• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Reperi akuza kantautorit dhe West Side Family

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Sot janë në dy kahe të kundërt, ndërsa vetëm një vit më parë ecnin mbi të njëjtën rrugë.


Rebeli Big Basta nuk do njeri mbi kokë. Fillimisht këtë e demonstroi kur menaxhohej nga Dr. Flori e Produkt 28 (Studio Style), apo Ervin Gonxhaj (Immortal Records) e së fundmi nga Flori Mumajesi (NRG Records). Alibija e prishjes së marrëdhënieve me menaxherët ishte pikërisht mosnxjerrja e albumit në kohë prej tyre.

Këtë e ka pohuar vetë reperi, sidomos pas ndarjes së fundit dhe të përfolur prej tij me Flori Mumajesin, me të cilin kishte disa bashkëpunime. Por këtë herë indinjata e Gerald Xharit të njohur nga të gjithë me emrin muzikor Big Basta i kishte kaluar caqet.

Aq sa ai vetë doli në disa të përjavshme për të komentuar ndarjen e tij me Florin e për të thënë gjithë zhgënjimet e tij, ku sigurisht çështja e albumit ishte argumenti kryesor.

Edhe sot e kësaj dite mëria e tij vazhdon. Pak muaj më parë madje ai u dedikoi edhe një këngë ish-menaxherëve të tij, ku ndërsa i bënte qejfin vetes nuk stepej të fliste kundër \”West Side Family\” e Flor Mumajesit.

Por të mos mjaftonte kjo këtu përfshin edhe këngëtaren Elvana Gjata. Kënga \”Historia ime\”, tekstin e së cilës e keni më poshtë rrëfen nisjen e karrierës së tij por edhe mënyrën sesi e paskëshin \”përdorur\” të gjithë. (shkeputur nga, Bluetooth)Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top