• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Publikon fotot nudo ne Facebook, 4 muaj burg

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥

Wellington, 14 nentor - Per here te pare ne bote, nje person shkon ne burg per nje krim te kryer, duke perdore rrjetin social me popullor ne bote, Facebook.

Mesohet se ai eshte Joshua Simon Ashby (21) nga Zelanda e Re, me profesion piktor, i cili eshte denuar nga Gjykata e Wellingtonit me 4 muaj burg, pasi qe pas ndarjes nga e dashura, ka publikuar ne Facebook fotot e saj nudo, njoftojne agjencite.

Ne fillim, fotot mund te shiheshin vetem nga 218 miqte e vajzes, por me vone, ai ka ndryshuar fjalekalimin, duke u dhene mundesi te 500 milione perdoruesve te rrjetit social per te pare fotot.
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Publikon fotot nudo ne Facebook, 4 muaj burg

Ky surrat ka dash denuar kater muaj edhe po te kishte nxjerre fotot e veta jo me te asaj vajzes qe ka felliq veten me ket .
 

Gold

Annuit Coeptis
Anëtar
Oct 27, 2010
Postime
258
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Publikon fotot nudo ne Facebook, 4 muaj burg

Mire ja kane bere. Por do me pelqente qe dicka e tille te ndodhte dhe me disa perversa virtualiteti Shqiptar. Kam pare disa persona qe kane sjellje te çuditshme dhe shume te keqia. Duhet bere ndonje shembull.
 
Top