• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Punime te reja 2021.

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
3,480
Pikët
113
Statuja e demit vizatim.Statuja prej bronzi e demit u krijua nga skulptori italian nga Sicilia Arturo Di Modica.Skulptura u krijua per dy vjet dhe peshon 3.8 ton.Artisti harxhoi 375 mije dollare pare te vetat(his own money),jo hua/kredi.Statuja u instalua pa lejen e bashkise ne nje shesh ne Broadway ,Lower Manhattan New York City,prane burses,kursit te kembimit te valutes(stock exchange) ne diten e krishtlindjeve ne 1989.Statuja perben nje simbol te kurajos,motivacionit dhe shpirtit realizues(can do spirit).Arturo Di Modica ka patur nje studio skulpture ne lagjen Soho ne New York.Vdiq ne moshen 80 vjecare.demi-statuje-bw.jpg
 
Top