• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Respekti ....!

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
48,997
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Respekti ....!

Shumica per ate qe jam , pakica nga frika .... pse jo ;)
 

Puhiza

E mëngjesit
Anëtar
May 1, 2013
Postime
4,101
Pikët
113
Vendndodhja
Në kështjellën e një ëndrre!
Përgjigje e: Respekti ....!

Te me respektojne me deshire por edhe frikerespekti ka vleren e vet.(me raste).

Menyra me e mire per te mare respekt eshte te respektosh te tjeret! Kush jep , edhe merr.
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,479
Pikët
113
Përgjigje e: Respekti ....!

respekti fitohet dmth duhet ta meritosh. ajo qe te jepet me frike nuk eshte respekt vetem frike. te hyn ne pune ndonjehere por gjithsesi nuk eshte sndonje gje me vlere te madhe.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
31,764
Pikët
113
Përgjigje e: Respekti ....!

si e tha dhe Kanina respekti nuk blihet, por fitohet

shume dashuri dhe do te keni shume respekt
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,194
Pikët
113
Përgjigje e: Respekti ....!

Si do pelqenit qe tju respektonin :
Nga qe ju duan apo nga qe ju kan friken ?

Dhe....

Cila eshte menyra me e shpejt dhe me efikase per te bere dike qe tju respektoj ?

Respekti fitohet per ate qe je, dhe jo per ate qe do ti jesh ne Syt e botes.
Te jesh vetvetja do jesh gjithmon i respektuar.
Flas nga njerzit normal jo ato qe hipokritet.

Sa per frike sdua te jem e respektuar fare se frika ska lidhje me respektin .


E kshu me rradhe :D
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,919
Pikët
113
Përgjigje e: Respekti ....!

I lexova te gjitha postimet ne kete tem dhe, shpresoj te mos ofendoj, por ne shumice jane te gjitha lajka. Une ua siguroj me siguri matematike se shumica e atyre qe kan zgjedhur 'opsionin' e pare, nese do te gjenin veten ne cfardo lloj pozite e cila I jep sado pak fuqi ose perparesi mbi te tjeret do te rrezultonin ne zgjedhjen Makiaveliste. Jo sepse nuk deshirojn te fitojn rrespekt nga te tjeret por sepse ju mungon disiplina dhe vullneti qe nevoitet per te fituar rrespektin e te tjereve. Kurse e dyta eshte e menjehershme. Ne leter 'ne' Shqipetaret jemi perfekt por ne rrealitet jemi shume shume larg nga persosmeria. Jemi ndoshta nji nga popujt me hipokrit qe une kam par deri sot. Dhe hipokrizia nuk meriton rrespekt!!!!!.

P.s per ata qe mendojn se rrespekti nuk ka te bej me friken, jeni aq naiv sac jeni edhe hipokrit kur na paraqiteni ketu si vetvetja. Eshte pak absurde te degjosh deklarata te tilla nga njerez qe perdorin pseudonime. Vetvetja??? Hajde hipokrizi hajde...tamam alla-shqiptarce.

Wallachia nuk e kam me ty..
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,739
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Respekti ....!

njerzit arrogant edhe agresiv nuk meritojn respekt .
 

Puhiza

E mëngjesit
Anëtar
May 1, 2013
Postime
4,101
Pikët
113
Vendndodhja
Në kështjellën e një ëndrre!
Përgjigje e: Respekti ....!

I lexova te gjitha postimet ne kete tem dhe, shpresoj te mos ofendoj, por ne shumice jane te gjitha lajka. Une ua siguroj me siguri matematike se shumica e atyre qe kan zgjedhur 'opsionin' e pare, nese do te gjenin veten ne cfardo lloj pozite e cila I jep sado pak fuqi ose perparesi mbi te tjeret do te rrezultonin ne zgjedhjen Makiaveliste. Jo sepse nuk deshirojn te fitojn rrespekt nga te tjeret por sepse ju mungon disiplina dhe vullneti qe nevoitet per te fituar rrespektin e te tjereve. Kurse e dyta eshte e menjehershme. Ne leter 'ne' Shqipetaret jemi perfekt por ne rrealitet jemi shume shume larg nga persosmeria. Jemi ndoshta nji nga popujt me hipokrit qe une kam par deri sot. Dhe hipokrizia nuk meriton rrespekt!!!!!.

P.s per ata qe mendojn se rrespekti nuk ka te bej me friken, jeni aq naiv sac jeni edhe hipokrit kur na paraqiteni ketu si vetvetja. Eshte pak absurde te degjosh deklarata te tilla nga njerez qe perdorin pseudonime. Vetvetja??? Hajde hipokrizi hajde...tamam alla-shqiptarce.

Wallachia nuk e kam me ty..
Ahahahahahaha na bone per 5 pare tani. Une I paskam me pakice keto epitetet qe permendet sepse futa ne perdorim edhe elementin "frike" :p
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,194
Pikët
113
Përgjigje e: Respekti ....!

