• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pule te mbushur me fruta dhe te shtruar me perime.

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaperbersit

(molle jeshile,ftua,qershi,portokall,bajame ose lajthi)pulen e veme te zieje brenda i hedhim ereza dhe 1 koker limon te prere ne 4 pjese.pasi ka ziere e veme ne nje tave qelqi ose dhe metalike te sperkatur me pak vaj ulliri dhe disa copa gjalpi dhe fillojme te shtrojme perimet(patate te prera holle,speca,karota,feta domate,feta limoni,feta kungulleshke,patelxhan dhe disa feta portokalli per ngjyre,pak majdanos te grire shtojme dhe pak uje dhe pak vere te bardhe per gatim dhe e sperkatim me erzat e perziera)pula mbushet me molle te ndara ne 4 pjese,po keshtu dhe me ftua pastaj hedhim bajamet ose lajthite dhe vendosim feta portokalli dhe me pas vazhdojme me mollet dhe ftuan.keshtu vazhdojme deri sa te mbushet plotesisht me pas e lyejme me gjalpe dhe e mbulojme me leter alumini pulen dhe e futim ne fure per 25 min e shofim dhe ja heqim letren e aluminit.E shofim nese ka mare ngjyre kafe dhe e leme deri sa te marin ngjyre te kuqeremte.me pas "Ju befte mire"
 
Top