• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pse jam e lodhur kur i kam mujoret?

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Jeni e lodhur, ndiheni e këputur, pa vullnet. Mos u frikoni, nuk jeni e vetmja, në fakt shumë gra nga muaji në muaj “vdesin” nga dhimbjet e kësaj natyre.
Fajtor është harmoni estrogjen, niveli i të cilit rritet. Sapo të kalojë 'sulmi', përsëri do të ndiheni hareshëm, dhe e disponuar. Por, disa gra janë pa qejf edhe kur t'u kalojnë mujoret.

Se ku është faji, do ta gjeni me hulumtimin e nivelit të hekurit në gjak ose të hormonit të tireoidës.

Është e mundshme, në fakt, që menstruacionet e bollshme të shkaktojnë aneminë ose tiroidja 'dembele' ta harxhojë energjinë dhe freskinë jetësore.

Asnjëra nuk janë tragjike dhe lehtë zgjidhen.
 
Top