• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pse në Shqipëri ekziston dhe zbatohet me fanatizëm kanuni?

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Pse ne shqiperi ekziston dhe zbatohet me fanatizem kanuni ...


Ne shqiperi ekziston dhe zbatohet me fanatizem Kanuni . Pse ndodh kur ky i perket nje periudhe shume te kaluar ku sot jetojme ne nje kohe tjeter me ligje te tjera dhe rregulla te reja me hapesire nderkomtare. Ne disa vende te shqiperise ku kanun ka fuqi te madhe . A mund te themi se jemi i vetmi vend ne Europe qe e aplikojme nje gje te tille ?. Si mund te dalim nga ky fenomen ? A eshte i vlefshem ne disa raste dhe cilat jane rastet qe duhet marre ne konsiderate? Une kam lexuar literature per kete fenomen dhe se zbatimi me fanatizem i kanunit ne ditet e sotme me habit pak kush e ka faj per kete?
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Pse ne shqiperi ekziston dhe zbatohet me fanatizem kanuni

jo ne shqiperi por ne disa fshatra katolike qe nuk e kan humbur akoma identitetin si pjeset e tjera shqiptare te cilat ose jan shnderuar ne luftetare te allahut e krishtit grek ose kan haruar çdo gje duke u bastarduar çdo dite e me teper
Kanuni eshte i vjeter sa njeriu dhe do ekzistoje gjithmone perderisa asnji sistem ne bote sja siguron njeriut ekzistencen ideale
 
Top