• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Qytetet që keni vizituar

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Pershendetje

Ne kte teme nunde te tregoni per qytetet te cilat keni vizituar.

Munde te vendosni foto, te tregoni se c`fare ju ke bere pershtupje, c`fare
ju ka pelqyer e tjer.


:)
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Qytetet qe keni vizituar !

Une kam qene ne:

Turqi- Ajvali, Izmir

Mali zi- Shen Stefan

Greqi- Athin, Selanik, Chios, Samos, Limnos, etj


Shen stefan, ka nje bukuri te mahnitshme natyrore, mka pelqy shum gatimi, eshte
shuuuum vend i bukur.


Ajvalin e kam n`der t`shpis, dhe kam shku me mira her, me shum kam shku per pazar
se sa per turizem

Izmir, love it eshte vend qe mu mka pelqy me shum
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Qytetet qe keni vizituar !

kam vajtur ne shtete te ndryshme e kam vizituar qytete te ndryshme..
cdo qytet ka karakteristikat e veta dhe kjo i jep bukuri dhe e vecon nga tjetri..
por vetem nje qytet me ka lene nje shije te hidhur, e nuk me kishte ndodhur kurre.. Kajro ne Egjypt, eshte i vetmi vend qe kam vizituar, megjithese shume kalimthazi, qe nuk do kisha deshire te kthehesha me..
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Qytetet qe keni vizituar !

Mary, e bere Kajron sikur eshte keshtjell e drakules, te pakten na thuaj se perse te ka len kaq shije te hidhur.
Une nuk kam qen asnjeher atje, jam kurioz ta di
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,012
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: Qytetet qe keni vizituar !

Mary, e bere Kajron sikur eshte keshtjell e drakules, te pakten na thuaj se perse te ka len kaq shije te hidhur.
Une nuk kam qen asnjeher atje, jam kurioz ta di
sapo dolem nga aeroporti gjithcka dukej bukur paster etj etj.sapo kalum zonen e aeroportit (ishim ne autobuz dhe po shkonim drejt piramidave) ishte krejt tjeter realitet, ndertime, pallate pa mbarim,ngjitur me njeri tjetrin, te gjitha te pambaruara, njerez qe banonin neper shtepia ku ishin vetem tullat, as sovatimin nuk e kishte shtepia, lagje te tera pa drita, mbeturina nga te gjitha anet, ngado hidhje syte shikoje keto ndertesa te trishtuara..nuk e di por me trishtoi me te vertete..
me sa munda te shoh une ,ne shqiptaret jemi mrekulli ne krahasim me ta
 

ediplus

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 23, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
Me kembe ne toke
Përgjigje e: Qytetet qe keni vizituar !

sapo dolem nga aeroporti gjithcka dukej bukur paster etj etj.sapo kalum zonen e aeroportit (ishim ne autobuz dhe po shkonim drejt piramidave) ishte krejt tjeter realitet, ndertime, pallate pa mbarim,ngjitur me njeri tjetrin, te gjitha te pambaruara, njerez qe banonin neper shtepia ku ishin vetem tullat, as sovatimin nuk e kishte shtepia, lagje te tera pa drita, mbeturina nga te gjitha anet, ngado hidhje syte shikoje keto ndertesa te trishtuara..nuk e di por me trishtoi me te vertete..
Nuk qenkemi vetem ne shqiptaret, paskemi ku te ngushellohemi
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,873
Pikët
113
Përgjigje e: Qytetet qe keni vizituar !

Kam pare: Venezia,Athine,Milano,Astros...pak jane.
Berlini eshte impresionant.si turist i pare!
Cuba,Brazil dhe Maledive i kam enderr...
Kismet
 

Tironcja_BLN

Anëtar
Anëtar
Oct 5, 2010
Postime
38
Pikët
8
Përgjigje e: Qytetet qe keni vizituar !

Italy, Turqi, Poloni, Austri, Mali Zi,
them qe te shkoj i her ne Franc Spain edhe ne Holland kot per qef me kismet kena kohe se e re jom :D...
Amerik dhe Canada do shkoj e kam vendos se kam rob anej me i vizitu por se kur nuk edi :)....
 

