• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pyetje per ateistet

Dr.Psiko

V.I.P
Anëtar
Feb 3, 2021
Postime
678
Pikët
93
1. Je ateist sepse urren Zotin?
2. A do te ishit te gatshem te nderronit ide?
3. Kur dhe si u bere ateist?
4. Te qenit ateist a ju ben nje njeri me te mire?
5. A eshte ateizmi nje lloj feje?
6. A eshte budalla ai qe beson ne Zot?
7. Cfare ndodh me ateistet pas vdekjes?
8. Ke frike nga vdekja?
9. Ne çfare i bazoni parimet tuaja morale?
10. Cili eshte kuptimi i te gjithave?
1. Je ateist sepse urren Zotin? Sepse ja kame idene se kush eshte Zoti
2. A do te ishit te gatshem te nderronit ide? Po sigurisht nese do ishte nje ide e forte.
3. Kur dhe si u bere ateist? Ateist nuk behesh eshte thjeshte nje kendveshtrim.
4. Te qenit ateist a ju ben nje njeri me te mire? Jo aspak, ose nuk ndikon fare.
5. A eshte ateizmi nje lloj feje? Po Ateizmi eshte nje lloj besimi per ata qe nuk e kuptojne.
6. A eshte budalla ai qe beson ne Zot? Do ta perkufizoja nje njeri jo te ndergjegjshem
7. Cfare ndodh me ateistet pas vdekjes? Njesoj si cdo njeri tjeter qe vdes ashje e vevante
8. Ke frike nga vdekja? Jo aspak, nuk jetohet me friken e vdekjes.
9. Ne çfare i bazoni parimet tuaja morale? Ne mendimet e arsyetimet e castit
10. Cili eshte kuptimi i te gjithave? Kemi shume per te mesuar e per te eksploruar ne kete bote.
 
Top