• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Qengj me patate

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Qengj me Patate

1 kg mish qengji i prere ne copa
750 gr patate ,te prera ne copa te medha
4 domate te medha te prere ne katersh
1 qepe mesatare ne feta
4 luge vaj ulliri
kripe e piper i zi sipas deshires
1 degez rozmarin
1 luge rigon


Vendosni qengjin, patatet, domatet dhe qepen ne nje tave qelqi te madhe. Hidhni vaj, pak kripe e me shume piper, rozmarin dhe rigon. Mbulojeni dhe futeni ne furre tashme te nxehur ne 200 grade per rreth 1 ore, ose derisa mishi te zbruhet mire, duke e lagur shpesh me pak vere te badhe. Sherbejeni te nxehte .
Ju befte mire! :)
 
Top