• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Recete gatimi per gocat e forumit :D

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Per ju qe jeni nikoqire dhe qe gatuani me raste edhe Kek hidhini nje sy ketij keku te meposhtem se mbase ju ndihmon.

Si te pergatisim Kekun e Dashurise (per 2 persona)

Per nje recete te shijshme duhen:
4 sy te qeshur
4 kofshe pa dhjame mundesisht
4 krahe muskuloz
2 kuti te rrumbullakosura qumeshti
2 arra kokosi
1 tas me gryke te ngushte (Po te jete shume i gjere,mos e merr fare mundimin per te bere kekun )
1 banane

PERGATITJA:

Shiko drejt e ne syte e qeshur
Shtriji kofshet dhe pergatit krahet musculoze
Tundi me kujdes dhe butesi 2 kutite e qumeshtit
Me kujdes futeni bananen ne tas dhe duke e rrotulluar ne
siperfaqen e tij, eshte e rekomandueshme te vazhdoni te tundni
kutite e qumeshtit nderkohe.
Ne kohen kur nxehtesia arrin graden e duhur, futeni bananen sa
me thelle ne tas, duke e mbuluar tasin me 2 arrat e kokosit. Lereni
brenda deri sa te lengezohet (*rekomandohet mos ta lini gjithe
naten.)
Keku duhet te jete gati atehere kur bananja te jete zbutur
plotesisht. Nqs bananja ka ruajtur fortesine atehere filloni nga e
para sipas instruksioneve te mesiperme*.ose nderroni tasin.

Kujdes:

Nese perdorni guzhine qe nuk jeni familiare me te, ka shume
rendesi larja e eneve para dhe pas pergatitjes .mos harroni eshte
per te miren e shendetit tuaj)

Nese keku fryhet jashte mase e mire arratisuni nga
qyteti. lollollol
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,195
Pikët
113
Përgjigje e: Recete gatimi per gocat e forumit :D

Kek me efekte ansore ky haha
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Recete gatimi per gocat e forumit :D

Jo nese i shton recetes edhe nje kontraceptiv hahahahahahahaha
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,195
Pikët
113
Përgjigje e: Recete gatimi per gocat e forumit :D

Une po flas per receten si e the ti pa asnje + ose - ;) haha
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Recete gatimi per gocat e forumit :D

e po ca te thot vllai jot... ste nihmoj dot....

Zoti trujt... haha
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,195
Pikët
113
Përgjigje e: Recete gatimi per gocat e forumit :D

kaloi miu , ju be rruge haha
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Recete gatimi per gocat e forumit :D

sme pelqej kjo recete e kekut .. :p

ka ndonje tjeter? lol
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Recete gatimi per gocat e forumit :D

Ja kush si ben naze ushqimit lol haha
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Recete gatimi per gocat e forumit :D

haha haha ... po njeriu jep sygjerime dhe tjera ..

se shaka bejme :D
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Recete gatimi per gocat e forumit :D

Tani... une e di qe ti po lexove recete gatimi vjen me vrap... Pranoje qe je pak llupse se ska gjo tkeqe lol Imao
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Recete gatimi per gocat e forumit :D

po e vertet :) me pelqen te haje paster mire ..dhe gjelle te kene lezet te shishme...dhe shume llojshme..dihet nese jane te gatuara mire :)
 
Top