• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pule me kepurdha e vere te bardhe

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaMish pule ne copa (5-6copa)

2 gota uji me feta kepurdhe( championes) te prera

2 qepe

1 karrote

1 filxhan caj vere te bardhe

2thelbinj hudher

vaj,rigon ,krip

Pergatitja

Skuqen copat e mishit te pules nje nje tenxhere ,e shuajme me vere e rregullojm me kripe e piper, hedhim uje sa te mbuloje mishin dhe e leme te zihet.

Nje nje tenxhere tjeter skuqim qepen,hudhren,karroten pastaj hedhim kerpurdhat hedhim pakez uje dhe gjith kete perzierje te copat e mishit te pules,,i leme te zihen sebashku me zjarr mesatar derisa te ngele nje nje si tip salce e trrashe.
 
Top