• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

KUSH ESHTE JEZUSI PER TY?


  • Numri i votuesve
    12

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Ne kete teme , secili mund te japi mendimin e tij personal duke bere edhe votimin, mund te behen edhe komente se perse keni kete mendim .

te gjithe anetaret e forumit mund te japin mendim.

Nuk lejohet debat jo-konstruktiv.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,765
Pikët
113
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

Votova opsionin e trete.
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

Votova per ate qe eshte ne te vertete, opsionin e pare
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,765
Pikët
113
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

Votova per ate qe eshte ne te vertete, opsionin e pare
Na i jep fytyren e tij ngaqe i vertete eshte!
E votoj i pari.
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,765
Pikët
113
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

Jezusi nuk ka fytyre,e kan perfyteruar te tjeret,
Me mjekerr,qe ta dish.
Vertetohe.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

po ti e din se kush ka qen Jezusi?
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

po nga e di qe eshte I MIRE qe ke votu ?
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,765
Pikët
113
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

po nga e di qe eshte I MIRE qe ke votu ?
Pasi qe besoj(va) qe ..................i mire eshte.
Ose positiv.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

``mendohu``
....nga ato qe jan dhen ne sondazh asnjeren nuk e votova se per mua asnjere nuk eshte aty

......si perfundim jam muslimane dhe kto qe thon se Jezusi eshte Djal apo qengji i Perendesi ......( Subhanalla .....:O:O) un nuk e njof si Jezusi sic e thoni ju per mua eshte dhe mbetet

ISA- alejhi selam
Thuhet se i derguari i Allahut , Isa alejhi selam do te zbrese ne kohen e fundit do te gjykoje me sheriat (ligj )islam do tua largoje padrejtesine njerzve e do te perhape drejtesine mes tyre do te perhapet mireqenia dhe do te mbizoteroje siguria. Mirpo me nje ajte kuranore thuhet se Allahu ate e ka vdekur dhe pastaj e ka ngritur tek ai tani sdi me duket se eshte ke Ajeti kuranor Ali imram thot O isa un do te vdes ty e do te mar prane vetes . Tash mos te flas shume blla blla dhe kte te cek se thuhet Allahu theskon se Isa alejhi selam eshte i gjalle dhe .....pra ata as nuk e mbyten as nuk e gozhduan sic e thoni ju per ate ...... ka shume te flas per Isa alejhim po vetem sa ne pika te shkurta

.... pra e din qe Isa ( Jezusi ) eshte lind pa baba nena e tij eshte Mejeremi ...
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,765
Pikët
113
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

``mendohu``
....nga ato qe jan dhen ne sondazh asnjeren nuk e votova se per mua asnjere nuk eshte aty

......si perfundim jam muslimane dhe kto qe thon se Jezusi eshte Djal apo qengji i Perendesi ......( Subhanalla .....:O:O) un nuk e njof si Jezusi sic e thoni ju per mua eshte dhe mbetet

ISA- alejhi selam
Thuhet se i derguari i Allahut , Isa alejhi selam do te zbrese ne kohen e fundit do te gjykoje me sheriat (ligj )islam do tua largoje padrejtesine njerzve e do te perhape drejtesine mes tyre do te perhapet mireqenia dhe do te mbizoteroje siguria. Mirpo me nje ajte kuranore thuhet se Allahu ate e ka vdekur dhe pastaj e ka ngritur tek ai tani sdi me duket se eshte ke Ajeti kuranor Ali imram thot O isa un do te vdes ty e do te mar prane vetes . Tash mos te flas shume blla blla dhe kte te cek se thuhet Allahu theskon se Isa alejhi selam eshte i gjalle dhe .....pra ata as nuk e mbyten as nuk e gozhduan sic e thoni ju per ate ...... ka shume te flas per Isa alejhim po vetem sa ne pika te shkurta

.... pra e din qe Isa ( Jezusi ) eshte lind pa baba nena e tij eshte Mejeremi ...
Mua nuk me intereson fare Allahu apo Jezusi.
Sorry.
I injoroj,fatkeqesia ime.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

e pare mos fol per dicka qe nuk njef e qe nuk din ( si ne ajr)

....pastaj kot skam cka te flas me ateistat une !!!

klm
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

``mendohu``
....nga ato qe jan dhen ne sondazh asnjeren nuk e votova se per mua asnjere nuk eshte aty

......si perfundim jam muslimane dhe kto qe thon se Jezusi eshte Djal apo qengji i Perendesi ......( Subhanalla .....:O:O) un nuk e njof si Jezusi sic e thoni ju per mua eshte dhe mbetet

