• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Reese Witherspoon vlerësonë femrat e qëndrueshme

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Witherspoon do ta shfrytëzojë përvojën e saj në rolin e anëtares së jurisë, gjatë një ceremonie të ndarjes së çmimeve për femra në Britani të Madhe.


Aktorja fituese e Oskarit, është kryesuese e fondacionit Avon, i cili do të bashkëpunojë me shoqatën bamirëse Women’s Aid, për organizmin e evenimentit Empowering Women’s Awards, i cili ka për qëllim të nderojë femrat të cilat i kanë mbijetuar dhunës në familje.

Witherspoon është shprehur mjaft e lumtur që është lutur që të shqyrtojë nominimet dhe të vendosë për ndarjen e çmimeve.

Ajo i ka thënë revistën britanike Marie Claire se dhuna në familje prek çdo të katërtën femër në Britani të Madhe dhe se shumica e tyre vuajnë nga kjo dhunë në mënyrë të qetë.

“Është me rëndësi që të gjejmë një mënyrë për të depërtuar te secili komunitet dhe të ofrojmë mirëkuptimin, mbrojtjen dhe mbështetjen tonë”, ka thënë aktorja.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top