe gruas po na dergon drejt zhdukjes ëë Me vjen keq po me duket budallallek per tu thene njehere . Cfare deshe ti qe gruaja e mjere te jete jatagan per kembet e burrit gjithe jeten e ëë :rolleyes:
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
98
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Titulli: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Thonë: Mashkulli mund te lahet me nje pike uje ndersa femres i duhet nje det i tere :p
Moralin nxirjani vete! :)
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

borana sme ëudit fakti qe per ty diëka qe nuk arrin ta kuptosh mund te jet budallallek ti perseri pa e kuptuar vet ne menyren me te pambrojtur qe mund te behet po rishpreh ate qe kam shkruar me lart pra inferioritetin e femres ndaj mashkullit
Code:
Cfare deshe ti qe gruaja e mjere te jete jatagan per kembet e burrit gjithe jeten e ëë
dmth ti pranove qe gruaja qenka jatagan dhe ste pelqen ky fakt ja prej nga rjedh gjith problemi botes sot lufta midis sekseve e cila ka pasur dhe dot ket gjithmon nji fitues nese njerzimi do vazhdoj ekzistencen
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,570
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Pse Gabimet E Mashkullit Shqiptar Harrohen E Te Femrave Nuk Harrohen ?:confused:

Te Ne Shqiptart Gjithmon Ka Gjen Ce Nqs Femra Ka Ber Noj Gabim Ose Ka Pas Fatkeqsi Ne Jete Nuk Harrohen .............Por Te Mashkujt No Big Deal ???

p.s very curious:rolleyes:
Eha Lolita ne keto vite spo pysin me po i falin dhe po i mbajn ne pellemb te dores lol
 

E_PAKAPSHME

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
283
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

une kam mendimin tim, dhe ju mund te me kunderviheni gjithsesi,. Mendimi im eshte, se mashkulli gjithmone gabon ne menyre instiktive, nuk eshte se e ka menduar thelle, ndersa gabimet e femres nuk harrohen, pasi femra te shumten e rasteve te gabimit ajo i ben pasi i ka menduar mire,por gjithsesi une eci mbi parimine e barazised, dhe fakti qe mashkullli ben gabime instiktive, nuk do te thote qe eshte i falshem nga femra,,,
 

E_PAKAPSHME

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
283
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Titulli: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

pershendetje te gjitheve.per mu ky meendim qe gabimet e meshkujve harrohen e te fremrave jo eshte i gabu.kjo vjen se femra prej kohesh eshte konsideru me inferiore se meshkujt.kjo normalisht sduhet te ekzistoje me ne mendjet tona te pakten per ne te rinjte.femra sot esgte shume lart.ka shembuj qe tregojne se femrat jane me te forta ne karakter se meshkujt.gabime ben kushdo.ato duhet te harrohen kur nuk sjellin dem te madh per vet individin e per ata qe e rrethojne.se gabimi behet e padash.varet nga rrethanat.me e rendesishmja eshte qe secili nga ne duhet te kete te qarte konceptin "gabim"e te dije te gjykoje drejt veprimin per ta konsideru gabim apo jo.
ku e ke gjet ket avatar,jahahaha, sa kam qesh
 

Hello Kitty

❤☆҉‿★ Ŧђαήк ¥☺ů ★☆҉‿❤
Anëtar
Feb 8, 2011
Postime
15,346
Pikët
113
Përgjigje e: Titulli: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Obobobobo...! Kesaj i them avatar une! ``4`` ``4`` -profesor- -fershellen- -hihi-;))

Nuk e mohoj, gjoksin e paska fake por te bukur, ate qe ka e ka!
 

shoku_tanku

O Sali o hero gjith shqipria ty te do
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
37,486
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Përgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Sepse meshkujt e kane burrerine ti pranojne gabimet e tyre ndersa femrat nuk kane pike burrerie...:))
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Stealth, të dhashë një reputacion për postimin nr.3. Aq shumë na ngjasojnë mendimet saqë po më dukej sikur e kisha shkruar unë.

Më vjen mirë kur shoh që ka ende njerëz me këmbë në tokë, edhe pse të paktë.
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Pse gabimet e mashkullit harrohen ..........

Zhame, mendimi im për temën është pothuajse si ai i Stelthit, prandaj m'u duk e kotë që të përsërisja të njëtat fjalë.

Dikur edhe unë fluturoja, por fati deshi të më sillte më këmbë në tokë dhe jam i lumtur për këtë. Asgjë nuk ka më shumë vlerë se kjo.

Dhe kur zbrita në tokë, më erdhi keq për vitet e kaluara dhe energjitë e kota të shpenzuara në ajër.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top