I lexova te gjitha postimet ne kete tem dhe, shpresoj te mos ofendoj, por ne shumice jane te gjitha lajka. Une ua siguroj me siguri matematike se shumica e atyre qe kan zgjedhur 'opsionin' e pare, nese do te gjenin veten ne cfardo lloj pozite e cila I jep sado pak fuqi ose perparesi mbi te tjeret do te rrezultonin ne zgjedhjen Makiaveliste. Jo sepse nuk deshirojn te fitojn rrespekt nga te tjeret por sepse ju mungon disiplina dhe vullneti qe nevoitet per te fituar rrespektin e te tjereve. Kurse e dyta eshte e menjehershme. Ne leter 'ne' Shqipetaret jemi perfekt por ne rrealitet jemi shume shume larg nga persosmeria. Jemi ndoshta nji nga popujt me hipokrit qe une kam par deri sot. Dhe hipokrizia nuk meriton rrespekt!!!!!.

P.s per ata qe mendojn se rrespekti nuk ka te bej me friken, jeni aq naiv sac jeni edhe hipokrit kur na paraqiteni ketu si vetvetja. Eshte pak absurde te degjosh deklarata te tilla nga njerez qe perdorin pseudonime. Vetvetja??? Hajde hipokrizi hajde...tamam alla-shqiptarce.

Wallachia nuk e kam me ty..
Edhe po e pate me mua ta dish qe gjumin naten do e bej shume rehat.
Sipas ksaj qe thua ti i bie qe nje kriminel si (Nahat Kulla) i bie te ket qen i respektuar nga njerzit ngaqe ka qen i frykshem dhe ne qe se paskemi respektu nga frika qekemi hipokrite .
Te mora nje rast banal per te konkretizuar ate qe the ti dhe shife qe je gabim.
Nickname in eshte WALCHIRIA e jo ashtu si è shkrujte ti, qe ktu ke raste prap te shofesh respektin ndaj nje njeriu duke mos ja then emrin tamam, apo SKe si me respekton ti mua se sma ke friken -qesh-
Njerez hipokrit ka shume kjo bote qe besojn dhe denglat qe thon
Se kam me asnje as me ty qe te citova ;)
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
31,764
Pikët
113
Përgjigje e: Respekti ....!

Edhe po e pate me mua ta dish qe gjumin naten do e bej shume rehat.
Sipas ksaj qe thua ti i bie qe nje kriminel si (Nahat Kulla) i bie te ket qen i respektuar nga njerzit ngaqe ka qen i frykshem dhe ne qe se paskemi respektu nga frika qekemi hipokrite .
Te mora nje rast banal per te konkretizuar ate qe the ti dhe shife qe je gabim.
Nickname in eshte WALCHIRIA e jo ashtu si è shkrujte ti, qe ktu ke raste prap te shofesh respektin ndaj nje njeriu duke mos ja then emrin tamam, apo SKe si me respekton ti mua se sma ke friken -qesh-
Njerez hipokrit ka shume kjo bote qe besojn dhe denglat qe thon
Se kam me asnje as me ty qe te citova ;)
tani e ze lemza Neatin`dance`
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
31,764
Pikët
113
Përgjigje e: Respekti ....!

ne burg eshte debili

dilte me kallash ne mes te Tiranes
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,194
Pikët
113
Përgjigje e: Respekti ....!

Mos fol ashtu duhet ta respektosh mos u bej hipokrit -qesh-

Po' aty te kalbet aman ose te iki ne tufin :D
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Përgjigje e: Respekti ....!

Mënyra më e mirë është duke i bindur të tjerët që ke të drejtë, por kjo nuk arrihet shpejt, kërkon kohë.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
48,997
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: Respekti ....!

- Enveri mbajti 1 popull nen binare, nga frika , shembull perfekt ne k'te rast, edhe pse me aq sa kuptova une tema s'kishte qellime kaq te thella.....:D


- Po marr shembull tek puna, caktohesh ne detyre te lart, ke lloj-lloj tipesh ne detyre, ca te respektojne automatikisht ne menyre natyrale njerezore gje qe rezulton edhe ne perfocim "shoqerie ne thonjeza" pra ne k'te rast c'do gje ecen pothuajse pa prb..... ke edhe nga ato tipe/a qe te duhet patjeter t'jua besh te qarte dhe te marresh masa , gjersa te fillojne te te respektojne nga frika, edhe ne k'te rast i/e respektuar ngelesh prape se prape.... edhe ne jeten e perditshme ke tipa/e qe te respektojne nga frika ....fakti qe nuk i le te te'kalojne limitet edhe ky respekt quhet fundja fundit......

Ps....Te marresh si shembull Kriminelet apo dhunuesit/abuzuesit atehere ky kalon ne term dhe prb tjeter nuk hyn tek Respekti fare......
- jam dakort me Mano, sikur i jeni larguar realitetit 1 cik si shume... ne k'te rast :)
 

Passion

V.I.P
Anëtar
Mar 7, 2013
Postime
15,066
Pikët
113
Përgjigje e: Respekti ....!

Nuk e di sa do i pelqente dikujt ta respektonin nga frika!
Personalisht nuk do ta doja,por rrethanat na dergojne ne te tilla ngjarjesh qe na perball realiteti.

Une te mbaj mend kur ke lindur,edhe si je rrit,sepse kam qene ekonomisti i bisnesit qe krijoi babai yt,edhe s'mund te me debosh keshtu i tha plot mllef duke menduar qe e kish vene me shpatulla pas muri,por pergjigja e castit ish kjo!

Je paguar per c'fare do qe ke dhene!

Duke verejt qe jemi shtrese e dobet shoqerie (ne shkalle vendi)mendoj qe s'ka hapesire te fitosh respekt ne ate shoqeri,(pak e hic)pasi adhurohet imponimi!
Jo vetem,,,,!
 
Top