ISA- alejhi selam
Thuhet se i derguari i Allahut , Isa alejhi selam do te zbrese ne kohen e fundit do te gjykoje me sheriat (ligj )islam do tua largoje padrejtesine njerzve e do te perhape drejtesine mes tyre do te perhapet mireqenia dhe do te mbizoteroje siguria. Mirpo me nje ajte kuranore thuhet se Allahu ate e ka vdekur dhe pastaj e ka ngritur tek ai tani sdi me duket se eshte ke Ajeti kuranor Ali imram thot O isa un do te vdes ty e do te mar prane vetes . Tash mos te flas shume blla blla dhe kte te cek se thuhet Allahu theskon se Isa alejhi selam eshte i gjalle dhe .....pra ata as nuk e mbyten as nuk e gozhduan sic e thoni ju per ate ...... ka shume te flas per Isa alejhim po vetem sa ne pika te shkurta

.... pra e din qe Isa ( Jezusi ) eshte lind pa baba nena e tij eshte Mejeremi ...
Pra ti beson se historia e Izraelit duhet te shkruhet nga arabet ?

Po historia e shqiptareve mos duhet te shkruhet nga greket ?
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,765
Pikët
113
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

e pare mos fol per dicka qe nuk njef e qe nuk din ( si ne ajr)

....pastaj kot skam cka te flas me ateistat une !!!

klm
kjo firma jote ka apekt dhune.
Ateistat nuk jane DEBI......................(E).
lg.
 

Cun Tirone

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 6, 2011
Postime
4
Pikët
0
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

Per mua nuk eshte asnjeri, ne fakt se di as vete ca dua ketu por nuk jam i krishtere qe te besoj ne Jezus Krisht.
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

kjo firma jote ka apekt dhune.
Ateistat nuk jane DEBI......................(E).
lg.
:O:O
.......... me fal qe duhet te flas me ashper e 1-nuk te lejoj ty te me ofendosh me ate fjalore ose te me komentosh firemen time eshte gjej e imja ajo dhe nuk e kam hedh per tem qe te diskutohet ...2 ktu eshte tema per Jezusisn nese din per ate fol nese jo tallafere.


daniel00

Pra ti beson se historia e Izraelit duhet te shkruhet nga arabet ?

Po historia e shqiptareve mos duhet te shkruhet nga greket ?

Un besoj ne Zot dhe ne librat e tij ( Kuranin) dhe aty cka thuhet e besoj dhe veproj se eshte liber i shenjt e nuk ka ndryshime te ndrohen zakonet aty sic ka zbrit prej qiellit ajte per ajeti dhe ashtu ka ngel , dhe nuk del askush te kritikon se nuk eshte liber i thjesht i cdo njeriu qe shkrun e kritikon ..... dhe pastaj sikur kot pytje me ke be ktu po flasim per Jezusis ate qe shkrujt e jo per kombin a politiken greko shqiptare ose shqiptaro greke .......
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

Jo ka te beje kombi se Izraelitet nuk mbeten qe t'ua shkruajne Kurejshet e Arabise Saudite 600 vjet me vone historine . E imagjinon dot si periudhe kohore , i thone 6 shekuj me vone , e rishkruar nga kurejshi saudit i bazuar nga vete shkrimet e izraeliteve te cilet e kishin shkruar kapitull per kapitull deri ne fund . Bibla eshte e kompletuar biles ka denimin me te rende dikush qe i heq apo i shton fjale asaj , keto jane vargje qe shpesh perseriten ne Bibel .

Bibla eshte historia e Shkruajtur nga hebrenjte , dhe e shkruajtur me autor qe nga Moisiu e deri tek apostujt e Jezusit .

Arabet si analogji greket , nuk mund te shtremberojne dot historine e Izraelit si analogji shqiptare me nje version qe vetem arabet e pranojne .

Pra ti thua te besojme nje popull te huaj qe 600 vjet me vone i shkruan historine nje populli tjeter ? Kjo eshte barsalet .
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Pyetje per te tere: KUSH ESHTE JEZUS KRISHTI PER TY?

me shpjego pak me qart kte : Bibla eshte e kompletuar biles ka denimin me te rende dikush qe i heq apo i shton fjale asaj , keto jane vargje qe shpesh perseriten ne Bibel .
......dhe un te tregova se ku besoj skam cka te bej shume -bla--bla--bla-

si perfundimin po te ishin qujt arabet qe jan me shekuj mbrapa ose ajo qe thuhet ne Kuran eshte gje e kot , vite e vite jan duke e mbajt Kuranin krishteret ortodokset etj etj e perdorin per ilace e per astrologji e shum zbulime te tjera. Dhe ate eshte Kuranin me fleta te arit ne Angli . Pse nuk e mbajne biblen ?? se aty cka thuhet nuk ngel sot per sot po ndryshon....``14``
 
Top