• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Quincy Jones: Amy Winehouse është një vajzë e vogël e zgjuar

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaProducenti legjendar Quincy Jones para pak kohe ka përshkruar Amy Winehouse si “vajzë e vogël dhe e zgjuar”. Jones, i cili e ka lutur këngëtaren të këndojë në albumin e tij të ardhshëm, e admiron Amyn për shkak të triumfit të saj në luftë me drogën: “Ajo është një vajzë e vogël e zgjuar. Çfarë mund të them tjetër, askush nuk tingëllon sikur ajo. Ka kaluar shumë gjëra të vështira, por ka arritur të tërhiqet nga gjithçka. Ka zë të mrekullueshëm, sikur të ishte nga ndonjë planet tjetër.” Quincy, i cili më shumë është i njohur për shkak të bashkëpunimit me Michael Jacksonin në këngën “Thriller”, në fund të vitit do të publikojë albumin “Q: Soul Bossa Nostra", në të cilin Winehouse e këndon këngën “It’s my Party” në koproduksion me Mark Ronson. Amy para pak kohe përmes Twitter ka sulmuar ish-producentin e saj Mark Ronson, për shkak se ai ka dashur t’i shtoj merita vetes për suksesin e albumit të saj “Back to Black”: “Ronson, ti ke vdekur për mua. E shkruaj një album, ndërsa ti dëshiron të marrësh gjysmën e meritave dhe të bësh karrierë nga kjo gjë? Nuk mundet!” Më vonë ishte penduar dhe i kishte kërkuar falje Ronsonit. Përveç albumit të përmendur, Amy dhe Mark kanë bashkëpunuar edhe në këngën “Valerie”, e cila Ronsonit ia ka sjellë shpërblimin britanik për artisin më të mirë mashkull në vitin 2008.
 
Top