KAY

Anëtar i ri
Anëtar
May 25, 2011
Postime
74
Pikët
0
Vendndodhja
:P
Përgjigje e: Qytetet që keni vizituar

Austri , Hungari , edhe Serbi :mad: mos shkofsha ma kurr ne serbi :Swien ku ka me u lujt filmi batman ne 2012 :Dedhe budapest :D
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Qytetet që keni vizituar

Yhyyy sa shume qytete...
 

Gordon.F

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
10
Pikët
0
Përgjigje e: Qytetet që keni vizituar

Une kam qene ne:

Turqi- Ajvali, Izmir

Mali zi- Shen Stefan

Greqi- Athin, Selanik, Chios, Samos, Limnos, etj
po salonika si ka qene ? :d
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Qytetet që keni vizituar

Italy-Venedikun.Barin
Zvicerr.Zyrih,Lucern
Holand.Groningen
SHqipri.Tiranen,SHkoder,Durrs.
Austri.vjenen
Kroaci.Dubrovnik
Belgjik.Bruksel,Antverpen
GJermani.Berlin.Hamburg.Bremen,e shum qytete tjera
Greqi.Ingomenic
Hungari.Budapest
Mal te Zi.Potgoricen
Makedoni.Shkup
Slloveni.Mariborin
 

gladiola

V.I.P
Anëtar
Aug 14, 2010
Postime
3,883
Pikët
113
Vendndodhja
Shqiperi...Korce
Përgjigje e: Qytetet që keni vizituar

Qytetet e Shqiperise te gjithe pa perjashtim...
Neper shtetet e huaj kam pare...Stambollin Europian dhe ate Aziatik..., Sirine,
Antalian,ne Greqi,Kastoria,Follorinen,Selanikun,Volosin,Kavavallen( nje mrekulli vertet) e plot te tjera!Ne Maqedoni kam shetitur mjaft qytete,Malin e Zi,Budven.Kroaci etj.Kam foto plot po nuk di ti ve!
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
17,965
Pikët
113
Përgjigje e: Qytetet që keni vizituar

Ne fakt une nuk kam bredhur shume...perveç Italise (Venezia, Milano, Firenze, Rome, dhe shume qytete te tjera te vogla), kam qene ne Zvicer (Zyrih, Gjeneve, Lugano), Greqi (Athine). Kaq.
Nga te gjitha ato ç'me ka pare syri nuk do nderroja asgje ne Bote me Gjeneven, hmmm edhe Venezian, hmmm edhe Firenzen. Boh ku di gje une, ato vende qe kam pare kane qene shume te bukur...
 

crux

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,136
Pikët
113
Përgjigje e: Qytetet që keni vizituar

greqi....athine, selanik, patra, edesa.
maqedoni... struge, oher, shkup, tetove.
angli....london, liverpool, birmingham, glasgow(skoci)
hollande...amsterdam, rotterdam.
norvegji...oslo
zvicer...zyrih,basel
france....paris, nice.
montecarlo
gjermani...hanover, berlin, munschen...dhe dhjetra qytete te tjere.
itali.....dhjetra qytete.
austri...innsbruck, vienna
kanada...toronto, montreal.


nga te gjitha keto, qyteti me i bukur per mua eshte TORONTO, me pas munschen.

nje kuriozitet, nuk njoh fare veriun e shqiperise, qyteti me verior shqiptar qe kam qene eshte tirana, njoh vetem shqiperine e jugut dhe te mesme te gjithe, dhe nuk kam qene kurre ne kosove.
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,957
Pikët
113
Përgjigje e: Qytetet që keni vizituar

Shqiperi:Tirane, Shkoder, Peshkopi, Vlore, Lushnje, Berat

Svicer-Zurik-"Alpet"

France: Lion, Marsej, Paris, Cane

Belgjike-Bruksele

Luksemburg-kalimthi

Greqi, Janine, Athine

USA- New York, Pensilvania, Meriland, Florida, New Jeresey, Virginia, Cikago

Kanada-Otava, Montreal.

Vendet me mbresa lenese, Zurik, Cane dhe Bruksele.
 
Top