• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rama nis shpronësimet si në kohën e Enverit

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
11,613
Pikët
113
Ketij i ka ngelur vetem edhe te futet ti largoje edhe nga shtepite e banesat e tyre shqiptaret, qe ta shofin ate qe nuk e kishin pare akoma dhe te binden qe kete pamje, jo vetem me vote, por nese duhet edhe me hunj gardhi ta debojne nga pushteti.
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
3,038
Pikët
113
Shqiperine gjithmone e ka komanduar mafia italiane si ne kohen e xhaxhit edhe ne kete kohe. Kemi qene gjithnje aneks i tyre dhe kete e vertetojne borxhet e atdheut tone te dashur, e vertetojne kukullat qe kemi ne krye. Ju vertet mendoni qe nje Ed Rama, nje pordhac dhjeranjos e frikacak te jete kaq trim? M'u kujtua Erdogani kur ja mbathi nga frika dhe i tha Merkeli: Me vrap o qen ne Turqi! Pastaj ne kemi vetem administratore dhe LESH oligarke.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
13,168
Pikët
113
Varet si e kupton pronare te ligjshem!!!!
Njerit nga Tropoja i doli ne....Ksamil apo TOSKERI,toka e axhes me hipoteke.
Keni memorje te SHKURTER.
Jo po, nga Arhentina, Axha e Messit, kerkoj uren e Mesit ne Shkoder,..;)

O Ben, sbehet llaf per Hajdaret, por per pronaret e vertete.

Ti si thue, ka pasur pronare Dropulli, apo jane pronare grekoqiris?
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,412
Pikët
113
Jo po, nga Arhentina, Axha e Messit, kerkoj uren e Mesit ne Shkoder,..;)

O Ben, sbehet llaf per Hajdaret, por per pronaret e vertete.

Ti si thue, ka pasur pronare Dropulli, apo jane pronare grekoqiris?
Une di qe mbas 1990-es, CDO HAJDUT mori prona ke bregu i lanes ne Tiron.
Tashti hipotekat i kane prishur apo manipuluar ose blere............disa komunistat dhe te tjere me pas.
Blendi Fevziu i mori apo agai i ri????????????????
Tjetri....fullanka bo selfie me KLYSHIN e vet,apo PO.
Presidenti bo skiponjen dhe fbi-ja,doli e <paafte> apo YES.
Do vi qeveria qeter,dhe do <ndertohen> nga e para.
30 vjet ky muhabet.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
13,168
Pikët
113
Une di qe mbas 1990-es, CDO HAJDUT mori prona ke bregu i lanes ne Tiron.
Tashti hipotekat i kane prishur apo manipuluar ose blere............disa komunistat dhe te tjere me pas.
Blendi Fevziu i mori apo agai i ri????????????????
Tjetri....fullanka bo selfie me KLYSHIN e vet,apo PO.
Presidenti bo skiponjen dhe fbi-ja,doli e <paafte> apo YES.
Do vi qeveria qeter,dhe do <ndertohen> nga e para.
30 vjet ky muhabet.
Po pra po,

Edhe Cecenia, shpalli pavaresine nga Rusia, por erdhi Putini pa Ras, dhe ja u rrasi prape, dhe u kthye nen Rusin..

Problemi eshte gjykata e hages, i dha te dewjte RamaXonit, per te vleresu pronen e pronareve, me 10% te vleres.

Po me te shtetezu pronen ne xhermani, ta vlereson aq?

Efkareminderit,...

Nga trojet.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
51,412
Pikët
113
Po pra po,

Edhe Cecenia, shpalli pavaresine nga Rusia, por erdhi Putini pa Ras, dhe ja u rrasi prape, dhe u kthye nen Rusin..

Problemi eshte gjykata e hages, i dha te dewjte RamaXonit, per te vleresu pronen e pronareve, me 10% te vleres.

Po me te shtetezu pronen ne xhermani, ta vlereson aq?

Efkareminderit,...

Nga trojet.
Ne Gjermani STASI nuk i prishi HIPOTEKAT,sepse mendonte qe do ishte ne pushtet....perjetesisht.
Ne Lindje qo,per ne BRD pyet draguen.
Pastaj ne Gjermani...turqit nuk arriten dot,qe te...BOSHIN = TAPITE.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
13,168
Pikët
113
Ne Gjermani STASI nuk i prishi HIPOTEKAT,sepse mendonte qe do ishte ne pushtet....perjetesisht.
Ne Lindje qo,per ne BRD pyet draguen.
Pastaj ne Gjermani...turqit nuk arriten dot,qe te...BOSHIN = TAPITE.
Epo stasi albanac, u shit i teri ne Qifo-ut, ne Regina Qeli,...

