• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pse trendafili shpreh dashuri,kur ai nje dite vyshket ?

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Pse trendafili perfaqeson dashurine kur trendafilat vyshken dhe i hedhim poshte?
Mos ndoshta kjo do te thote qe dhe dashurise gjithmone i vjen nje fund?Vjen dita kur vyshket dhe e hedhim poshte me vone??
 

Xhenet

❤️♥️♥️
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
4,607
Pikët
113
Vendndodhja
Ne mes endrrave dhe realitetit
Përgjigje e: Pse trendafili shpreh dashuri,kur ai nje dite vyshket ?

Teme e qelluar urime.
Po postoj vetme kete ndoshta kjo eshte ngjashmeria!!!


Dashuria esht si Trendafil ku çdo Petale esht nje Ender
dhe çdo Gjemb nje Realitet
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,765
Pikët
113
Përgjigje e: Pse trendafili shpreh dashuri,kur ai nje dite vyshket ?

Trendafilin po e kepute mund te vyshket.
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Pse trendafili shpreh dashuri,kur ai nje dite vyshket ?

Trandafili vyshket,por kujtimet e tija mbeten ne perjetesi.
 

Ksanthi

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 15, 2010
Postime
177
Pikët
0
Përgjigje e: Pse trendafili shpreh dashuri,kur ai nje dite vyshket ?

Teme e bukur.
Trendafili vyshket nqs nuk kujdesesh per te po mos ta ujitesh.
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Pse trendafili shpreh dashuri,kur ai nje dite vyshket ?

Jetegjatesia e trendafilit varet nga menyra se si e trajton ti ;) Pjesen tjeter kuptoje vete :)
 

Angel`BoY

Atje ku ti nuk je :)
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
169
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Pse trendafili shpreh dashuri,kur ai nje dite vyshket ?

Trendafili, i kuq=dashuri, i bukur=dashuri, gjemba=vujtje :)
Roxy do doja te te beja nje korrigjim te vogel
i kuq = pasion
 

Era

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
13
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Pse trendafili shpreh dashuri,kur ai nje dite vyshket ?

Nga bukuria shpreh dashuri. S'ka gje me perfekte, por si cdo gje qe eshte natyrore e qe ka jete, ka nje lindje, nje jetegjatesi e nje mbarim, prandaj nuk mendoj se ka nje lidhje te drejt per drejt ndermjte bukurise se trendafilit te kuq, si simbol dashurie e vyshkjes: eshte si te thuash "perse vdes njeriu kur jeta eshte kaq e rendesishme"!
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,959
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Pse trendafili shpreh dashuri,kur ai nje dite vyshket ?

Pse trendafili perfaqeson dashurine kur trendafilat vyshken dhe i hedhim poshte?
Mos ndoshta kjo do te thote qe dhe dashurise gjithmone i vjen nje fund?Vjen dita kur vyshket dhe e hedhim poshte me vone??
Dashuria duhet pranuar ne nje kuptim me te gjere se sa thjesht pasioni , pasi pasioni ndizet fiket , kurse ndjenja e dashurise qendron gjithmone nese je i/e perkushtuar dhe me kalimin e kohes gjithmone e me shume ta shperblen , te ben te mrekullohesh e te lumturohesh ne pafundesi menyrash ...
 

Viktoria

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 19, 2010
Postime
32
Pikët
0
Vendndodhja
Mali i Zi
Përgjigje e: Pse trendafili shpreh dashuri,kur ai nje dite vyshket ?

Te gjitht jemi ne mnyren njerzore nje lloj trendafili.Kjo titull,me e bukua a jo seshumti,perpos silikonave te sotshem,esht dhurat prej Zotit.Dhe,me fat,nuk jemi te gjith me lulzime tredafili :)
Por,ne cdo mnyr,ne cdo pamje,dhe ne secilin prej trupash ne te cilat jemi krijua te gjitht kemi prvoj dhe kemi shans per dashuri.
Sepse,edhe trendafili edhe era e tij jan ne shpirt,jo ne pamje te perditshme.
Mkijaveli i madh tha-te gjith shikojm si po dukesh por pak kush e din se kush je...
 
Top