• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen?

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Titulli: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

Se s'eshte akoma ne mode "Te hysh Kollovar " Prandaj :p:p
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

Qajn lujn rrolin se kshu duhet po he,se kne maton gzohen qe iken.
Ose qajn se si do ja bejn me taku dashnorin lol
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Titulli: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

Pak ka ngelur zakoni ..po mos qanin ishte per turp..
Pak se skishin faj te shkretat cupa martohu me mbleseri s'ja kishin pare surratin burrit....
Pak se do shkonin ke vjerra, vjerri, kunata pa hesap..kafet qe ne pik te mjesit..su ve faj
Pak sepse ceshte e verteta ne dasmat shqiptare ai momenti kur del nusja e behet gati per te ikur edhe mallengjehesh..njerez jemi...mjafton te shikosh syte e prinderve me lot ..aq do mjaftonte per mua ...
Leqe une sa here shof nuset duke qare me mbushen e mua syte me lot se pse se di :(
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

ahhahhahahha chocolate tamam ashtu esht nuk shtoj me...pastaj mos qaj ne ti mi prit se ste kemi gjet burr me lek se shife sa qan kur te mbush me karta krediti lol
 

Mikela

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 4, 2009
Postime
333
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Titulli: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

cokolat je martuar ti apo akoma beqare me se kam qef se po te jesh beqare te shikoj si del nuse duke qare apo duke qesh hahahhaha pastaj una do qaj kur te martohem do qaj shume shume ti bej te gjith te qajne :):):)
 

Innocent

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 21, 2009
Postime
16
Pikët
0
Titulli: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

Qajne sepse lene mbrapa mamaken, bapken ,motren apo vellackon, dhe se ska me vajzeri .. tashi te pret nje jet plot halle dhe pergjegjesi
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Titulli: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

po qanin dikur moj..se i merrnin burrat pa i njof hic..vinin percren ke koka..dhe vetem kur ta shifte ndhome.lol
po pastaj dhimbsuri ka..dhe cik turpi se ka qen si tradit :)
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: Pse qajne vajzat diten e dasmes se tyre?

Qarja e vajzes kur martohet ,vjen nga mallengjimi qe ajo ndjen per vitet qe ajo kaloi ne ate shtepi e ne ate rreth ku u rrit; dhe tash i duhet te shkoje dhe te filloje nje jete te re ,larg me te dashureve te saje, dhe kjo i shkakton dhimbje.
 

Remember

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
120
Pikët
0
Përgjigje e: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

pse mi qajne femrat me verte ?!se dija une qe qajne
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

Qajne se e marrin me men se ca kan per te heq ke burri, :p
 

born_to_love

elektron i lire
Anëtar
Mar 6, 2010
Postime
87
Pikët
0
Vendndodhja
Greece
Përgjigje e: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

Eshte shum e forte lidhja "nene-bije"...megjithese kjo vlente me shum ne te kaluaren,tani eshte zbehur ky zakon
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

Po qajn se nuk duan te shkojn ke burri ( shaka). Po si e para kemi tradit zakon mandej edhe merzitja dhe largimi i bijes nga shpija nuk eshte leht :(
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

Qajne se e dine se pas marteses jane vetem mysafire te prinderit...........
 

Oxi

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
276
Pikët
0
Vendndodhja
usa
Përgjigje e: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

... nga gezimi
 

Oxi

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
276
Pikët
0
Vendndodhja
usa
Përgjigje e: Pse vajzat shqiptare qajne kur martohen ë

sa per sy e faqe qajne
 
Top