Turki, i ka te tana, tapite, niks, hipoteka prish, niks, grekoqiris pushtes vlahurakis..

Prona, sultan.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
55,832
Pikët
113
Pordhët e Nikoll Leshit. :p
Mirë e ka bërë, është bër bregdeti shqiptar si hale publike.
Shko njëri dhe ngri një kasolle shko tjetri ngri një kotec.
Asnjërit nuk i merret prona po e pati me dokumenta por po qe për ndërtime duhen bër gjëra serioze nëse duam zhvillim.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
7,629
Pikët
113
Po na e sillni projekt apo ligjin t'i hedhim një sy ...
Pija një kafe njëherë... e më thotë një arvanito greqie...
Në Sarandë jeni zhyt me kokë në det... në Vlorë jeni ca mbrapa po po vazhdoi kështu me kokë do kridheni dhe aty.... ç'ti thoja mo !?
 

JAM

La classe non è acqua
Anëtar
May 28, 2020
Postime
1,167
Pikët
113
Për të gjithë ata që i duket normale situata e sotme e pronave , uroj me në krye Ramën e të gjithë politikanët e tjerë të katrahurës 30 vjeçare, që dasht' Zoti e ardht' një lloj kohe që t'ja marri pronat e i lëntë edhe pa shtëpi a kasolle ku të fusin kokën!
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
6,579
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Po na e sillni projekt apo ligjin t'i hedhim një sy ...
Pija një kafe njëherë... e më thotë një arvanito greqie...
Në Sarandë jeni zhyt me kokë në det... në Vlorë jeni ca mbrapa po po vazhdoi kështu me kokë do kridheni dhe aty.... ç'ti thoja mo !?
Te thot tjetri e kam plazhin tim... Kush ia polli atij?!

Te vij greku apo serbi qe tia marri e mbron dot ai? Atehere qysh qenka i tij kur ate cope plazhi dhe gjithe shqiperin e mbrojme ne?!
 

Artin

V.I.P
Anëtar
Jun 9, 2020
Postime
185
Pikët
63
Qe duhet rregull ne bregdet, duhet.
Pashe para ca kohesh Bregdetin e Gjate (lugo maren).
Me pelqeu. Ishte krijuar hapesire per plazh e njeriu kishte se ku te ecte.
Disa gjera qe behen te mira, duhen pranuar. Nuk mund te mohohet e nxihet cdo gje.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
7,629
Pikët
113
Te thot tjetri e kam plazhin tim... Kush ia polli atij?!

Te vij greku apo serbi qe tia marri e mbron dot ai? Atehere qysh qenka i tij kur ate cope plazhi dhe gjithe shqiperin e mbrojme ne?!
Kanë bërë pazar rëndshëm kryetarët e komunave e bashkive me plazhet...
Leku madh
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
2,600
Pikët
83
normalisht, mbi rere nuk duhet ndertuar dhe as te lejohet te ndertohet, plazhi nuk eshte prone private por publike nen administrimin e bashkive apo komunave,
 

Nova_Design

V.I.P
Anëtar
Mar 4, 2014
Postime
2,893
Pikët
83
NJE VIDEO QE TE LEN PAK KONFUZ.Territori i bregdetit qe eshte publik i perket shtetit si prone pike.Nqs ne kete territor publik jane bere ndertime me leje eshte marre dokument leje nga shteti atehere ajo prone nuk duhet prishur eshte legjitime.Nqs shteti nderhyn dhe prish pronari duhet marre avokat beje letrat dhe kerkoje demshperblim.

...........
NE rast se pronari i nje prone e ka bere ndertimin pa leje prona e tij duhet prishur.Shteti nuk ka te drejte te marre dhe perdore pronen e tij.
Territore ne bregdet qe kane pronare legjitime me letra ne ato territore shteti nuk ka te drejte te nderhyje sepse eshte prone private.Duhet te kerkoje leje nga i zoti dhe te nderhyje nqs ka ndonje thyerje ligji ne ate prone.

Pronat qe kane pronare legjitime me letra te rrregullta nuk duhet te pushtohen dhe shkaterrohen nga shteti.
 
Top