• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pse iPhone 4 ia futi gjumë në fillim të vitit

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Prishja në alarmin për zgjim në telefonin iPhone 4 të kompanisë Apple, kishte pamundësuar zgjimin e përdoruesve të tij në mëngjesin e 2 janarit.
Bëhet fjalë për modelin më të ri, i cili veçmë kishte problemin e njëjtë në tetor, gjatë kalimit nga përllogaritja verore e kohës në atë dimërore.

Në kompaninë Apple kanë pranuar problemin, por nuk kanë dhënë asnjë sqarim për prishjen, shkak i të cilit duket të jetë sistemi i alarmit i programuar që të kyçet në kohë të caktuar çdo ditë të javës.

Megjithatë, nëse precizohet kyçja e alarmit për një ditë të caktuar, problemi zhduket dhe funksioni i zgjimit punon sërish si duhet
 
Top