• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Python ?

gurax

Super Moderator
Anëtar
Mar 19, 2011
Postime
3,047
Pikët
48
Vendndodhja
Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-
Ndonje ambient zhvillimi per Python? Deri tashti kam hasur Pycharm dhe PyDev ndonese nuk njoh asnjeren prej tyre. Kam ne plan t'i shoh te dyja, por nese ka ndonje sugjerim per to apo per ndonje ambient tjeter qe une nuk e di, mire do jete.

Idealja do te ishte qe te suportohej edhe Django framework direkt e ne kete ambient, duke bere te qarte ndarjen midis python code, Templates, Views, data models, etj; por si dhe te kete mundesi qe te ruaje dipendencat reciproke midis tyre dhe te sugjeroje, nese mundet, zgjidhjen e konflikteve midis tyre sa here qe ka elemente te krijuar por qe nuk referohen, elemente inekzistente, etj etj.

Anyone?
 

Drenica

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,276
Pikët
83
Nuk di por po mesoj python ketu edhe HTML/CSS, codeacademy.com

po m'vyn me ba nje bot apo web scraper ne python. Ka dikush eksperienc ne ket ?
 

BABAYAGA

Super Anëtar
Anëtar
Apr 7, 2020
Postime
295
Pikët
43
Po te vune do ta besh ti, apo ata qe kane experience lol
 

Drenica

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,276
Pikët
83
Pak jasht temes ketu:

Ta perkthej ate signaturen qe e ki ne Gegnisht:

''Mos e ngo kerkon/kerkan, se t'merr n'qaf, bane vet dhe jeto jeten tane!''
 
Top