• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rebel A.k.a Unikkatil

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,372
Pikët
113
Vendndodhja
Kisha qef me e hap kete teme per nje reper qe eshte shum i talentuar. Tekstet e tij jan shume dmth. 1 shi nder Reper Shqiptare qe ska nevoj per komente.

 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Rebel A.k.a Unikkatil - The Albanian King

si gjithmon kosovaret jan vite drit perpara çdo krahine tjeter shqiptare ajo sdo mend shum dhe kjo ne shum drejtime si art si sport
 

Remember

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
120
Pikët
0
Përgjigje e: Rebel A.k.a Unikkatil - The Albanian King

si qekan kosovaret vite drite perpara se kisha degju ket

sme pelqen ky kengetar
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Rebel A.k.a Unikkatil - The Albanian King

Remember mjafton tju masesh per gjatesi ne shqiperi e mesatarisht qe te gjith me zor arini te ripi mesit te kosovareve bile dhe atje me duart lart
te pelqen ty apo jo ky kengetar ky esht i vetmi raper shqiptar qe mund ta quash te tille dhe ketu flitet per muziken
kur e degjoni anglisht fjalen fuck you ose fuck your mama ju pelqen edhe pse kendohet nga nji zezak bythzi kur e degjoni shqip dhe nga kosovaret sju pelqen, pastaj habiteni pse shqipot ja kalojn dhe piranjave per vetshkaterrim
 

Alb_LoVeR

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 1, 2009
Postime
1,559
Pikët
0
Vendndodhja
LosT In YouR EyeS
Përgjigje e: Rebel A.k.a Unikkatil - The Albanian King

Sa per rreperat kosovar ne pergjithesi jan me para se rreperat shqiptare...
 

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
561
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Unikkatili me albumi të ri

Reperi i njohur ” Rebel A.K.A. Unikkatil ” po i rikthehet përsëri skenës së hip hop-it me album të ri. Ky album është i shumë pritur prej adhuruesve të shumtë të këtij reperi.


Unikkatil pati një sukses të veçantë me albumin e tij të parë solo ” Kanuni I Katilit ” i cili u quajt si albumi më i suksesshëm në historinë e rapit shqip. Sipas disa mediave dhe kritikëve të muzikës!

Unikkatil është ndryshe quajtur si revolucion i muzikës rap-shqip dhe muzika e krijuar nga ky reper konsiderohet si një influenc e madhe mbi rininë Shqiptare. Albumi i ri pritet të jetë akoma edhe më i fuqishëm se albumi i parë dhe fansat janë duke pritur me padurim.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 

Dodon

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2012
Postime
98
Pikët
0
Përgjigje e: Rebel A.k.a Unikkatil

ska lidhje kjo me perpara ose permas
nese e shikon prej kesaj perspektive kosova esht perpara krejt ballkanit sa i perket muzikes hip-hop

ne kosove repi esht vetem ma i popullum se sa ne shqiperi
se pri gjendjes ne kosove rinia e ka pas kta si mundesi mu shpreh
ne fillim vetem i ofendojshin shkijet por me kohe dulen tani do tipa si WNC, NR dhe shum talente te tjere
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
51,867
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Rebel A.k.a Unikkatil

mund te them se eshte nje nga me te miret. vargu i tij ka shprehje te forte dhe rima eshte me se tipike...megjithse nuk e pelqej kete rryme "muzike" mendoj se eshte A1*****
 

derjansi

V.I.P
Anëtar
Nov 7, 2011
Postime
5,400
Pikët
48
Përgjigje e: Rebel A.k.a Unikkatil

mbreti i repit

se di si guxojn repera tjer me ja nxan emnin me goj. kret duhet te cohen en kam ne shenj respekti kur permenet emni kti
 

derjansi

V.I.P
Anëtar
Nov 7, 2011
Postime
5,400
Pikët
48
Përgjigje e: Titulli: Rebel A.k.a Unikkatil - The Albanian King

Sa per mua nuk vlen asnje lek .
po kush vlen per ty?

ti ma merr menja ja naj fans i Noizyt ose tingullit 3 e prej inatit se i shpartallon ato idhujt e juj thoni qe nuk vlen UNIKATILI.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,372
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Rebel A.k.a Unikkatil

Edhe pse sjam adhurues i muzikes rep Unikkatil i degjoj shpesh, kan fjale shume domethense.
https://www.youtube.com/watch?v=kJxaGTSWiZg
 

KAY

Anëtar i ri
Anëtar
May 25, 2011
Postime
74
Pikët
0
Vendndodhja
:P
Përgjigje e: Rebel A.k.a Unikkatil

UniKKatiL & The Bloody Alboz n'Korrik ket vere koncert n'PRISHTINE :p
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,543
Pikët
48
Përgjigje e: Rebel A.k.a Unikkatil

Haha.. po du me postu nje kang te ketij tipit.. unikatit, i cili me kete kang ia ka bere nje diss t'vogel Noyzit, kur ky i fundit kishte thene per unikatilin gjeja se; "unikatili merret me gjera t'kota.. balena.. skenderbena..!" lol :D. Ndegjone se nuk shan shume:

https://www.youtube.com/watch?v=dtUfN8qB3NI
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,543
Pikët
48
Përgjigje e: Rebel A.k.a Unikkatil

Ja edhe kjo.. mesazhe per taan shqiptarine ;):

https://www.youtube.com/watch?v=1Gz6bIkVPf0
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,372
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Rebel A.k.a Unikkatil

https://www.youtube.com/watch?v=s0Tjs5pEa4U
 

Xhuljan

entity
Anëtar
Jun 11, 2015
Postime
424
Pikët
18
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: Rebel A.k.a Unikkatil

Un jam me nojzin per vete ate te TBA-se
 

Gon!

IllyrianMuslim
Anëtar
Sep 22, 2011
Postime
6,543
Pikët
48
Përgjigje e: Rebel A.k.a Unikkatil

Unikkatil vs Geti

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=HjuNQ8AJqbU"]https://www.youtube.com/watch?v=HjuNQ8AJqbU
 
Top