• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Rehatia dhe jo pamja

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Sipas një studimi që u paraqit gjatë punimeve të Konferencës Botërore për Tendencat e Reja të Mjekësisë në Berlin, të brendshmet e tipit “string” ose “tanga” me fërkimin e vazhdueshëm ndikojnë në shfaqjen e sëmundjeve të vagjinës e qafës së mitrës, por edhe në shfaqjen e shpeshtë të mykut.
Nëse doni të bëni fëmijë, ndërroni të brendshmet tuaja. Dhe kjo sepse, sipas një studimi që u paraqit gjatë punimeve të Konferencës Botërore për Tendencat e Reja të Mjekësisë në Berlin, të brendshmet e tipit “string” ose “tanga” me fërkimin e vazhdueshëm ndikojnë në shfaqjen e sëmundjeve të vagjinës e qafës së mitrës, por edhe në shfaqjen e shpeshtë të mykut.

Nëse këto sëmundje nuk kurohen, mund të shkaktojnë probleme edhe në shëndetin riprodhues. Myky më i zakonshëm, që çrregullon gjendjen normale quhet Candida dhe është përgjegjës edhe për shfaqjen e sëmundjeve në vagjinë, sidomos pas terapive me antibiotikë.

Preferoni, pra, të brendshme të rehatshme e prej pambuku dhe informoni gjinekologun tuaj sapo të ndieni ndonjë shqetësim, kruajtje ose djegie.
 
Top