• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Qofte furre me patate

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa

1/2 kg mish i grire vici

1 veze

1/2 filxhan caj peksimadhe ( buke e thekur e grire )

1/2 filxhan caj djathe kackavall i grire

1 lug supe gjalp

3 lug supe qumesht

Rigon,krip,piper

1/2 filxhan vaj

Lengu i 2 limonave

1 kg patate

PERGATITJA

Perzijeni mishin e grire,vezen,buken,djathin,gjalpin,qumeshtin,rigonin,piperin,kripen,,lidhini mire sebashku duke I perzier dhe formoni qofte rrumbullake dhe pak te sheshta

Pastroni dhe lani patatet pritni ato ne kuba dhe hidhuni lengun e limonit,krip,piper,rigon

Lyni nje tepsi me vaj dhe vendosini leter kuzhine,,,vendosni pastaj qoftet e pregatitura ne mes dhe anash patatet,,sperkatini me pak vaj dhe hidhni 1 filxhane caj uje

Piqni ne furre me 160 grade dhuke i kthyer qoftet dhe nga ana tjter qe te piqen mire
 
Top